Šveicarijos dovana - Arklių balzamai

Teksto dydis:

Šveicarijos dovana - Arklių balzamai

2013-09-20 14:31

Pažintis su Herbamedicus Arklių balzamais įvyko kalnuotoje Šveicarijoje prieš keletą metų, kai su šeima ir draugais išsiruošėme pakeliauti po Alpes. Nors visi esame neblogos fizinės formos, ganėtinai patyrę keliautojai, bet kalnai, o ypač Alpės, visuomet pateikia staigmenų. Deja, bet ne visada tos staigmenos būna malonios. Taip nutiko ir man, kai antrą buvimo Alpėse dieną nikstelėjau čiurną. Nors trauma neatrodė labai rimta, bet vis viena susinervinau. Nenorėjau net galvoti apie tai, kad mano iškyla baigėsi. Laimei, kompanijoje turėjome sportuojantį gydytoją Vytą, kuris po trumpos apžiūros atsainiai mestelėjo:

– Nieko baisaus, Asta, iki rytdienos tave „suremontuosiu“.

Taip taręs jis iš kuprinės išėmė gražų žolynais dekoruotą indelį.

– Kas čia? – pasidomėjau.

– Augalinis šaldantis arklių balzamas, – ramiai atsakė Vytas, nuimdamas dangtelį.

– Arklių??? Tu nori mane gydyti veterinariniu tepalu arkliams?! – pasibaisėjau.

Vytas nuoširdžiai nusikvatojo.

– Šis balzamas yra skirtas žmonėms, nebijok. Be to, jis sukurtas remiantis tradiciniu Pferdebalsam receptu. Arkliai pavadinime figūruoja todėl, kad jame yra kaštonų ekstrakto, o kaštonas angliškai yra Horse chestnut, suprask: arklių riešutas. Va, ir „prilipo“ tie arkliai... Šimtmečiais šį gydomųjų žolelių pagrindu sukurtą balzamą naudojo šveicarai, vokiečiai ir austrai. Kažkaip simboliška, kad Šveicarijoje susipažinsi su vietine produkcija, – šypsodamasis porino Vytas.

Balzamas kvepėjo šaltmėtėmis ir kamparu. Iškart pajutau šaldantį jo poveikį. Pasidomėjau, kas įeina į balzamo sudėtį.

– Ilgai pasakoti, – atitarė Vytas, – bet laiko iki rytdienos turime, tad klausykis.

Sužinojau, kad esama ne vien šaldančio balzamo, bet ir šildančio. Juo Vytas tepasi kojų raumenis prieš žygį, o po žygio naudoja šaldantį – kojų „sunkumui“ nuimti. Abiejų balzamų sudėty yra net 25 natūralūs komponentai – vaistažolių ekstraktai ar natūralios kilmės veikliosios medžiagos.

– Apibendrinant galima pasakyti, kad arklių balzamai veikia keletu pagrindinių krypčių: mažina skausmą ir uždegimą, gerina vietinę kraujotaką ir veikia antiseptiškai, – aiškino Vytas.

– Minėjai, kad į sudėtį įeina natūralūs komponentai.

– Taip, ir jie parinkti taip, kad harmoningai veiktų mano jau išvardintomis kryptimis. Sudėtyje esama ir kiekvienam žmogui žinomų augalų, tokių kaip: kaštonų, kadagių, ramunėlių, medetkų, pipirmėčių,  viržių, raudonųjų pipirų, ir specialistams geriau žinomos „egzotikos“: vaistinių taukių, kalninių arnikų, vaistinių dirvuolių, ageratinų, baikalinių kalpokių, dviskiaučių ginkmedžių...

Klausiausi ir stebėjausi, kaip įmanoma tiek augalų prisiminti.

– Nesistebėk, Asta, – lyg skaitydamas mano mintis ištarė Vytas, – mano močiutė buvo žiniuonė. Todėl nuo vaikystės pasitikiu gydomąja augalų galia ir stengiuosi pasinaudoti natūraliomis priemonėmis. Ne išimtis ir Arklių balzamas, ypač šitas – šveicariškas, kurį gamina Herbamedicus. Turiu po indelį šildančio bei šaldančio ir kalnuose jaučiuosi visiškai ramus, nes jie tinka, esant patempimams, sumušimams, persitempimui, smulkioms traumoms ir net venų varikozei. O kaip malonu vakare po sunkios dienos pasitepti šildančiu balzamu ir juste justi kaip šiluma pasklinda po visą kūną.

Vyto pažadas liko ištesėtas. Ryte nejutau skausmo čiurnoje. Galėjome tęsti iškylas į Alpes, iš kurių tąkart parsivežiau ne vien gražių prisiminimų, bet ir šveicariškų Herbamedicus Arklių balzamų. Ir nors čia kalnų nėra, bet balzamai praverčia kasdien!

Asta Mockienė, Lietuvos Moterų Sporto Asociacijos  viceprezidentė

Daugiau informacijos apie Herbamedicus balzamus rasite apsilankę interneto svetainėje www.herbamedicus.lt

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-15 15:50


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Elena 2021-09-26 05:15

Aceasta este o mărturie pe care o voi spune tuturor să o audă. sunt căsătorit de 4 ani și în al cincilea an de căsătorie, o altă femeie a avut o vrajă pentru a-mi lua iubitul de la mine și soțul meu m-a părăsit pe mine și pe copii și am suferit de 2 ani până când am vrut să spun o postare în care acest lucru om Dr.Wealthy am ajutat pe cineva și am decis să-l încerc să mă ajute să-mi aduc soțul iubit acasă și crede-mă, doar îi trimit fotografia lui și a soțului meu și după 48 de ore așa cum mi-a spus, am văzut o mașină a intrat în casă și iată că era soțul meu și el a venit la mine și la copii și de aceea sunt fericit să vă fac pe toți dintre voi în probleme similare să se întâlnească cu acest bărbat și să-l revină pe iubitul vostru e-mail: wealthylovespell@gmail.com sau îl puteți contacta sau whatsapp la acest +2348105150446

Emilis 2019-04-19 06:41

Viskas gražu, tik LT kaina kosminė. Vokietijoje 500 ml indelį pirkau už 3 eurus.