Joga padeda vaikams atrasti pusiausvyrą

Teksto dydis:

Joga padeda vaikams atrasti pusiausvyrą

2012 lapkr. 25 07:00

Vaikai šiais laikais patiria daug streso. Namų darbai, spaudimas varžytis su kitais vaikais, nesibaigianti popamokinė veikla – visa tai gali išsekinti. Todėl visai kaip ir jų tėvai, vaikai šiandien atsipalaidavimo ieško jogoje.

Joga vaikams padeda geriau suprasti savo kūną, išmokti kontroliuoti save, tapti lankstesniais ir labiau koordinuotais. Visai tai vaikai gali panaudoti savo kasdieniame gyvenime. Štai pavyzdys: dešimtmetė Liza paklausė savo jogos mokytojos, ką daryti, kai ji susierzina, kuomet jos kompiuteris neveikia tinkamai. Jogos mokytoja Lizos paklausė, kaip ji mananti, kas gali padėti. Mergaitė atsakė: “kai man būna bloga diena, kartais aš atlieku vaiko pozą”. Mokytoja pagyrė Lizą, kad tai puiki idėja.

Lygiai taip pat gali padėti ir kvėpavimo pratimai, pavyzdžiui, trijų dalių kvėpavimas, padedantis išlikti koncentruotiems ir ramiems stresinėse situacijose. Joga, kaip pasirodė, gali padėti ir hiperaktyviems bei sunkiai sukaupiantiems dėmesį vaikams. Tokie vaikai trokšta judėjimo ir motorinės sistemos stimuliavimo. Joga padeda nukreipti šiuos impulsus teigiama linkme. Tokiems vaikams turėtų patikti kario ir medžio jogos pozos. Jos padeda sukelti nusiraminimą, pasitikėti savimi ir įgyti pusiausvyrą. Liepkite vaikams galvoti apie tai, ką atliekama jogos poza reiškia, patiems tapti atliekamomis pozomis, pavyzdžiui, stipriais ir savimi pasitikinčiais kaip karys.

Vaikas joga gali užsiimti nebūtinai būdamas vienas. Vaikams ypač patinka užsiimti joga komandoje, šitaip jie gali daug ko pasimokyti vieni iš kitų.

Kai kuriems vaikams sunku išlaikyti užmerkus akis, tuo tarpu kitiems šitaip atsipalaiduoti vienas juokas. Jogos mokytoja užsimena, kad kartą klasę lankęs berniukas paprašė papildomo relaksacijos seanso, nes jam norėjosi daugiau laiko skirti atsipalaidavimui. Būdas, galintis skatinti vaiką atsipalaiduoti tai vizualizacija. Pirmiausia jogos mokytojas gali paprašyti vaikų susikoncentruoti ties kvėpavimu pilvu ir klausytis relaksacinės muzikos. Tuomet galima vaikų paprašyti įsivaizduoti, kad jie yra kur nors paplūdymyje ir žaidžia savo mėgiamus sporto žaidimus ar užsiima kita mėgstama veikla. Relaksacijos pratimo pabaigoje galima vaikus paskatinti pasidalinti savo išgyvenimais.

Kitas būdas padėti vaikams atsipalaiduoti tai sukurti vizualizaciją raminančia istorijos forma. Pavyzdžiui, galima paprašyti vaikų įsivaizduoti, kad jie vaikšto žaliuojančioje pievoje ir liepti stebėti gražius medžius, ir virš galvos skraidančius drugelius, užuosti gaivų orą. Tokių seansų tikslas yra sukurti ramybės ir susiliejimo su gamta jausmą.Vaikus naudinga mokyti susiliejimo su protu, kūnu ir siela. Valandėlė jogos palieka jų veidus atsigavusius ir besišypsančius.

Šaltinis: yogasite.com

Komentuoti