Meditacijos ypatumai

Teksto dydis:

Meditacijos ypatumai

2012-10-05 14:11

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame vis labiau vertinamas aktyvumas, pasiekimai bei rezultatai, stebina tai, jog vis daugiau žmonių pradeda praktikuoti meditaciją. Nepaisant visų aktyvių užsiėmimų, daugumai žmonių reikia tylumos, vidinės ramybės bei laiko apmąstymams, apgalvojimams.

Meditacija gali sumažinti stresą ir padėti atsipalaiduoti; be šių dalykų, meditacija gali suteikti mums dar daugiau. Čia pateikiami kai kurie kasdieninės meditacijos ypatumai.

Streso sumažinimas

Meditacija padeda sumažinti stresą, išmokydama mus atsikratyti visų mums ramybės neduodančių problemų. Meditacija suteikia galimybę skirti laiko tik sau, nejaučiant vienatvės jausmo.  15 minučių minčių raminimo ir dėmesio sutelkimo į dabartinę akimirką padeda mums labiau atsipalaiduoti, nusiraminti bei priimti geresnius sprendimus.

Nauda sveikatai

Daugybė tyrimų atskleidė, jog meditacija yra naudinga sveikatai. Ši nauda daugiausiai yra susijusi su streso sumažėjimu meditacijos metu. Pavyzdžiui, sumažėjus stresui bei nervingumui, taip pat sumažėja ir rizika susirgti širdies ligomis.

Negalima drąsiai teigti, jog meditacija garantuoja jums gerą sveikatą. Tačiau ryšys tarp dvasinės būsenos ir fizinės sveikatos sparčiai stiprėja. Gan dažnai fiziniai negalavimai atsiranda dėl vidinio, dvasinio sąmyšio. Meditacija gali nuraminti mūsų dvasinę būseną, o tai padeda išvengti dėl streso atsirandančių negalavimų. Meditacija taip pat gali numalšinti skausmą, atsiradusį dėl venerinių ligų.

Minčių kontroliavimas

Žmonės užkariavo žemę,  įveikė Everesto kalną bei daugybė kitų iššūkių; tačiau ar mes galime įveikti savo mintis? Kaip dažnai mes jaučiamės įkaltinti savo mintyse? Kai kurie žmonės yra įsitikinę, jog savo minčių kontroliuoti neįmanoma. Tačiau meditacijos menas moko, jog mes galime ne tik kontroliuoti mintis, bet ir išmokti jas sustabdyti visiškai. Meditacijos dėka, mes galima suvaldyti mūsų nepaklusnią mąstyseną. Tai sukuria dvasinę ramybę bei leidžia mums pasiekti tai ko mes norime.

Stresinių situacijų įveikimas

Kai esame priklausomi nuo savo minčių, mus labai greitai suerzina net ir mažiausia stresinė situacija. Pavyzdžiui, mus gali erzinti ilgas stovėjimas eilėje, ar įžeidžiantis kito žmogaus elgesys. Šių situacijų ignoruoti ar vengti negalima, nes nepaisant to, kaip sunkiai stengtumėmės, tokios situacijos visada pasitaikys mūsų gyvenime.

Vienintelis efektyvus sprendimas būtų išsiugdyti nuošalumą tokiose situacijose. Vienas iš naudingiausių meditacijos privalumų yra tas, jog jos dėka mes galime atsiriboti nuo tokių nereikšmingų, erzinančių minčių. Visa tai nėra visiškas abejingumas, tai tiesiog dvasinė pusiausvyra neišvengiamose audringo gyvenimo situacijose.

Laimė bei dvasinė ramybė

Ar yra pasaulyje žmonių, kurie neieško gyvenime laimės? Meditacija atveria mums duris į laimę, kurią rasti galime tik dvasinėje ramybėje. Jeigu mes nesame visiškai nusiraminę ir mus nuolatos kankina neigiamos mintys, niekada nesijausime visiškai laimingi, nepaisant to, jog kitose srityse mums puikiai sekasi. Tikriausiai sunku įsivaizduoti, jog žmogus gali būti laimingas tik dėl to, jog egzistuoja.  Tačiau jeigu sugebėsime medituoti nuraminę savo mintis bei dvasią, pajusime visiškai netikėtai mus užliejusią laimės bangą. Meditacija parodo, jog laimė priklauso ne nuo išorinių aplinkybių, o nuo mūsų vidinės būsenos.

