Tradicinė kinų medicina

Teksto dydis:

Tradicinė kinų medicina

2015-05-19 15:20

Tradicinė kinų medicina yra svarbi tautos kultūrinio palikimo dalis. Daugiau nei per 5 tūkstančius metų išvystyta sistema yra unikali savo užbaigta dialektine teorine sandara, diagnozės metodais, farmakologija ir specialiais gydymo akupunktūra bei prideginimu, gilaus kvėpavimo ir gydomojo masažo metodais.
 
Kinų medicina yra pagrįsta yin ir yang, o taip pat 5 elementų (metalo, medžio, vandens, ugnies ir žemės) teorijomis.
 
Yin ir yang teorija aiškina, kad kiekvienas visatos reiškinys yra sudarytas iš dviejų jėgų: yin (negatyvios) ir yang (pozityvios), kurios yra priešingos viena kitai ir tuo pačiu papildo viena kitą. Pagal šią teoriją, žmogaus kūnas taip pat yra sudarytas iš yin ir yang elementų. Kai yra pusiausvyra tarp jų – ligų nėra. Jei pusiausvyra žmoguje yra sutrikdyta – jis neabejotinai susirgs.
 
5 elementų teorija aiškina, kad materialus pasaulis yra sudarytas iš penkių elementų: metalo, medžio, vandens, ugnies ir žemės. Tarp šių elementų egzistuoja tarpusavio priklausomybė ir tarpusavio apribojimas, kurie sąlygoja jų nuolatinių pasikeitimų būseną. Žmogaus kūnas yra materialaus pasaulio dalis, ir jo vidaus organai, tokie kaip: kepenys, širdis, blužnis, plaučiai ir inkstai, atitinka 5 visatos elementus. Tokiu būdu žmogaus fiziologinių ir patologinių reiškinių vystymasis ir pokyčiai gali būti paaiškinti gamtos vystymosi ir pokyčių terminais.
 
Vadovaudamiesi šiomis dviem teorijomis, tradicinės kinų medicinos gydytojai akcentuoja ne tik vietinį gydymą, bet viso kūno gydymą, kuris siekia sureguliuoti kūno pusiausvyrą. Taip pat yra kreipiamas dėmesys į metų laiką, aplinką ir paciento gyvenimo sąlygas. Paprasčiausiu atveju, net jeigu du pacientai turi vienodus simptomus ir yra diagnozuojama ta pati liga, kinų medicinos gydytojas dėl skirtingų vidinių ir išorinių pacientų sąlygų paskirs jiems skirtingus vaistus.
 
Tradicinėje kinų medicinoje gydytojai naudoja keturis pagrindinius diagnostikos metodus:
1) bendroji ligonio apžiūra;
2) garsų išklausymas ir kvapų uostymas;
3) ligonio apklausa;
4) ligonio apčiuopa.
 
Diagnozės nustatymui kinų gydytojas apžiūri paciento veido išraišką, odos spalvą ir pojūčius, liežuvio apnašas, kūno konstituciją; klausosi paciento balso, dejavimų, kvėpavimo ir kosulio, uosto jo kūno kvapą (burnos, prakaito, pūlių, skreplių, šlapimo, išmatų); teiraujasi apie ligonio būklę ir ligos istoriją; čiuopia jo pulsą. Pulso čiuopimas yra svarbiausias iš šių keturių metodų. Gydytojas naudoja tris pirštus pulso ištyrimui, kad išsiaiškintų paciento pulso kokybę, jėgą, greitį ir ritmą. Geras gydytojas gali atskirti daugiau kaip 20 pulso rūšių. Pulso čiuopimo metu jis gali diagnozuoti ligą. Be šių pagrindinių diagnostikos metodų, naudojami laboratoriniai ligonio kraujo, išmatų, šlapimo, skreplių tyrimai.
Kinų medicinos gydytojai įsisavino įvairius ligų gydymo metodus. Vienas iš jų yra gydomųjų žolių, gyvūnų ir mineralų panaudojimas. Senovėje ligas gydydavo natūraliomis medžiagomis: žolėmis, vaisiais, grūdinėmis kultūromis, vabzdžiais, gyvūnais, žuvimis ir metalais. Iš 30 tūkstančių augalų, kurie egzistuoja Kinijoje, vienas trečdalis jų turi gydomųjų savybių.
 
