Gudobelė – širdies duona

Teksto dydis:

Gudobelė – širdies duona

2011-08-03 12:42

Gražioji baronienė – gudobelė, baltai skaisčiu veidu (žiedai), raudonais iš toli šviečiančiais skruostais (vaisiai), bet su charakteriu, kartais aštriai duriančiu į pačią širdį (spygliai). Šis gražus augalas Lietuvoje dažnai puošia mūsų tvoras, iš apkarpytų šakų sudarydamas gan spygliuotą brūzgyną, kad nei žmogus ar koks katinas nedrįsta brautis į kiemą. Tai augalas, kuris apsaugo nuo įsibrovėlių ir nuo širdies ligų, kai nerimas kankina, nemiga neleidžia užmigti ir taip iki nevilties, kad net jaučiu kaip plaka širdis, permuša lyg nepataikau į šito gyvenimo ritmą. Gudobelė ilgaamžė, lengvai prisitaikanti prie besikeičiančios aplinkos, atspari ligoms, paraudusiais sveikais žandais, ištiesia pagalbos ranką žmogui. Reikia kartais spygliu įbesti, kai esi kryžkelėje, būtent taip senosiose rytų medicinose apibūdinama būklė, kada žmogus pradeda jausti - turiu širdį. Esi kryžkelėje, ką daryti, sergu ir apima nerimas, nemiga, gniaužiantys širdies skausmai, kairios rankos tirpimas, prislėgta nuotaika, netgi nusivylimas, darbingumo sumažėjimas, padažnėjęs šlapinimasis. Širdis turi plakti ramiai ir lygiai, ramiai ir tiksliai, ramiu lygiu ritmu. Tada vieną kartą įkvėpsime ir iškvėpsime ir tuo metu širdis suplaks keturis kartus, neplazdės, nešokinės varlės ritmu ar jausis lyg plaukianti gulbė, skrodžianti vandenį. Tai nėra sentimentali poezija, tai senoji indų medicinos sistema, atsakanti į klausimus kaip gyventi sveikai, kaip suvokti gyvenimo prasmę ir atstatyti santykį su savo paties sergančia širdimi.

Organai, kurie serga, nėra mechaniniai aparatai atskirti nuo viso žmogaus fizinio ir dvasinio kūno. O žmogaus širdis nėra siurblys. Širdis yra tik žmogaus kumščio dydžio, bet kokią jėgą išvysto varinėdama kraują per milijonus kapiliarų. Kartais nukrenta į kulnus kai išsigąstame ir pabąlame iš baimės, rodos nori pasislėpti dar giliau kūno viduje, kartais nori išsiveršti raudonuodama pykčiu ar rausdama iš gėdos, išsiveršti į išorę tokia jėga, kuri lygi jėgai keliančiai 500 tonų krovinį į vieno kilometro aukštį. Iš kur tokia jėga mažoje mūsų širdyje ir kaip svarbu žmogui dabar kaip ir prieš tūkstančius metų branginti, gydyti savo širdį, kad ji ilgiau plaktų ir tuo suteiktų vidinę atramą mūsų žmogiškumui. Kai „gyvenimas tave stumia į nugarą“, kai esi pastovioj įtampoj, piktas, labai užimtas ir labai aistringas, vis užgniaužiantis savo jausmus -ruoškis širdies smūgiui.

Senosios išminčių knygos rašo, tokiais atvejais gali padėti dovanojami brangakmeniai: rubinai, granatai, geltonasis safyras, o taip pat aukso ir sidabro nešiojimas. Bet prie šio pasaulio brangenybių romėnų rašytojas Plinijus senasis įtraukia ir vaistinguosius vertingus augalus: valerijoną, gudobelę.

Vienapiestės gudobelės (Crataegus monogyna) žiedų ir lapų arbata valo kraują, o vaisiai, dažniausia spiritinių ištraukų pavidalu vartojami lašais, stiprina širdies raumenį. Vokietijos mokslininkų tyrimai atlikti 1979 m. gražino gudobelei, jau I-jame mūsų eros amžiuje graikų gydytojo Dioskorido paskelbta sėkmingai širdį gydančio augalo garbę. Ištraukas reikia gerti iki aštuonių savaičių be pertraukos po 20-30 lašų 3 kartus per dieną gudobelės vaisių spiritinės ištraukos, kuri gerina širdies ir galvos kraujagyslių kraujotaką, mažina kraujo spaudimą bei cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja širdies ritmą, pašalina galvos svaigimą, dusulį. Gudobelė, kai kuriose tautose vadinama tiesiog širdies duona ir įeina į klasika tapusią, seną širdį gydančių vaistinių augalų trijulę: gudobelė, česnakas, ginkmedis. Ji būdama rūgštaus skonio augalu stimuliuoja virškinimą, gerina kepenų veiklą, todėl gerėja ir veninio kraujo formulė. Tai labai svarbu sveikai mūsų širdies veiklai ir kraujagyslių sistemai. Gudobelių uogos yra labai giminingos spiritui ir todėl jau senovėje širdies ligoms gydyti dažniausiai buvo vartojamas gudobelių vynas, vėliau spiritinės ištraukos.

