Akupunktūros galia

Teksto dydis:

Akupunktūros galia

2012-10-08 13:00

„Akupunktūra padeda atkurti organizmo pusiausvyrą ir įjungia vidinius mechanizmus, leidžiančius pačiam organizmui susidoroti su liga“, - sako gydytoja refleksoterapeutė Regina Masiliūnienė.
 
Jau dvidešimt penkeri metai gydau akupunktūra. Nors pirmieji žingsniai nebuvo lengvi, labai greitai patyriau nuostabių ir džiuginančių akimirkų. Akupunktūra skatina ląsteles atsinaujinti, todėl ją taikant stebėtinai greitai užsitraukdavo žaizdos, pacientai džiaugėsi užgijusiomis opomis, kurios vargino ilgiau nei pusę metų.
 
Stuburo negalavimai
Akupunktūra – labai senas gydymo menas, turintis savo tradicijas, metodikas, kurios lemia, kokias ligas galima gydyti ir kurioje srityje galima pasiekti geriausių rezultatų. Dauguma mūsų pacientų  – žmonės, turintys stuburo ir sąnarių negalavimų. Tirpstančios galūnės, sukaustytas sprandas, galvos skausmai iš ryto, įsitempę nugaros raumenys - šiais atvejais gali padėti akupunktūra. Iš praktikos galiu pasakyti, kad aštuoniasdešimt trys procentai pacientų, kuriuos vargino stuburo skausmai, po procedūrų jaučia pagerėjimą. Akupunktūra ne tik atpalaiduoja stuburo įtampą, bet ir veikia pačius tarpslankstelinius tarpus, todėl gali padėti ir žmonėms, turintiems stuburo išvaržas. Pagerėjimą parodo raumenų tonusas, - pagražėja laikysena, ypač paauglių. Augant stuburas turi galimybę tiesėti, o akupunktūra gali padėti išsaugoti gražią laikyseną, nes veikia raumenų tonusą. Akupunktūrą galima taikyti vaikams nuo penkerių metų, procedūros nėra labai skausmingos. Jei vaikas tiki, kad tai jam gali padėti, jis lengvai iškęs skausmą.
 
Gydymo trukmė priklauso nuo ligos
Refleksoterapija padeda sergantiems periferinės nervų sistemos ligomis. Akupunktūra veiksmingai gydo tarpšonkaulinių nervų neuralgijas, veidinio nervo paralyžių, trišakio ir pakaušinio nervo uždegimus, sukeliančius labai stiprius galvos skausmus. Kartais pavyksta atsikratyti ne vienerius metus varginusio skausmo. Sąnarių degeneracinės ligos, įvairūs jų skausmai, uždegimai, raumenų, raiščių, Achilo sausgyslės skausmai, reumatoidinis artritas – tai ligos, kurias galima gydyti akupunktūra. Ši terapija veikia iš lėto, todėl sergant kai kuriomis ligomis, norint pasiekti rezultatą, reikia ilgesnio gydymo. Kuo trumpiau sergate, kuo mažesni sutrikimai, tuo trumpesnis gydymas, pavyzdžiui, ūmiai sušalus, perpūtus vėjui sprandą, nuo netinkamo judesio paaštrėjus nugaros skausmams, užtenka dviejų trijų procedūrų, o lėtinės ligos, pavyzdžiui, stuburo išvarža, migrena, gali būti gydomos ilgai.
 
Padeda pastoti
Akupunktūra puikiai tinka paauglėms mergaitėms ir moterims, varginamoms skausmingų mėnesinių. Kitas fenomenas: akupunktūra puikiai gydo anovuliacinio ciklo sukeliamą nevaisingumą. Teoriškai tokios moterys yra visiškai sveikos, tačiau ovuliacija nevyksta ir jos negali pastoti. Turėjau ne vieną pacientę, kuriai akupunktūra padėjo susilaukti vaikelio. Akupunktūra gali padėti ir moterims, kenčiančioms vegetacinės nervų sistemos sutrikimus, kurioms nuolat šalta, vargina padidėjęs jautrumas, prakaitavimas. Vegetacinę nervų sistemą akupunktūra veikia tiesiogiai, nes pats gydymo metodas, priklausomai nuo ligos, orientuotas vienais atvejais į simpatinę, o kitais atvejais - į parasimpatinę nervų sistemą. Akupunktūra arba slopina, arba stimuliuoja, todėl ji puikiai tinka visiems vegetacinės nervų sistemos sutrikimams gydyti.
 
Ligos priežastis – vyraujančios emocijos
Daugeliu atveju įtakos žmogaus sveikatai turi ir jo emocijos. Tuo įsitikinti galime pastebėję, kaip keičiasi sergančiojo nuotaika. Pavyzdžiui, jei žmogus ilgai serga bronchitu, jis dažniausiai bus kupinas liūdnų minčių, nes plaučių ligos susijusios su liūdesiu. Kepenų, tulžies pūslės ligomis dažniausiai serga pikti, aršūs žmonės, kurie savo pyktį slopina ir neleidžia jam pasireikšti. Pernelyg didelis džiaugsmas pagyvenusiems žmonėms gali kainuoti nemažai sveikatos: džiaugsmas susijęs su širdimi, o per didelis teigiamų emocijų antplūdis kenkia. Nuolat rūpesčių kamuojamas žmogus gali turėti skrandžio arba kasos sutrikimų, baimė susijusi su inkstais, todėl labai išsigandęs žmogus gali ir apsišlapinti. Akupunktūra padeda atkurti organizme pusiausvyrą. Jei žmogus kažko turi per daug, pavyzdžiui, agresijos, jis yra apraminamas, jei jam trūksta energijos, ji labiau pastimuliuojama ir sužadinama. Vakarietiška medicina temperatūrą muša vaistais, o rytietiškoji skatina organizmą patį savo jėgomis tai padaryti.
 