Kitas svarbus ligų gydymo metodas yra refleksoterapija.
Akupunktūra ir prideginimas (moxa) formuoja būtiną kinų medicinos dalį. Jos yra naudojamos ne tik lėtinių ligų, bet ir ūmių ligų gydymui. Akupunktūra yra senovinis kinų ligų gydymo ir skausmo palengvinimo metodas, kai į atitinkamus žmogaus kūno taškus yra įdūriama viena ar daugiau metalinių adatų.
 
Senovės kinų medicinos literatūroje minimos pirmosios akupunktūros adatos buvo padarytos iš akmens ir buvo vadinamos bian akmenimis. Šis aštrus ir plokščias akmuo buvo naudojamas piktžaizdėms išpjauti ir ligoms gydyti, įdūriant į atitinkamus kūno taškus. Prieš 2 tūkstančius metų, vystantis metalurginei technikai, metalinės adatos pamažu išstūmė bian akmenis. Senovės kinų gydytojai naudojo 9 rūšių adatas: apvalią, buką, trijų briaunų, kardo formos, apvalią aštrią, ilgą, didelę, siūlo pavidalo, strėlės smaigalio formos.
 
Akupunktūros terapija yra pagrįsta kita svarbia kinų medicinos jing ir luo teorija, kuri aiškina, kad žmogaus vidaus organai ir galūnės yra sujungti kanalais, kuriais cirkuliuoja kraujas ir gyvybinė energija. Jei kanalai yra blokuojami, kraujas ir gyvybinė energija negali tekėti. Laikui bėgant, tai paveikia žmogaus sveikatą. Išvalyti blokuotą vietą ir užtikrinti laisvą kraujo ir gyvybinės energijos tekėjimą yra pirma ir pagrindinė pakopa gydant ligą. Tam tikrų taškų stimuliavimas, įdūriant adatas, gali išgydyti gyvybinės energijos cirkuliacijos sutrikimą. Norimam efektui gauti yra kreipiamas didelis dėmesys į tai, kaip yra įdūriama adata: greitai ar lėtai, statmenai ar pakrypusiai, labai svarbūs yra įdūrimo gylis, laiko tarpas, kuriam adata gali būti palikta kūne ir adatų skaičius reikalingas gydymui. Ši terapija gali padidinti paciento imunitetą. Taip pat šiais laikais yra populiari ausų akupunktūra. Daugiau kaip 200 taškų galima rasti ausyse ir 40 iš jų yra labai efektyvūs.
 
Prideginimas (moxa), kuris taip pat yra pagrįstas jing ir luo teorija, yra plačiai naudojamas Kinijoje. Senovėje sėdintys aplink laužą žmonės atrado, kad karštis ne tik juos šildo, bet taip pat sumažina tam tikrus fizinius skausmus. Iš pradžių ligų gydymui jie vartojo šakas ir žoles, vėliau pradėjo vartoti moxa lapus. Gydant moxa lapai yra uždegami virš tam tikrų taškų odos paviršiuje, tai naudojama skausmui mažinti ir ligoms gydyti. Šiuolaikinis mokslas įrodė, kad moxa lapai turi eterinių aliejų, ir deginant juos galima pašalinti ligos sukeltą įtampą.
 
Kvėpavimo gimnastika, kita ligų gydymo metodika, yra plačiai paplitusi. Manoma, kad ji buvo sukurta 7-ame amžiuje prieš Kristų žymaus gydytojo Hua Tuo. Tai yra savęs stiprinimo ir lavinimo sistema pagrįsta 5 gyvūnų: tigro, elnio, lokio, beždžionės ir paukščio, judesių imitacija. Dabar ši sistema yra milijono kinų kasdieninio gyvenimo dalis, kuri padeda išlaikyti harmoniją tarp kūno ir proto. Kvėpavimo gimnastika – tai efektyvus nervų, kvėpavimo, virškinimo, kraujotakos ir endokrininių sistemų reguliavimo būdas. Praktikuojant kvėpavimo gimnastiką, žmonės gali išvengti ligų, gali jas gydyti, saugoti ir stiprinti sveikatą bei ilginti gyvenimą.
Ligų profilaktika bei žmonių sveikatos stiprinimas kinų medicinoje – tai sveikas gyvenimo būdas, racionali mityba, asmeninė higiena, kvėpavimo ir judesių gimnastika bei „sugebėjimas laikyti širdį krūtinėje” (t.y., adekvačiai reaguoti į gyvenimo aplinkybes).
Per tūkstantmečius atėjusios kinų liaudies medicinos žinios paplito Europoje, o taip pat Lietuvoje, ir yra pritaikomos bei naudojamos ir šiuo metu.
 