Širdies raumens stiprinimui, kraujo spaudimo sureguliavimui kartu su gudobelės ekstraktu vienoje puokštėje gali būti valerijono šaknies ir dar vieno širdies toniko - sukatžolės spiritinės ištraukos. Toks mišinys Lietuvoje vadinamas širdies darbą gerinančiais lašais ir labai rekomenduojamas hipertonikams – verslininkams, kurie vienu metu daro dešimtis darbų, o užsikraudami atsakomybę už visą pasaulį tiesiog kelia sau, o gal ir kitiems kraujospūdį. Čia jau reikia trijų augalų jėgos: valerijono šaknim nuraminti, sukatžole slopinti vidinį žmogaus karštį ir nerimą, sureguliuoti kraujospūdį, o rūgščiais gudobelės vaisiais gerinti kepenų darbą ir mažinti dažnai labai aukštą verslininko kraujo cholesterolį. Gydymo procesas reikalauja ilgesnio, ne mažiau nei 21 diena vaistingųjų augalų arba jų mišinių vartojimo laiko. Jau minėjau, kad gudobelių skystasis ekstraktas vartojamas net 8 savaites 20 - 30 lašų 3 kartus per dieną, valandą prieš valgį užsigeriant drungnu vandeniu. Tuomet gudobelė teiks žymią naudą ir bus saugi pacientams sergančiais chroniškomis širdies ligomis.

Noriu paaiškinti vieną svarbų momentą gudobelės skystojo ekstrakto vartojime. Neveltui, kalbėdamas apie širdies ligas išskyriau pacientus - verslininkus tikrai ne todėl, kad jie turi pinigų. Ajurvedoje šie žmonės dažniausiai, priskiriami pagal savo vidinės konstitucijos požymius, turinčius būdingą karštį: karštos kojos, karštos rankos, mėgsta vėsą labiau nei karštį, miega iškišę kojas iš po antklodės taip vadinamai tulžies konstitucijai. Tai vidutinio sudėjimo žmonės, labai aktyvūs, aštraus proto ir pykčio.

Jei kalbu ne apie jus, o jūs esate verslininkas ir jums būdingas stambus ar smulkus sudėjimas ir jums labiau rankose ir kojose trūksta šilumos ir vengiate šalčio, gal net miegate su vilnonėmis kojinėmis žiemos metu, ką gi, atsiprašau jūsų ir noriu pasakyti, jei turite problemų su širdimi, skundžiatės aukštu ar žemu kraujo spaudimu, gudobelės ekstraktas yra jūsų vaistas. Taip vadinamiems tulžies konstitucijos žmonėms viena gudobelė ilgai vartojama gali padidinti vidinį karštį, o tuo pačiu ir kraujospūdį. Būtent tiems žmonėms reikia vartoti širdies lašus pagamintus iš valerijonų šaknų ištraukos, sukatžolės ištraukos, gudobelės vaisių ekstrakto ir ne tik momentiniams širdies negalavimams numalšinti. Senosios kinų medicinos vadovėlyje “Geltonojo imperatoriaus traktate“ teigiama, jei liga įsiskverbia giliai į organizmą, reikia gerti spiritines vaistažolių ištraukas ir gerti 100 dienų. Ir nesvarbu ar jūs verslininkas ar pensininkas, ar jaunas ar senas, jei šlubuoja širdis pati gamta augina pagalbą. Tam šalia mūsų auga gražioji baronienė - gudobelė.

Virgilijus Skirkevičius

Vaistininkas, žolininkas

www.tinkturos.lt

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Blank atm Card +393512615163 2022-06-20 00:14


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

ŠVIESA 2013-02-26 11:24

Labai įdomus straipsnis.Rašote, kad mažina spaudimą, bet tai yra pagamintas ant spiritinio pagrindo.Mano nuomonė tai turėtų būti antvirkštinis variantas

andzelika. 2012-07-03 09:08

kos zogus geras bet ne tos kaip begiditi krovja.