Teigiamas nusiteikimas irgi gydo
Sunku pasakyti vieną priežastį, kodėl akupunktūra vieną žmogų veikia greičiau, kitą lėčiau. Rytų medicina žmogų vertina kaip visumą: jei jis pavargęs, išsekęs, išvargintas lėtinių ligų, sveiks lėčiau nei jaunas, stiprus ir sveikas žmogus. Kuo daugiau žmogus turi ligų, tuo lėčiau jį galima gydyti ir tuo ilgiau užtrunka gydymas. Kad pagalba būtų veiksminga, tarp procedūrų būtina daryti pertraukas, nors būna atvejų, kai poveikis juntamas iš karto, pavyzdžiui, vieni pacientai per procedūrą užmiega, nors iki tol jautėsi žvalūs, ir patys negali patikėti, kad sugebėjo šitaip atsipalaiduoti, kitiems praeina skausmas, pilvo pūtimas, su virškinimu susiję nepatogumai, sumažėja uždegimas. Gydymo poveikis priklauso ir nuo žmogaus nusiteikimo.
 
Akupunktūra – labai individualus gydymo metodas, priklausantis nuo viso žmogaus organizmo būklės. Pavyzdžiui, dviejų žmonių diagnozė bus ta pati, o gydymas visiškai skirtingas. Kartais labai paprasta nustatyti, kokia organizmo sistema sutrikusi, o būna ir labai sudėtinga. Tokiais atvejais gali pagelbėti tradiciniai kinų medicinos metodai: liežuvio, pulso diagnostika ir vakarietiškoji modifikacija - elektropunktūrinė diagnostika, taikoma meridianų būklei įvertinti. Taigi žmogaus liga vertinama kompleksiškai ir tik atsižvelgus į visus simptomus paskiriamas gydymas.
 
Domisi ir gydytojai
 
Alternatyvių gydymo būdų galimybėmis domisi ir Lietuvos gydytojai. Akupunktūra labai efektyvi gydant galvos skausmus, neuralgijas, stuburo osteochondrozės sukeltus reiškinius (rankų tirpimą, galvos svaigimą, strėnų skausmus), kai kurias neurozių formas. Pasak lektorių, akupunktūrą tikslinga derinti su vaistažolėmis, homeopatiniais preparatais ir dieta. Rytų medicinoje gydymas dieta ir vaistažolėmis turi ilgametes tradicijas.
 
Nebijokite ieškoti pagalbos
Norėčiau visiems žmonėms patarti, kad iškilus bet kokioms sveikatos problemoms jie nebijotų jas spręsti ir jų neaugintų. Gydyti ūmią ligą visada lengviau nei lėtinę. Gydymo rezultatai būna daug geresni, kai žmogus iš karto kreipiasi į specialistus ir nelaukia, kol liga įsisenės. Nepraraskite vilties, nes visada galima padėti, svarbu tik nedelsti tikintis, kad viskas praeis savaime.
 
Žurnalas „Natūralioji medicina“  

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (13)

kristina 2015-06-08 06:39

Sveiki. Prieš mertus ištiko išeminis insultas liko paralyžiuota kaire rankabir koja Vaikštau atsiremdama ra mentu ,mankštinuosi,bet pažangos didelės nėra Ar galėrų man padėti akupunktūra?iš anksto dėkoju už atsakymą
pagarbiai
Kristina

viktoras 2015-01-07 16:49

Jei ši straipsni iš naujo peržiuri pats juo autorius ay kas nors susijes su akupunktura tai aš noriu kreiptis i šiuos žmones supasiulimu.Aš daug metu savarankiškai studijuojau akupunktura ir turiu patikekite manimi tiek sukaupes žiniu kokiu tur but neturi niekas.Maža tuo visas šias žinias aš gan tobulai susisteminau tokio susisteminimo aš nemačiau niekur.Turiu praktikos gydant žmoes tik aš nenauduoju adatu bet taškus sukamuoju budu veikiu pirštu pagalvelemis .Noriečiau prie kuo nors pritapti ir su laiku pasidalinti savo nemenkuomis žiniuomis.O žiniu aš tikrai tikrai turiu daug..Pinigu iš žmoniu neprašau ir neimu.

Ernis 2014-12-12 10:44

dar nebadziau tikros akupunkturos, turiu tik masazini kilimeli - gal ten jantra ar kazkaip taip vadinas... gavau dovanu per praejusias kaledas ir visia patiko man.. beje, jei kas iesko tokio daikto, draugė sakė efarmoje pardavineja :)