Kas yra taukmedžių sviestas?

Teksto dydis:

Kas yra taukmedžių sviestas?

2012-01-17 11:35

KAS YRA TAUKMEDŽIŲ SVIESTAS?

Taukmedžių sviestas - tai riebalinis ekstraktas iš taukmedžių riešutų sėklų. Jis turi drėkinamųjų ir gydomųjų savybių. Pagrindinės biologiškai aktyvios sudedamosios dalys, dalyvaujančios gydymo procese: vitaminas A, vitaminas E, Cinnamic Acid, fitosteroliai, triterpenai ir lateksas. Šios sudedamosios dalys gaminasi ir kaupiasi taukmedžio riešuto sėklose. Jos išgaunamos iš riešuto ląstelių kartu su aliejumi. Jų gydomosios savybės išlaikomos tik tradiciniu, rankiniu būdu apdirbtame svieste. Rafinavimo metu jos sunaikinamos. Todėl gydymui tinka tik nerafinuotas, A rūšies, tradiciniu būdu išgautas taukmedžių sviestas.

NERAFINUOTO TAUKMEDŽIO KELIAS

   

Taukmedžio medis auga laukinėje gamtoje, į kurią nesikiša žmogus. Todėl išgyvena tik patys stipriausi augalai. Iš čia jų beribė gyvybinė galia ir produkto unikalus kvapas, spalva ir tekstūra.

Pats vertingiausias yra nerafinuotas taukmedžių sviestas, kuris išgautas tradiciniu būdu, kaip ir prieš tūkstantį metų, nenaudojant tirpiklių, be cheminių konservantų.

Riešutų derlius surenkamas rudenį arba pavasarį. Taukmedžio vaisius yra slyvos dydžio. Viduryje yra riešutas. Riešutai atskiriami nuo minkštimo, iš riešuto išimamos sėklos. Tada jos išdžiovinamos.

Išdžiūvusios sėklos sutrinamos medinėje grūstuvėje. Miltai supilami į vandenį ir jame kaitinami tol, kol gaunama aliejinga masė, plūduriuojanti vandens paviršiuje. Masė išimama iš vandens, keletą kartų perplaunama ir paliekama atvėsti, kol sustingsta.

Taip išgaunamas tradicinis, nerafinuotas taukmedžių sviestas. Jis išlaiko švelnų riešutų kvapą, yra rusvos, geltonos ar smėlio spalvos ir turi visas savo gerąsias savybes.

Taukmedžių sviestas

TAUKMEDŽIO SVIESTO SPALVA

Natūralus nerafinuotas taukmedžių sviestas yra geltonos, dramblio kaulo, gelsvai rusvas arba šviesiai rusvos spalvos, bet niekada nebūna sniego baltumo. Dramblio Kaulo spalvos taukmedis dažniausiai atkeliauja iš Dramblio Kaulo Salos (Ivory Coast) arba Burkina Faso. Vakarų Afrikos (Ganos) yra geltonas, rusvas, smėlio spalvos. 

Taukmedžio sviesto riešutuose karotino išsiskyrimo procesas yra labai unikalus lyginant su kitais augalais. Spalva priklauso nuo karotino kiekio riešutuose. Taukmedžio riešutuose jis yra geltonas arba geltonai oranžinis. Oro ir klimato sąlygos sąlygoja karotino spalvos išsiskyrimą, todėl taukmedžio spalvos yra skirtingos. Netgi to pačio regiono, naujo derliaus taukmedžio sviestas gali būti kitokio atspalvio. Spalvos intensyvumą nulemia karotino išsiskyrimas.

Taukmedžių svieste randamas Beta Karotinas. Iš beta karotino organizme gaminamas vitaminas A. Beta karotinas veikia kaip antioksidantas - saugo žmogaus organizmą nuo kenksmingo laisvųjų radikalų poveikio, skatina lastelių atsinaujinimą, regeneraciją-jaunina odą, efektyviai maitina ir ramina sausą, šiurkščią, raukšlėtą, spuoguotą odą, apsaugo odą nuo saulės nudegimų, padeda išlaikyti odos elastingumą, lėtina kataraktos vystymąsi, stiprina imunitetą. Daugiausia Vitamino A sutinkama geltonajame taukmedžio svieste.

TAUKMEDŽIO SVIESTO RŪŠYS

Kuo aukštesnė taukmedžio rūšis, tuo daugiau gydomųjų ir drėkinamųjų savybių išlaikoma. Nėra kenksmingų priemaišų ar nuosėdų, tokių kaip švinas.

TAUKMEDŽIO RŪŠYS

NAUDOJIMAS

SAVYBĖS

A rūšis aukščiausia

Dažniausiai naudojama kosmetikos ir asmens higienos pramonėje.

Tokiame svieste bus didžiausias kiekis gydomųjų ir drėkinamųjų medžiagų ir nebus jokių nepageidaujamų medžiagų.

B, C rūšis

Galima naudoti

Šiame svieste bus išlikę mažiau drėkinamųjų ir gydomųjų savybių, nebus nepageidaujamų medžiagų

D rūšis žemiausia

Galima naudoti

Randama mažiausiai vertingų gydomųjų ir drėkinamųjų medžiagų. Neturėtų būti ir nepageidaujamų medžiagų.