Pagal “The main aspects of Chinese culture”

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (9)

MARTIN LUTHOR 2024-03-09 03:54

Coinfx market is a big scam broker, i paid a huge amount of $70,000, they persuaded me, into putting more of my hard earned money with all hope to get profits in return, they won’t allow me to make a withdrawal of my investment, all because all they wanted is to steal my money, i got advised to file a refund case against them, which to my greatest surprise i was able to withdraw my money, i contacted a recovery expert { [email protected] } and his team of recovery experts, they where able to assist me with the withdrawal of my money, and restore my funds, they are very responsive, and you can reach out to him for help also, i know am not the only one who has fallen victim, people out there might also need this information!

Jay Doris 2024-01-15 23:07

THE ONLY LEGITIMATE CRYPTO RECOVERY EXPERT….!!!

Good day Audience, I want to use this great medium to announce this information to the public about Mr MORRIS GRAY. few months back, I was seeking an online BTC investment plan when I got scammed for about $172,000. I was so down and didn’t know what to do until I came across a timeline about Mr MORRIS GRAY. so I reached out to him and to my greatest surprise, they were able to recover all the funds which I had previously lost to the Devils. I am so glad to share this wonderful news with you all because it cost me nothing to announce a good and reliable Hacker as Mr MORRIS GRAY, His direct email is Morris Gray 830 at gmail dot com, WhatsApp: +1 (607) 698-0239…..!

base dase 2023-12-29 09:49

Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds  IDS, Passports, D license,  Utility bills, Social Security Cloned cards, Resident ,permit fullz and dumps visas  Banknotes dollar / euro Pounds bank statement Certificates, Diplomas,  Any documents etc . IELTS,TOEFL,ESOL,CHSK
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


Government Database System..Email ( [email protected] )  We Produce  Passports,Drivers Licenses,ID Cards,Birth Certificates,Diplomas,Visas,SSN,Marriage Certificates,Divorce Papers,US Green Cards,University Degrees,Counterfeit Money,SSD Chemical Solution And Activation Banknotes dollar / euro Pounds  Powder Used For Cleaning Coated Black Money, And Other Documents Cloned cards, Resident fullz and dumps For A Number Of Countries
 Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Real OR fake Novelty Passports, Drivers Licenses, ID cards , Visas, Diplomas and many other documentsOur team has years of experience producing real passports,passports and other identity documents. We use high quality equipment and materials to produce counterfeit documents. All secret features of real passports are carefully duplicated for our falsified documents.we are unique producer of quality documents.We offer only original high-quality fake passports, driver|s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a number of countries like:USA, Australia, Belgium, Brazil, Canada, Italian, Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, Spain, United Kingdom. This list is not full.To get further more detailed information about our high quality Authentic and passports/driving licenses/id cards/ stamps, Visa, school Diplomas and other product
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Get Passports, Visas, Driver's License, ID CARDS, Marriage certificates, Diplomas, Birth Certificates, Credit cards, Utility bills, Social Security cards, Resident permits, Death certificates,  Banknotes dollar / euro Pounds   We are a team of professionals with many years of experience in producing fake passports and other identity documents, best quality producers of fake documents. With more than 10 million documents circulating in the world. Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

 Documents Cloned cards Best Quality  Banknotes dollar / euro Pounds  Passports , id cards , visas , drivers license , stamps , birt certificates , diploma , Permitts for all countries Are trying to change your nationality ? do you need work papers ? do you want travel ? do you need papers you cant have ? if yes , then you are in the right place at the right time Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


Have a second chance in life with a new identity, protect your privacy, build a new credit history, take back your freedom. We offer real driver's licenses, passports, visas, id cards, resident permits, stamps, school diplomas, work permits, marriage certificates, death certificates, green cards, credit cards, bank statements and other documents for a number of countries Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds   Driver's License, Passport, ID, IELTS, TOEFL, VISA, Birth Certificate, School Diplomas, Marriage, US GREENCARD, SSN and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


 Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds Driver's License, Passport, ID, IELTS, TOEFL, VISA, Birth Certificate, School Diplomas, Marriage, US GREENCARD, SSN and many more Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

We can do both fake and genuine Passports, Driving License, International student identity card, Identity Cards, Credit Cards, SSN University Degrees, national insurance number, social security cards,Banknotes dollar / euro Pounds and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
https://clean-documents.com


High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents? I can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Driver’s License, Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system.Banknotes dollar / euro Pounds and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com