
Jogos mokykla „Šambu“ skaičiuoja jau aštuntuosius veiklos metus. Išmokti jogos paslapčių, į jogos užsiėmimus žmonės ateina ieškodami dvasios ramybės. Atradę jogą, dauguma ima gilintis ir į jos filosofiją. Vieno iš studijos įkūrėjų Andriaus teigimu, joga nėra asketų kelias, tačiau norintiems tobulėti, jogos principai savaime tampa ir gyvenimo principais.
Būtinybė dalytis žiniomis
Pirmoji Andriaus pažintis su joga įvyko prieš 15 metų. Iki to laiko jis domėjosi pažangiausiomis ne tik Rytų, bet ir Vakarų filosofijomis. Joga buvo atsirinkta kaip labai praktiškas ir moksliškas metodas žengiant į savęs realizaciją per sveikatą ir dvasinę ramybę.
Andriaus žodžiais, į jogą jis žvelgia plačiau. Ji nevertinama kaip ideologija ar pratimų sistema. Sumanęs kurti jogos studiją, jis nesistengė pateikti Rytų produkto Vakarams. Jogą atradęs savo patirtimi, pamanė, kad ir kitiems būtų naudinga susipažinti su efektyviais metodais, kurie tiesiogiai veikia, gali pagelbėti ir fizinei, ir dvasinei sveikatai.
Joga – senas mokslas, turintis daugybę metodų leidžiančių valdyti kūną ir protą. Gilinimasis į šį mokslą, paskatino Andrių tobulėti. Viena tobulėjimo dalių – dalytis savo patirtimi. Tada ir ėmė burtis žmonių grupė, kuriems buvo priimtina tokia pati praktika, ilgainiui susikūrė jogos studija.
Joga leidžia naudotis asmenine patirtimi
Supažindindami su jogos filosofija, mokytojai pateikia universalius dalykus, nepriklausančius nei nuo religijos ar kultūrinio paveldo. „Mano metodas, kurį stengiuosi perteikti žmonėms, visų pirma asmeninės patirties skatinimas, iš kurios gimsta vidiniai suvokimai, vedantys – esant norui – link dvasinio tobulėjimo“, - sakė Andrius. – „Manau, kad vakarų šalyse žmonės yra pakankamai primaitinti įvairių dirbtinių idėjų, koncepcijų ir religijų, kurios šiais laikais yra atgyvenę. Matyt, žmonėms nebeįdomu vien teoriniai pasvaičiojimai, todėl jie atsigręžia į laiko išbandytus dalykus. Jogos tikslas – leisti žmogui sutelkti dėmesį į save savo patirtimi, o ne duoti mintį, kaip pasinaudoti kuo nors iš aplinkos ir patirti laimę. Laimė slypi mūsų viduje.“
Kiekvienas pats sau galime būti šviesa, t.y. mokytis galime iš savęs pačių. Jogos filosofija leidžia to išmokti, skatina kiekvieną žmogų ieškoti savyje jėgų.
Joga gali tikti kiekvienam
Abejojantiems ar pavyks susitvarkyti su jogos studijoje skiriamomis užduotimis, Andrius sako, kad joga nėra absoliučiai vienintelis įmanomas kelias, kuriuo einant galima tobulėti ar rasti išeitį iš konkrečios padėties individualiu atveju. Joga taip pat nėra panacėja nuo visų ligų ir dvasinių krizių.
„Tačiau jeigu žmogus nori ir jam leidžia fizinės galimybės, visa jogos praktika yra pritaikoma kiekvienam. Nėra stabilių pratimų – asanų – kurias privalu atlikti idealiai. Kiekvieną jų galima prisitaikyti individualiai, koncentruotis į save“, - sakė Andrius. – „Visos asanos atliekamos susitelkus, įsigilinus į save. Žmogus tarsi neria į savo vidų. Asanų metu koncentruojamasi į kvėpavimą, tempiamąją ar sukamąją vietą.“ Jogoje didelis dėmesys skiriamas stuburo tvirtinimui, jo lankstumui, raumenų stiprinimui, vidaus organų veiklos reguliavimui. Itin akcentuojamas endokrininės sistemos funkcijos gerinimas. Būtent nuo šios sistemos priklauso žmogaus nervų veikla, sureguliuojamos emocijos.