F rūšis

Neskirtas naudoti žmonėms

Jame bus nepageidaujamų medžiagų, kurios yra kenksmingos sveikatai.

Tik tradiciniu, rankiniu būdu apdirbtame išlaikomos šios savybės. Rafinavimo metu jos sunaikinamos. Todėl gydymui tinka tik nerafinuotas, A rūšies, tradiciniu būdu išgautas taukmedžių sviestas. Rafinuotas taukmedžių sviestas niekada nebus priskiriamas A rūšiai.

Atlikus produkto analizę galima nustatyti kokybę ir saugumą. Taukmedžių sviestas skirstomas į A, B, C, D ir F rūšis. Taukmedžių sviesto rūšis nustatoma atsižvelgiant į procentinį kiekį pageidaujamų maistingųjų medžiagų ir nepageidaujamų medžiagų. Tai nulemia ne tik pats apdirbimo procesas, bet ir tinkamas lydymas, įpakavimas, transportavimas ir sandėliavimas.

TAUKMEDŽIŲ SVIESTAS ODAI
Taukmedžių sviesto sudėtyje yra apie 10% biologiškai aktyvių (gydomųjų) ingredientų, kurie greitina žaizdų gijimą, nuramina sudirgusią odą, mažina niežėjimą, gydo probleminę – išsausėjimų pažeistą, senstančią, suskeldėjusią – odą, slopina uždegimus. Padeda kaip pagalbinė priemonė gydant egzemą, psoriazę, atopinį dermatitą, žaizdas ir sumušimus, saugo ir gydo nušutusią kūdikių odelę, gelbsti nuo strijų nėštumo metu. Tinka randų prevencijai. Nuramina jautrią vyrų odą, ypač po skutimosi. Skatina plaukų augimą, atgaivina juos ir atnaujina, saugo nuo lūžinėjimo. Tinka masažui, gerina kraujotaką.
Taukmedžių svieste yra apie 90% drėkinamųjų sudedamųjų dalių, labai didelis kiekis vitaminų A, E ir F. Taukmedis skatina ląstelių atsinaujinimą ir gerina kapiliarinę cirkuliaciją. Taukmedžių svieste yra visi elementai, kurie yra būtini palaikyti sveikos odos balansą (oda aprūpinama visais reikalingais vitaminais ir elementais), elastingumą (sutvirtina odą bei ją stangrina, suteikia tamprumo) ir odos tonui (padeda sumažinti pigmentacijos ženklus ir dėmių atsiradimą). Todėl taukmedžių sviestas puikiai padeda atsigauti sausai ir pleiskanojančiai odai po nudegimų saulėje. Be to, jis turi natūralią UV apsaugą; turi ir natūralių uždegimą slopinamųjų medžiagų, todėl labai naudingas vabzdžių įgėlimų, alergijos, nudegimų, nušalimų ar kitų odos pakenkimų atvejais; taip pat esant raumenų skausmams ir patempimams, prieš ir po treniruočių.

TAUKMEDŽIŲ SVIESTAS VAIKUČIAMS IR BESILAUKIANČIOMS MAMYTĖMS

Vaikučio odelė nepaprastai švelni, minkšta ir labai jautri. Ji penkis kartus plonesnė nei suaugusio žmogaus, mažiau atspari mikrobams ir aplinkos poveikiui. Bet kasdien teisingai prižiūrima ji tampa ištvermingesnė, ant jos susidaro apsauginis sluoksnis, saugantis nuo aplinkos poveikio, šalčio, vėjo, karščio ir drėgmės. Tik nerafinuotame taukmedžių svieste yra visi elementai, kurie yra būtini palaikyti sveikos odelės balansui. Turi natūralių priešuždegiminių medžiagų, todėl labai naudingas egzemai ar dermatitui gydyti, alergijų, nudegimų,  sumušimų atvejais, apsaugo ir sugydo iššutimus. Šaltuoju metu puiki apsauga nuo šalčio ir vėjo, tiek mamytei, tiek vaikučiui. Būsimoms mamytėms padės išlaikyti odos elastingumą ir apsisaugoti nuo strijų nėštumo metu.

TAUKMEDŽIŲ SVIESTAS PLAUKAMS

Taukmedžių sviestas, tai puiki drėkinamoji priemonė sausiems, pažeistiems plaukams. Padeda atkurti plauko struktūrą, išlaikyti drėgmę plaukuose, apsaugoti nuo aplinkos poveikio: saulės, drėgmės, vėjo. Taukmedžių sviestą galima naudoti galvos odos priežiūrai: stabdo plaukų slinkimą, naikina pleiskanas, mažina pleiskanojančios galvos niežėjimą, nuramina sudirgusią galvos odą, neužkemša porų. Nedidelis kiekis pašildyto aliejaus naudojamas kaip kaukė plaukams.

Taukmedžių sviestą gali naudoti visi šeimos nariai.

Daugiau informacijos apie taukmedžių sviestą ir galimybė įsigyti www.cleopatrabella.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

renata 2015-05-09 10:56

sveiki. kur galima jo nusipirkti esu is panevezio