Nuo uždegimų – ciberžolė

Teksto dydis:

Nuo uždegimų – ciberžolė

2015-08-17 07:00

Ciberžolė – į nendrę panašus, iki 1 m užaugantis imbierinių šeimos augalas, natūraliai augantis ir kildinamas iš pietryčių Indijos, o auginamas Kinijoje, Japonijoje, Kambodžoje, Šri Lankoje ir kitose palankaus klimato šalyse, kuriose dažnai lyja ir visus metus būna 20–30 laipsnių šilumos. Visų pirma, ciberžolė – tai klasikiniu laikomas geltonos spalvos prieskonis, be kurio neįsivaizduojama daugelio Rytų šalių virtuvė. Ne atsitiktinai indai ciberžolę vadina „šventaisiais milteliais“, o Europos pirkliai, vis ieškoję naujų kvapų ir skonių, viduramžiais šį prieskonį atvežę į Europą iš pradžių jį vadino „indiškuoju šafranu“. Tačiau ciberžolė – ne tik prieskonis. Jau seniai žinoma, kad ciberžolė turi ir gydomųjų savybių. Ji padeda gerinti kepenų veiklą, padeda gydyti artritą, silpnaprotystę, naudojama kaip galingas antioksidantas ir netgi gali naikinti vėžio ląsteles. Bet labiausiai išsiskirianti ciberžolės savybė – tai priešuždegiminė. Ji netgi vadinama stipriu priešuždegiminiu antibiotiku.

Visas gydomąsias savybes ciberžolei suteikia kurkuminas – ypatingas fenolių junginys, kuris suteikia jai ir ryškiai geltoną spalvą. Kurkuminai lėtina produktų gedimo procesus, todėl veikia kaip natūralus konservantas – o tai labai svarbu karšto klimato šalyse. Svarbios ir dažomosios kurkumino savybės. Jis naudojamas kaip geltonas pigmentas gaminant kosmetiką, dažant patiekalus, odą, drabužius.

Šiuolaikinė medicina ypač susidomėjo ciberžole, kai buvo nustatyta, kad joje esantis kurkuminas pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Jis mažina uždegimą palaikančių medžiagų – leukotrienų ir prostaglandinų sintezę, tokiu būdu mažina uždegiminį procesą.

Moksliniai tyrimai įrodė, kad ciberžolė gali būti naudojama siekiant sumažinti artrito simptomus. Sąnarių skausmas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, bet daugumai žmonių sąnarių uždegimas atsiranda dėl per didelio fizinio krūvio. Ciberžolė, kaip natūralus vaistas, negali atstatyti pažeistos sąnario kremzlės, tačiau gali sumažinti skausmą, sukeltą vietinio uždegimo. Uždegimą sukelia fermentai COX, todėl, prasidėjus uždegimui, svarbu juos slopinti. Ciberžolė kaip tik ir slopina šių fermentų veiklą. Taigi, maisto papildai su ciberžole yra plačiai vartojami norint numalšinti artrito sukeltiems skausmams, sąnarių uždegimams, raumenų skausmams ir net riešo tunelio sindromui. Veikia kaip galinga priešuždegiminė priemonė ir nepalieka jokių šalutinių veiksnių.

Ciberžolėje gausu C, B1, B2, B3 vitaminų, mikroelementų (geležies, kalcio, fosforo, jodo). Yra duomenų, kad ji pasižymi stipriomis antioksidantinėmis savybėmis. Padeda iš organizmo pašalinti medžiagų apykaitos procesuose susidariusius laisvuosius radikalus, kurie neigiamai veikia žmogaus organizmą, sendina jį. Dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių ciberžolė labai tinka ir sergant kepenų ligomis. Ji saugo kepenis nuo toksinių medžiagų, skatina tulžies išsiskyrimą ir jos gamybą, reguliuoja virškinamojo trakto veiklą, padeda tirpdyti riebalus. Ji rekomenduojama vartoti netgi sergant hepatitu, kepenų ciroze.

Be to, ciberžolė turi antiseptinį poveikį, todėl nuo senų senovės indų medicinoje ją vartojo niežuliui, dermatitui, alerginiams bėrimams gydyti, pastos pavidalu tepdavo esant votims, egzemai, įkandus vabzdžiams. Peršalusius vaikus indai girdo pienu su ciberžole, o atsikosėjimui palengvinti kvėpuoja ciberžolės viralo garais.

Taip pat yra duomenų, kad ciberžolė gali padėti netgi sergant vėžiu. Jos ekstraktas iššaukia kai kurių navikinių ląstelių žuvimą ir stabdo kraujagyslių susidarymą navike. Yra atlikta nemažai tyrimų su gyvūnais. Jų metu nustatyta, kad kurkuminas sumažina gyvūnams diagnozuotų navikų skaičių, dydį ir procentinę dalį. Jis blokuoja hormonus, kurie, kaip manoma, suaktyvina prostatos vėžį. Taip pat, panaudojus moderniausias tyrimo technologijas pavyko užfiksuoti, kad kurkumino molekulės prasiskverbia į ląstelių membranas ir jas sutvirtina, taigi ląstelė tampa atsparesnė infekcijoms.

Nors tyrimai atlikti daugiausia su gyvūnais, tačiau rezultatai teikia daug vilčių.

Taigi, galima teigti, kad biologiškai aktyvios ciberžolės medžiagos, kurkuminas ir kiti junginiai, turi organinių medžiagų oksidacijos lėtinamųjų, antivirusinių, antibakterinių bei uždegimų ir grybinių ligų slopinamųjų savybių. Jais būtų galima gydyti vėžį, cukrinį diabetą, artritą, Alzheimerio ligą ir kitas lėtines ligas. Tačiau reikia žinoti, kad organizmas gali jos ir neįsisavinti. Tuomet jos poveikis bus nulinis. Mokslininkai įrodė, kad geriausiai ciberžolė įsisavinama kartu su juodųjų pipirų ekstraktu. Vartojant juos kartu, įsisavinimas padidėja netgi 2000 procentų!

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-15 13:11


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Elena 2021-09-26 05:25

Aceasta este o mărturie pe care o voi spune tuturor să o audă. sunt căsătorit de 4 ani și în al cincilea an de căsătorie, o altă femeie a avut o vrajă pentru a-mi lua iubitul de la mine și soțul meu m-a părăsit pe mine și pe copii și am suferit de 2 ani până când am vrut să spun o postare în care acest lucru om Dr.Wealthy am ajutat pe cineva și am decis să-l încerc să mă ajute să-mi aduc soțul iubit acasă și crede-mă, doar îi trimit fotografia lui și a soțului meu și după 48 de ore așa cum mi-a spus, am văzut o mașină a intrat în casă și iată că era soțul meu și el a venit la mine și la copii și de aceea sunt fericit să vă fac pe toți dintre voi în probleme similare să se întâlnească cu acest bărbat și să-l revină pe iubitul vostru e-mail: [email protected] sau îl puteți contacta sau whatsapp la acest +2348105150446

aldona 2016-02-10 11:15

Noriu paklausti,ar galima gauti Lietuvoje.Pagarbiai