
„Phlogenzym“ esantys enzimai bromelainas, tripsinas greitina uždegimo metu susidarančių medžiagų irimą. Rutozidas normalizuoja kraujagyslių sienelių pralaidumą, todėl uždegimas greičiau išnyksta.
Efektyvu esant gripui, anginai, sinusitui, ausų uždegimui!
Uždegimai (ūminiai, poūminiai ir lėtiniai):
nosies, gerklės, ausų, viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų uždegimai (sinusitai, tonzilitai, faringitai, laringitai, otitai, bronchitai, pneumonijos) – pagerėja audinių irimo produktų ir uždegimo sukėlėjų eliminacija, t.y. gleivių transportavimas, sekreto nutekėjimas, skreplių suskaidymas ir pan.
sumažėja skausmas, nes mažėja gleivinių pabrinkimas ir yra skatinama irimo produktų eliminacija (atliktais tyrimais nustatyta, kad bronchų uždegimo metu vartojami enzimai suskaido skreplius ir padeda juos lengviau iškosėti).
Phlogenzym®
Sudėtis: 90 mg bromelaino, 48 mg tripsino, 100 mg rutozido. Indikacijos: Uždegiminės burnos, nosies, ausų, ryklės ligos, kvėpavimo takų, šlapimo ir lyties organų ligos. Patinimas, uždegimas, skausmas dėl traumos ar operacijos. Reumatinės ligos: osteoartritas, reumatinės kilmės nugaros skausmas, minkštųjų audinių reumatinės ligos. Venų (tromboflebitas), arterijų ir limfagyslių uždegimas, kraujotakos sutrikimai, trofinė opa. Kasos, kepenų ir žarnų ligos. Dozavimas: Gerti 6 tab. per parą (pvz., po 3 tab. 2 kartus). 0,5–1 val. prieš valgymą, užsigeriant stikline vandens. Gydymą reikėtų tęsti tol, kol išnyks ligos simptomai. Kontraindikacijos: Kai padidėjęs organizmo jautrumas preparato sudedamosioms medžiagoms. Nepageidaujamas poveikis: Dispepsijos sutrikimų, retai pasitaiko (alerginių) odos reakcijų, kurios, nustojus vaistą vartoti, pranyksta. Gamintojas: MUCOS Pharma GmbH & Co, Vokietija. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolimesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Enzimų preparatų reikėtų pradėti vartoti kuo anksčiau, vos pasireiškus pirmiesiems uždegimo požymiams ar negalavimui. Enziminių gydomųjų preparatų gamybos ir inovacijų lyderė – vokiečių kompanija „Mucos Pharma“. Enzimai išgryninti iš natūralių produktų, tokių kaip ananasas, papaja, veršelių kasa.
Daugiau informacijos www.mucos.lt
Phlogenzym® galima pirkti visose vaistinėse arba internetu www.100metu.lt.
Sisteminiai enzimai padeda kovoti su peršalimo ligomis
Šaltuoju periodu ypač padaugėja susirgimų kvėpavimo takų infekcijomis. Nuo šių ligų dažniausiai kenčia vaikai, kurių imuninė sistema dar nesubrendusi, ir senyvo amžiaus žmonės. Pacientams kvėpavimo takų infekcijos nuolat kartojasi, linkę užsitęsti ir dažnai gydomos antibiotikais.
Viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų uždegimą dažniausiai sukelia virusai ir bakterijos. Uždegimo metu daugybė žmogaus imuninės sistemos ląstelių kovoja su ligos sukėlėjais. Šią kovą reguliuoja įvairūs imuninės sistemos mechanizmai, taip pat ir fermentai, dar vadinami enzimais. Be to, kaip ir kare, šioje uždegiminėje kovoje būna aukų: žuvusių ląstelių, pažeistų audinių, uždegiminio sekreto ir kt. Kažkas turi sutvarkyti šią netvarką.
Enzimai – daug kur gamtoje randamos cheminės medžiagos. Žmogaus organizmo ląstelės sintezuoja apie 10 000 enzimų. Jie valdo visus organizme vykstančius procesus: pvz. virškinimą, kraujo krešėjimą, taip pat uždegiminį atsaką, pažeistų audinių pašalinimą, žaizdų gijimą ir t.t.
Vaikystėje, kol organizmas ir jo imuninė sistema dar nesubrendę, enzimų gaminama mažiau. Jų taip pat mažėja senstant ar dėl rūkymo bei kitų organizmui žalingų poveikių. Tokiems žmonėms ligos ilgiau užtrunka, blogiau gyja žaizdos, ūmūs uždegimai greičiau chronizuojasi.
Sisteminė enzimų terapija – tai įvairių ligų gydymas natūraliais augalinės ar gyvulinės kilmės fermentais. Sisteminiai enzimai pasižymi keletu poveikių:
- neutralizuoja uždegimines medžiagas, “virškina” žuvusias ląsteles,
- stimuliuoja imuninė sistemą ir taip pagreitina natūralią uždegimo eigą.
- Enzimų poveikyje greičiau atsinaujina pažeistos ląstelės,
- Gerėja kraujotaka ir audinių aprūpinimas deguonimi.
- Nyksta audinių patinimas, mažėja skausmas.
- Enzimai taip pat pagerina antibiotikų transportą į uždegimo vietą, todėl gerėja antibiotikų poveikis.
Taigi, enzimai skatina organizmą sutelkti visas jėgas kovai su uždegimą sukėlusia infekcija ar kitu veiksniu. Todėl jie, kaip papildoma terapija, skiriami gydant bet kokį ūmų ar lėtinį uždegimą. Ypač svarbu šiuos preparatus naudoti sergant sunkia virusine (Herpes infekcija) ar bakterine infekcija (sepsiu, pneumonija).
Gydymas enzimais rekomenduojamas vaikams ir suaugusiems, dažnai sergantiems kvėpavimo takų infekcijomis, ypač nusilpus imuninei sistemai. Enzimų preparatus reikėtų pradėti gerti kuo anksčiau, vos pasireiškus pirmiesiems uždegimo požymiams.
Dėl savo efektyvumo sisteminė enzimų terapija naudojama ne tik gydant kvėpavimo sistemos infekcijas, bet ir reumatologijoje, ginekologijoje, chirurgijoje, traumatologijoje, gydant virškinimo, kraujagyslių, šlapimo takų bei kitus susirgimus.
Doc. Laimutė Vaidelienė
LSMU Vaikų ligų klinikos
Pulmonologijos sektoriaus vadovė
Komentuoti