Kosulys? Puikūs būdai gydytis

Teksto dydis:

Kosulys? Puikūs būdai gydytis

Atrodo, pasveikote, bet jau mėnesį kaip vis gąsdinate aplinkinius stipriu kosuliu? Vadinasi, neteisingai gydėtės. Kovos su kosuliu taktika priklauso nuo to, kaip jau ilgai kosite ir nuo pačio kosulio charakterio.
 
Vienus jis kankina naktimis, kitus prispaudžia rytais, kai kam pakanka vieno gurkšnelio šalto vandens ar oro, kad pasigirstų iki skausmo pažįstami „kche-kche”… Strategija viena: kuo ilgiau jūs leisite kosuliui vystytis, tuo sunkiau bus jo atsikratyti. O taktiką reikia rinktis, atsižvelgiant į situaciją.
 
Pirmos trys peršalimo dienos - jo dar nėra
Nėra tokios taisyklės, kad peršalimas prasideda nuo kosulio – paprasčiausiai peršti gerklėje, nosis užgulta, sunku ryti. Ar galima to išvengti? Šansas yra, jei greitai pradėsite intensyvią terapiją: tada gerklės nebeskaudės ir infekcija nenusileis iš viršutinių kvėpavimo takų į apatinius.
Ką daryti? Praplaukite 3 – 4 kartus per dieną nosį sūriu vandeniu (arbatinis šaukštelis druskos į stiklinę šilto virinto vandens), o po to lašinkite lašus prieš uždegimą. Atloškite galvą atgal, kad vaistas nutekėtų per užpakalinę ryklės sienelę, – taip jo poveikis bus geresnis.
Kas valandą skalaukite gerklę: padeda furacilinas arba tokie tirpalai: arbatinis šaukštelis sodos, ištirpintas stiklinėje vandens, arbatinis šaukštelis druskos ir keletas lašų jodo į stiklinę vandens. Tarp tokių skalavimų naudinga pagargaliuoti ramunėlių, šalavijo, alavijo nuovirais.
 
Pats paprasčiausias vaistas - arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus laikykite burnoje tol, kol jis nebebus klampus.
 
Pirmosios savaitės pabaiga - jis jau čia
Stebuklai nutinka retai, dažniau infekcijai pavyksta užimti savo pozicijas. Štai tada ir prasideda kosulys – sausas, skausmingas, slopinantis. Šio etapo užduotis – paversti jį drėgnu, mažiau erzinančiu bronchus, tada pasveikimo procesas bus greitesnis.
 
Ką daryti? Kad susidarytų skrepliai padeda šiltas pienas su sviestu ir soda, siauralapis termopsis, saldymedžio šaknis, debesylas, plačialapis gyslotis. Taip pat gerai – karšta arbata su medumi, šiltas šaltinių mineralinis vanduo ir sodos inhaliacijos. Trukdantį užmigti kosulį, priešingai, reikia slopinti, vartojant nakčiai preparatus, kurie veikia kosulio centrą (į jų sudėtį, dažniausiai, įeina kodeinas). Galima pabandyti ir ledinukus su mentoliu, bet jie padeda ne visiems.
 
Pats paprasčiausias vaistas - mūsų močiutės stabdydavo kosulį degintu cukrumi. Arbatinį šaukštelį cukraus pakaitinkite ant nestiprios ugnies. Kai cukrus ištirps ir įgaus medaus atspalvį, panardinkite šaukštelį į nedidelį kiekį šalto vandens. Gautas ledinukas ir šiltas saldus vanduo – puiki priemonė nuo sauso kosulio.
 
Antra savaitė - užkankino...
Kai skreplių išsiskiria per daug, kyla kita problema – neįmanoma atsikosėti: per daug tirštos, klampios gleivės.
Ką daryti? Šioje situacijoje padės vaistai, skystinantys skreplius. Be to, 2 – 3 kartus per dieną kvėpuokite virš pašildyto mineralinio vandens (pvz. Vytautas). Norint geresnio efekto įlašinkite į jį 5 – 6 lašus anyžiaus aliejaus. Jei skrepliai labai gausūs, klampūs, galima pakvėpuoti eukalipto lapų ir pušų pumpurų nuoviro garais.
 
Pats paprasčiausias vaistas - pašildytas alus. Priemonė stipri, nors ir nelabai maloni. Jei jūsų skrandis sveikas, alų galite gerti per pusę su karštu pienu.
 
Trečia savaitė - nebėra kur dėtis
Užsitęsęs kosulys pavojingas, net jei jis jus nelabai tevargina. Skreplių gali likti mažiau, bet jie išsiskiria su dideliu vargu. Tai signalas, kad bronchai nesusitvarko su savo darbu, ir pretekstas apsilankyti pas pulmonologą.
Ką daryti? Esant užsitęsusiam kosuliui gydytojas gali skirti antibiotikus – bet tik atlikus rentgeną ir skreplių floros ir jautrumo antibiotikams bakterinius tyrimus. Dar vienas gydymo variantas – poveikis ultragarsu: jis gali išskaidyti ir suskystinti skreplius sunkiai pasiekiamose bronchų srityse.
 
Pats paprasčiausias vaistas - ryte prabudus, nešokite iš lovos, o pagulėkite tai ant vieno, tai ant kito šono, ant nugaros, po to ant pilvo. Paprašykite artimųjų, kad padarytų jums masažą: atsargiai delno šonu pastuksentų per nugarą arba delnais tarsi ją papurtytų.
 
Mėnuo ir vėliau
Kosulys kelioms savaitėms dingsta, bet vėliau vėl atsiranda, pasireikšdamas trumpais priepuoliais, ypač kai oras drėgnas ir vėsus. Arba primena apie save, keičiantis temperatūroms: išėjus iš šiltos patalpos įkvėpėte šalto gatvės oro ar atsigulėte į šaltą lovą. Kosulį gali išprovokuoti garstyčių, dažų, tabako, spirito kvapai. Kai kosulio priepuoliai ūmūs, paraudonuoja veidas, kartais net trūksta smulkios kraujagyslės. Toks vaizdas būdingas obstrukciniam bronchitui. Jis vystosi, kai bronchai praranda sugebėjimą šalinti skreplius.
Ką daryti? Reikės rimto gydymo, prižiūrint pulmonologui. Gydymą reikia papildyti homeopatinėmis priemonėmis. Labai efektyvu yra druskų urvas – seansai kambaryje, kurio sienos padengtos druskų kristalais.
 
Pats paprasčiausias vaistas
Jei yra galimybė, imkite atostogas ir važiuokite ten, kur sausas karštas klimatas, pavyzdžiui prie Viduržemio jūros, be to ilgesniam laikui. Jau pats oras, pripildytas neigiamais jonais, jodu ir augalų aromatais, yra puikiai veikiantis vaistas.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Jonas 2016-06-03 11:27

Pats paprasčiausias vaistas: pasiimti atostogos ir vaziuoti prie vidurzemio juros... rly? Idiotai.