Jogos naujokams. Kodėl verta praktikuoti jogą?

Teksto dydis:

Jogos naujokams. Kodėl verta praktikuoti jogą?

2011 birž. 11 07:00

Pastaraisiais metais buvo pastebimas jogos populiarėjimas. Naujokams dažnai kyla klausimas, kokie jogos privalumai? Tad kviečiame susipažinti su jogos naudos organizmui apžvalga.

  1. Lankstumas. Vienas iš reguliarios jogos praktikos privalumų – su laiku įgyjamas lankstumas. Pasiekti rankomis kojų pirštus ar ištiestomis rankomis sugriebti objektą tampa kur kas lengviau. Su lankstumu ateina ir judesio lengvumas, praverčiantis kasdienėje buityje.
  2. Joga jaunina. Čia nekalbėsime apie tai, ką reklamuoja spauda ir medicinos klinikos. Joga padeda senti grakščiai, saugo sąnarius, leidžia judėti lengvai ir be skausmo. Oda atsigauna, organizme įsivyrauja balansas. Užsiimant joga ilgiau išliekama lanksčiais ir gyvybingais.
  3. Kvėpavimas. Joga padeda sutelkti dėmesį ties kvėpavimu. Gilus reguliarus kvėpavimas ir pozos švelniai tempiančios raumenis padeda kvėpavimui pagilėti ir tapti lėtesniu. Padidėjęs deguonies kiekis organizme padeda maisto medžiagoms lengviau pasiekti ląsteles ir atnaujina audinius. Lėtesnis ir gilesnis kvėpavimas padeda atsipalaiduoti ir nurimti.
  4. Jėga ir tonusas. Raumenų tonusas ir jėga pasiekiami panaudojant paties kūno svorį pasipriešinimui sukurti. Tai padeda formuoti kūno formas ir suteikia reikiamos jėgos kasdienei veiklai. Tokiu būdu galima išvengti netgi osteoporozės.
  5. Pusiausvyra. Daugelis vyresnio amžiaus žmonių bijo prarasti pusiausvyrą ir pargriūti. Joga padeda stabilizuoti pusiausvyrą. Tai užtikrina, kad senatvėje galėsime nebijoti netyčia pargriūti ir susižeisti.
  6. Dėmesio sutelkimas. Daugelis žmonių jaučiasi išsiblaškę kasdieniame gyvenime. Joga padeda mums susikoncentruoti ir  lengviau pasiekti trokštamų tikslų.
  7. Bendra sveikata. Tiems, kurie kas rytą geria įvairias piliules, joga siūlo kitą būdą pagerinti sveikatą. Reguliari jogos praktika padeda grąžinti organizmui energiją, pagerina kraujotaką, organų funkcijas.
  8. Savęs atradimas. Mūsų gyvenimo istorija saugoma organizmo viduje. Joga padeda išlaisvinti viduje susikaupusias nuoskaudas, geriau pažinti save. Tai gydo.
  9. Atsipalaidavimas. Daugeliui žmonių labai sunku atsipalaiduoti. Joga suteikia mums galimybę ištirpti erdvėje, pašalinti įtampą ir stresą, kurie laiko mus užrakinę. Šitaip leidžiame kūnui gyti pačiam.
  10. Šalinami toksinai. Judėdami ir suprakaituodami jogos metu natūraliai šaliname toksinus. Leidžiame geriau prasiskverbti naujoms maistinėms medžiagoms ir maitinti mūsų organizmą.

Šaltinis: yogaeverywhere.com

Komentuoti