Stebuklingasis Maroko molis

Teksto dydis:

Stebuklingasis Maroko molis

2012-06-13 00:16

Ghassoul, rhassoul – taip vadinamas nuostabusis Maroko molis iš Atlaso kalnų. Arabiškai ghassala (tariama rasala) reiškia tiesiog “prausti”. 

Gasulas (arba rasulas) šimtus metų naudojamas Maroke ir Tunise. Čia jis yra būtina hamamų, tradicinių garinių pirčių su šiltu akmeniniu stalu, procedūrų dalis. Gasulas tradiciškai parduodamas nemaltas, gabalais, o jo paruošimo receptus motinos perduoda dukterims iš kartos į kartą. Paprastai gasulas maišomas su apelsinmedžių žiedų arba rožių vandeniu, kartais pridedama ir eterinių aliejų dėl jų svaiginančio ir raminančio aromato. Tos aromatinės substancijos padeda sustiprinti odą drėkinančių procedūrų savybes. Kartu su henna ir pienu, gasulas yra tradicinė marokiečių vestuvių dovana ir apeigų dalis. Nėščios marokietės geria gasulą nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo.

Gasulo naudojimas 

Gasulas labiausiai rekomenduojamas: 

 • Kaip jautrios odos prausiklis – gasulo pasta iš molio vandens ir aliejaus nešvarumus nuplauna švelniai, neputodamas ir nepažeisdamas odos. Naudojant gasulą, atsistato normali hidrolipidinės odos plėvelės gamyba. 
 • Idealiai tinkamas mišriai odai. 
 • Nepakeičiamas riebios, o ypač - spuoguotos odos priežiūrai. 

Gasulas naudojamas pastos pavidalu. Pasta gaminama maždaug tokiomis proporcijomis: 1 dalis gasulo (g) : 1.8-2 dalys hidrolato ir/ar geriamo vandens (ml) : 0.1 dalis nerafinuoto aliejaus (ml). 

Kuo oda sausesnė ir jautresnė, tuo skystesnė ir riebesnė gasulo pasta turi būti naudojama. Gasulas visada užtepamas ant šlapios odos. 

Plaukų trinkimui 

 • Veikia kaip natūralus šampūnas, kuris nuplauna nešvarumus ir riebalų perteklių nuo galvos odos ir plaukų, nepažeisdamas nei plaukų folikulų nei plaukų paviršiaus – keratino, kartu subalansuojama plaukų riebalų liaukų veikla. Gasulas plaukus palieka žvilgančius ir purius. 
 • Tokį „šampūną“ labai paprasta pasiruošti namuose: sumaišykite gasulą su šiltu vandeniu iki skysto jogurto konsistencijos, užtepkite šios pastos ant plaukų nuo šaknų iki galiukų, palikite kelioms minutems, labai gerai išskalaukite plaukus vandeniu. 

Veido odos priežiūrai

 • Naudojamas kaip veido odos prausiklis – gasulo pasta švelniai ištrinti šlapią veido odą sukamaisiais judesiais, nuplauti vandeniu.
 • Šveičiamąsias gasulo savybes sustiprinti galima pridėjus levandų ar kitų džiovintų žolių, kokosų drožlių ar kevalų miltelių, maltos kavos, grūstos mastikos, frankincenso ar miros dervos, cukraus.
 • Kaip valomoji veido odos kaukė – gasulą sumaišyti su vandeniu, dar geriau – su hidrolatu iki skystos pastos konsistencijos. Pastą užtepti storu sluoksniu ant šlapio veido ir palikti max.10min., nelaukti kol sudžius, nuplauti vandeniu.
 • Gasulas sugeria riebalų perteklių, veido nešvarumus, ir ypač gerai ištraukia nešvarumus iš porų.
 • Pastaba: sausai ir/ar jautriai odai pastą ruoškite skystesnę ir būtinai įmaišykite šlakelį nerafinuoto aliejaus, pvz. argano (100ml pastos - 0,5 arb.š.).
 • Kuo oda sausesnė ir jautresnė, tuo skystesnė ir riebesnė gasulo pasta turi būti naudojama.

Kūno priežiūrai

 • Prausimuisi sumaišykite gasulą su šiltu vandeniu iki skysto jogurto konsistencijos, ištepkite storu sluoksniu visą kūną, po kelių minučių nuplaukite vandeniu.
 • Kaip šveitiklis – nušveičia odą ir padeda pasišalinti toksinams ir šlakams; šveičiamąsias savybes sustiprinti galima pridėjus levandų ar kitų džiovintų žolių, kokosų drožlių ar kevalų miltelių, maltos kavos, grūstos mastikos, frankincenso, miros dervos; cukraus, druskos.
 • Gasulas nuplauna visus nešvarumus, pašalina negyvas ląsteles, oda lieka minkšta, švelni it aksomas.
 • Naudojamas kaukėms, kompresams, įvyniojimams talasoterapijos ir SPA centruose.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Order for a blank ATM card now and get millions within a week! +393512615163 2022-06-17 22:42


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

kristina 2012-07-19 09:31

puiku straipsnis ir sis molis tiesiog nuostabus :) jei kas iesko bet neranda siulau isigyti is http://argan.lt/ as ten pat pirkau ir patenkinta, moli buna paruostas naudojimai sumaisystas su argano aliejumi, apelsinmedziu aliejumi ir geliu vandeniu :)