Joga palanki atviriems žmonėms
Kaip sakė Andrius, reikia atskirti fizinę ir dvasinę sveikatą. Hatha jogos pozos – darbas su kūnu ir jo energijomis – padeda fiziniame lygmenyje. Praktikos efektas daro įtaką sąmonei. Jeigu koncentruojamės, sutelkiame dėmesį į save, tuomet kalbame apie dvasinį darbą. Dvasinis augimas pasiekiamas išvalant kūną, nuraminant mintis, suvaldžius protą.
Ar visi sugeba pasinaudoti jogos galimybėmis? Andriaus žodžiais, vieni asanas vertina kaip alternatyvą sportui, kiti ateina nusiteikę gauti daugiau. Kuo žmogus atviresnis sau, jogos praktikai, tuo greičiau jis progresuos. Jeigu žmogus viską vertina materialiai, fizinėje plotmėje, praeis daugiau laiko, kol jis ims jausti subtilius pokyčius, atras vidinę ramybę. Dažniausiai tai pajutusieji nebegali be to apsieiti, siekia giliau patirti jogos paslaptis.
Tačiau užsiėmimai joga nėra priklausomybė. Kiekvienas žmogus natūraliai linksta į savo ramybę, laimę, šviesą. Vos tai pajutęs, stengiasi toliau naudotis metodais, teikiančiais teigiamus dalykus. Nesvarbu apie ką kalbėtume. Pasirinkusieji jogą netrunka atrasti jos privalumus.
Joga – ne asketų kelias
Ar į jogos studiją gali ateiti kiekvienas daug dirbantis, nuolat skubantis, nemokantis ilsėtis, nesugebantis atsisakyti gyvenimo teikiamų linksmybių? Andriaus teigimu, joga nėra asketų kelias. Yra daug įžymių mokytojų, kurie buvo šeimų galvos, jiems buvo nesvetimi žemiški malonumai. Tačiau jie pasiekė dvasinių aukštumų.
Be abejo, joga atvira pasauliečiams. Kita vertus, norintiems intensyviai naudotis jogos metodais, norintiems tobulėti, jogos principai savaime tampa ir gyvenimo principais. Mokėti atsipalaiduoti, taisyklingai maitintis išmokstama palaipsniui.
Joga palaipsniui pakeičia įpročius
Ar jogai vegetarai? Mokytojo žodžiais, jogai rekomenduoja, kokį maistą derėtų valgyti, kuris padėtų praktikai. Ir šis maistas yra vegetarinis. Tačiau atėjusiems į jogos studiją neliepiama atsisakyti mėsos ar kitų įprastų maisto produktų. Tiesiog paaiškinama, kad konservuotas, rūkytas, riebus maistas, nesubalansuoti produktai keičia fizinę savijautą, lemia negebėjimą susitelkti. Nuolat praktikuojant mitybos įpročiai formuojasi palaipsniui, jie kinta natūraliai.
„Mes nekreipiame itin didelio dėmesio į indiško skonio koloritą, tiesiog manome, kad žmogus turi maitintis tuo, kas auga jo aplinkoje, kas užauga mūsų žemėje. Yra tam tikri maisto produktai, kuriuos patariame vartoti. Visi jie turėtų būti kuo natūralesni, šviežesni“, - teigia Andrius. – „Praktikuojantys joją gali išgerti ir taurę vyno, ir suvalgyti žuvies, jei yra toks kūno poreikis.“
Kiekviename etape, priklausomai nuo kūno švarumo, natūraliai pasirenkamas ir maistas. Pradėjus mokytis jogos, sunkoka atsisakyti buvusių įpročių, nes tuomet organizmas patirs stiprų stresą, o tai nėra gerai. Ilgainiui organizmui valantis maistas taip pat švarėja, tampa energiškai kokybiškesnis, savaime nebesinori kadaise mėgiamų produktų.
