Tinkama placebo efekto stimuliacija padeda greičiau pasveikti

Teksto dydis:

Tinkama placebo efekto stimuliacija padeda greičiau pasveikti

2011 rugs. 8 12:22

Labai dažnai šiuolaikinė medicina pamiršta, koks svarbus yra palaikantis gydytojo ir paciento ryšys. Dar 400 m. pr. Kr. Hipokratas rašė: „Pacientas, suvokiantis, kad jo sveikatos būklė pavojuje, gali pasveikti paprasčiausiai per gydytojo geranoriškumą.“ Per visą žmonijos istoriją tinkama ligonio slauga ir gydytojo šiltas bendravimas su pacientu buvo suprantamas kaip svarbus terapeutinis efektas. Nelaimei, šiandien šnekama apie tai, kad neverta suteikti pacientui tuščių vilčių. Visgi, dažnai neturėtume pervertinti ligos rimtumo, tuo pačiu neturėtume pervertinti ir paciento galimybės pasveikti.

Tyrimų studijos, paskelbtos britų medicinos žurnale „The Lancet“, teigia, kad gydytojai, savo pacientams rodę empatiją ir pripažindavę savo pacientų baimes bei nerimą suteikdavo kur kas efektyvesnį gydymą, nei gydytojai, kurie neteikė šiems dalykams reikšmės. Dar daugiau, medikai, palaikę šiltus ir draugiškus ryšius su savo pacientais ir užtikrinę bei nuraminę, kad jų būklė greitu metu pagėrės, gydė kur kas efektyviau, nei tie, kurie elgdavosi šaltai, formaliai ir palaikė atstumą.

Vaikystėje daugelis mūsų patyrė sveikti padedantį ryšį, kuris gimdavo tarp mūsų ir globojančių tėvų, kitų suaugusiųjų, pavyzdžiui senelių arba mokytojų. Jei nuramindavo mus ir palengvindavo fizines bei emocines žaizdas savo meile ir prisirišimu. Atsiminkite laikus, kai mama lūpomis priliesdavo įdrėskimą, kad numalšintų skausmą. Šis paprastas ritualas buvo efektyvi medicininė priemonė stimuliuojanti kūno savigydos galias. Panašus procesas vyksta ir atsiradus gydytojo – paciento ryšiui.

Mūsų organizmas labai dažnai gydosi pats. Kai įsipjauname, kūnas užgydo žaizdą, kai peršalame, organizmo imuninė sistema dažniausiai su tuo susidoroja per keletą dienų. Kūnas niekados nepaliauja gydytis pats.

Ne paslaptis, kad tvirtai tikėdami galime skatinti organizmo savigydos procesą. Mokslinėje bendruomenėje šis procesas vadinamas placebo efektu. Gydytojai kaip susitarę ignoruoja šį fenomeną, nes didžiąja dalimi pastarasis priklauso ir nuo jų. Mokslininkai bando įrodyti, kad placebo efektas veikia. Kaip kitaip paaiškinti netikrų medikamentų teigiamą poveikį vienai trečiąjai pacientų daliai.

Labai dažnai šis metodas naudojamas pacientui nežinant, kad jis vartoja netikrus vaistus. Protas gali sukurti gerovę, lygiai taip pat jis gali sukurti ir ligą. Tai vadinama nocebo efektu, priešingybe placebo efektui. Jei paliekate gydytojo kabinetą susierzinęs, nusivylęs ir piktas, nocebo efektas netrunka pasireikšti.

Nesvarbu, kokia jūsų diagnozė, ar koks gydymas paskirtas, be galo svarbu tikėti gydytoju ir gydymu, kuris jums suteikiamas. Susipažinkite su keletu būdų, kaip stimuliuoti placebo efektyvumą:

1.Ieškokite gydytojo, kuris pasiruošęs gydyti jus kaip asmenį ir gerbtų jus, jūsų požiūrį bei emocijas. Atminkite, gydytojo charakteris tiek pat svarbus, kiek ir žinios.

2.Gydytojas turėtų būti patarėju ir konsultantu, norinčiu būti drauge su pacientu kelyje į geresnę sveikatą.

3.Ieškokite mediko, kuris nusimano apie alternatyviąją mediciną arba dirba drauge su šią mediciną praktikuojančiais kolegomis. Taip jums bus pasiūlyta tai, kas geriausia.

4.Esant sunkiems momentams ar abejojant, kurį gydymo būdą pasirinkti, atsargiai pasverkite galimybes ir tvirtai tikėkite pasirinktu gydymo kursu.

huffingtonpost.com

Rekomenduojamos GYDYMO ĮSTAIGOS.

Komentuoti