Virusus žudantis mišinys

Teksto dydis:

Virusus žudantis mišinys

2009 spal. 1 10:20

Pietų Korėjos mokslininkai nustatė, jog paprastas gėlas vanduo, sumaišytas su nedideliu druskos rūgšties ir ozono dujų kiekiu, gali labai greitai neutralizuoti virusą H1N1 (kiaulių gripo virusas). Šias savybes aptikę Korėjos specialistai sako, kad toks vanduo gali tapti efektyviu ir nebrangiu „vaistu” tiems, kas dėl vienų ar kitų priežasčių negali pasiskiepyti.
 
Pietų Korėjoje esančio Yonsei universiteto mokslininkai Kwang Lee ir Baik Seong mokslininkai įlašino į vandenį druskos rūgšties, įleido į jį nedidelį kiekį ozono ir apstulbo pamatę, kad šis mišinys, pavadintas parūgštintu ozonuotu vandeniu (AOW), per penkias minutes sunaikino pusę milijono А/H1N1 virusų. Susidorojęs su jais, AOW pradėjo skilti ir vėl virto paprastu vandeniu, nepalikdamas jokių pavojingų medžiagų. Tyrimus jie atliko kartu su kolega Han Uhm iš Ajou universiteto. Jungtinio tyrimo rezultatus mokslininkai paskelbė moksliniame žurnale Applied Physics Letters 95, 173704 (2009).
 
Virusas dėl palankių aplinko sąlygų labai sparčiai plinta po visą pasaulį, tačiau tai būtų galima pristabdyti dezinfekuojant įvairius vandens šaltinius. Todėl šis atradimas svarbus ne tiek gripo gydymo prasme, kiek dėl dezinfekcijos.
 
Deja, dabar naudojamos chloro pagrindu sukurtos cheminės medžiagos yra ne tik brangios, bet ir kenksmingos sveikatai. Tuo tarpu jį parūgštinus bei pridėjus ozono dujų, virusų išgyvenimo galimybės labai sumažėja, o tiesioginio pavojaus sveikatai neatsiranda. Mokslininkai tvirtina, jog tokioms reikmės galima masinė „neutralaus rūgštinio vandens“ gamyba, sujungiant nedidelius druskos rūgšties bei vandens kiekius. Vienai tonai vandens prireiktų vos 22 gramų koncentruotos rūgšties, mat net tokio kiekio pakanka, kad būtų pakeistas vandens rūgštingumo lygis nuo 7 iki 4 pH. Kaip teigia tyrinėtojai, įvykus reakcijai, išsiskiria pakankamai įelektrintų chloro jonų, mirtinai veikiančių virusą. Be to, šis junginys veikia ir kaip sterilizacijos priemonė.
 
„Nors pats rūgštinis vanduo jau pats savaime mažina viruso aktyvumą, pridėjus 10 miligramų ozono dujų koncentracija litre dar labiau sustiprinamas dezinfekcijos poveikis”. – sako mokslininkai. Jie atliko bandymus su 43 000 skirtingų virusų – sureagavę su rūgštiniu vandeniu jie visi buvo sunaikinti vos po 5 minučių. Mokslininkai taip pat išbandė atskirus vandens mišinius tik su rūgštimi ir tik su ozonu. Nors abu atvejai mažina viruso kiekį, tačiau suminis mišinys veikia dar efektyviau.
 
Mintį, jog ši priemonė gali susidoroti su kiaulių gripu, pakišo ankstesni mokslininkų įrodymai, kad rūgštinisvanduo „nužudo“ ir blogąsias žarnyno bakterijas.
 
Pagal physorg.com

Komentuoti