Jau seniai įrodyta maisto svarba organizmui ir įtaka sveikatai. Atliekant asanas, išmokstama atpalaiduoti kūną, padaryti lankstų stuburą. Tai lemia gerą savijautą, veikia mūsų nuotaiką. Vartojant organizmą palaikantį, bet jame nepūvantį maistą, suteikiame mūsų kūnui galimybę ilgiau išlikti darbingesnį ir energingesnį. O jeigu gerai jaučiamės – mūsų nuotaika pozityvesnė, keičiasi dvasinė būsena.
Joga gali išgydyti vėžį
Kokių konkrečių ligų ar negalavimų vedini į jogos studiją ateina žmonės, manantys, jog tik čia gali sulaukti pagalbos? Pasak Andriaus, dažniausia bėda – stuburo išvaržos. „Gydytojams leidus lankyti jogos užsiėmimus, ne kartą įsitikinome asanų efektyvumu. Tempimo, atsipalaidavimo pratimais pasiekiame puikių rezultatų. Slanksteliai atsistoja į savo vietas“, - sakė jogos mokytojas.
Anot Andriaus, su stuburo negalavimais atėję žmonės ilgainiui pamiršta apskritai jų turėję. Yra specifinių jogos technikų, padedančių išgydyti net vėžį. Nemažai žmonių yra tai patyrę, tačiau labai sunku įveikti susiklosčiusią nuomonę apie mokslu pagrįstą navikinių ligų gydymą. „Juk šiuolaikinė medicina gydo pasekmes. Jogos pagalba galima užkirsti kelią priežasčių susidarymui. Rytų medicina turi tūkstantmečius gyvuojančias kūno priežiūros tradicijas. Ji pataria, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kaip tobulinti kūną. Štai Kinijoje vaikai vietoj fizinio lavinimo mokomi tai chi meno, kuris padeda formuotis augančiam organizmui, jį tonizuoja, didina lankstumą, gerina kraujotaką. O tai suteikia daugiau jėgų, pagerina nuotaiką, suteikia ilgaamžiškumo“, - sakė Andrius. – „Lietuvoje nėra nei tokių tradicijų, nei tokių gilių žinių. Atliekant jogos asanas nuosekliai, kiekvieną dieną, skiriant kad ir po 15-20 minučių, galima sulaukti ilgalaikės naudos.”
Atsipalaiduoti būtina
„Pas mus žmonės išmoksta atsipalaiduoti. Ne vienas iš pat pradžių net nemoka gulėti ramybės pozoje. Sakytume, kad dabartiniame pasaulyje atsipalaidavimas yra prabanga, tačiau tai tiesiog būtina“, - sakė Andrius.
Atsipalaidavimas nėra elementarus suglebimas. Atsipalaiduoti taip pat reikia mokėti. Tai sunku pasiekti esant ydingai laikysenai, netinkamai maitinantis ir pan. Tuomet organizme vyksta tam tikri pokyčiai, krinka nervai, o tai ir neleidžia atsipalaiduoti. Būtina nervų sistemą nuraminanti praktika, suteikianti galimybę kokybiškai atpalaiduoti save.
Apie Šambu aštanga jogos mokyklą daugiau informacijos rasite interneto tinklapyje www.jogos-mokykla.lt
Paruošė Aušrinė Baronaitė
Get program blank atm card +393512615163 2022-06-16 13:07
Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163
I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com
Hangout : carolblankatmcard@gmail.com
What'sApp : +393512615163
They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.