Balmandolis

Teksto dydis:

Balmandolis

2012 rugp. 12 19:49

Kas yra Balmandolis ir kada jį vartoti?

Balmandolis yra medicininis aliejus voniai. Jis labai riebalina, kadangi jo pagrindinės sudedamosios dalys yra migdolų ir parafino aliejus. Maudymosi metu vandens paviršiuje atsiranda plona aliejaus plėvelė, o baigus maudytis ant odos lieka plonas apsauginis sluoksnis, riebalinantis drėgną odą. Ši aliejaus plėvelė neleidžia odai džiūti.

Balmandolis vartojamas kaip pagalbinė priemonė gydant visas odos ligas (kai ji būna neriebi, sausa, pleiskanota arba sutrūkinėjusi):

  • endogeninę egzemą (neurodermitą),
  • sausąją seborėją (kai oda linkusi sausėti ir pleiskanoti),
  • jautrią sausą kūdikių ir vaikų odą,
  • senatvinę odą (ypač jei kartu yra niežulys),
  • žvynelinę ir kserodermą.

Kada šį vaistą reikia vartoti atsargiai?

Jeigu vaistą vartojate gydytojo nurodymu, jokių atsargumo priemonių nereikia, tačiau jeigu Jūs sergate kitomis ligomis, esate alergiškas,vartojate kitus medikamentus, informuokite savo gydytoją ar vaistininką.

Ar galima Balmandolį vartoti nėštumo metu ir maitinant krūtimi?

Vartoti galima.

Kaip jį vartoti?

Į vonią įpilti aliejaus ir pamaišyti. Pilnai voniai - nuo 15 iki 30 ml,nepilnai - mažiau (priklauso nuo vandens paviršiaus ploto). Pilnai vonelei(kūdikiams) - nuo 5 iki 10 ml.Jeigu oda nelabai sausa, dozę galima mažinti (pilti 5-10 ml). Jeigu nepaskirta kitaip, taip maudytis reikia 2-3 kartus per savaitę. Negalima naudoti jokio muilo. Visais šiais atvejais vonioje su Balmandoliu išsimaudoma po prausimosi paprastoje vonioje arba po dušu. Maudymosi aliejaus vonioje trukmė - 10-15 minučių, vandens temperatūra - apie 35o C. Po vonios rankšluosčiu odą nusausinti lengvais paspaudimais, trinti nereikia.

Balmandolį galima vartoti ir kaip odos aliejų, pavyzdžiui, po dušo juo galima tepti drėgną odą. Paisykite čia nurodytų arba gydytojo paskirtų dozių. Jeigu galvojate, kad medikamentas veikia per silpnai arba per stipriai, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Vonią reikia valyti nepraskiestu valikliu. Maudantis saugotis joje nepaslysti!

Balmandolio negalima gerti. Vaistą vartoti tik iki ant įpakavimo nurodytos datos. Kitą informaciją apie vaistą pateiks Jūsų gydytojas ar vaistininkas.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

daiva 2019 geg. 8 13:16

kur vilniuje nusipirkti balmandolio