Susikaupimas

Nesvarbu darbe, sporte ar muzikoje, susikaupimas yra būtinas atskleisti mūsų potencialui. Tam tikrame susikoncentravime yra didžiulė mus veikianti jėga; mūsų energija ir susikaupimas išlieka bendri bei susiję. Kai esame susikaupę, galime atlikti daugiau darbų per trumpą laiko tarpą. Meditacijos dėka mes pamažu geriname savo susitelkimo jėgą; šis dėmesio sutelkimas gali būti naudojamas ir meditacijoje ir kituose užsiėmimuose.

Spontaniškumas ir kūrybiškumas

Jeigu gyvename nuolat mąstydami, dažniausiai būname susimąstę ar susirūpinę dėl praeities ar ateities. Kai naudojame energiją galvodami apie praeitį ar dabartį, mes užgožiame mūsų natūralų spontaniškumą ir kūrybiškumą. Dauguma mūsų galvoja, jog nėra nei kūrybingi nei spontaniški, tačiau, jeigu išmoktumėme nuraminti savo mintis, suprastumėme, jog esame labiau talentingi nei įsivaizdavome. Tam, kad pajustumėme tokį įkvėpimo šaltinį, turime tiesiog nuraminti savo mintis. Kai kurie iš didžiųjų mąstytojų ir mokslininkų sugebėjo išrasti svarbius atradimus tik tuomet, kai sutelkė visą dėmesį tik į darbą, visiškai atsiribodami nuo išorinių veiksnių. Meditacija padeda mums gyventi šia akimirka, o tai padeda mums atrasti mūsų kūrybinį potencialą.

Gyvenimo tikslo atradimas

Jeigu jūs esate patenkintas savo dabartiniu gyvenimu, jaučiate visišką pasitenkinimą bei laimę, tuomet meditacija šiuo metu jums nėra būtina. Tačiau, jeigu jaučiate tuštumą viduje, jeigu norite sužinoti daugiau apie žmogaus egzistenciją bei gyvenimą – meditacija puikus būdas tai padaryti. Dažniausiai mes ieškome reikšmės gyvenime atsižvelgdami į išorines aplinkybes ar kitus žmones. Meditacija atskleidžia mums tai, jog mes galime pažinti gyvenimą visų pirma pažindami save. Medituodami mes įgyjame naujų galimybių, neužgožtų mūsų pačių egoistiškomis mintimis. Tiems, kurie viso to norėtų, meditacija gali būti ilgalaikis procesas padedantis atsakyti į klausimą: „Kas aš esu?“

Meditacijos nauda yra visiškai užtikrinta, tačiau visa tai reikalauja ir nemažo atkaklumo. Nereikėtų manyti, jog visą minėtą naudą pasieksite pirmaisiais bandymais; minčių prijaukinimas reikalauja daug  laiko. Nepaisant to, yra sunku paaiškinti visą meditacijos teikiamą naudą, nes tai susiję su pasąmonės būsena, kurios neįmanom apibūdinti žodžiais. Tam, kad pajustumėte meditacijos naudą reikia patiems užsiimti meditacija. Deja, bet tik skaityti apie tai neužtenka, dėl to pradėkite medituoti jau šiandien!

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (3)

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-17 21:58


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

nomeda 2016-08-29 16:40

Joga ir meditacija yra lyg ir susiję dalykai. Apie meditacijos naudą galima plačiau pasiskaityti čia http://www.rutareiki.com/reiki-meditacija-ir-jos-nauda

nomeda 2016-04-21 14:35

Labai įdomus straipsnis. <a href="http://www.rutareiki.com/reiki-meditacija-ir-jos-nauda" alt="meditacija">Meditacija</a> yra puikus savęs pažinimo būdas. Taip pat man padeda pasiekti tikslus, pasitikėti savimi, įveikti stresą. Labai džiaugiuosi, kad atradau meditaciją.