Homeopatija: kas tai yra ir kaip veikia

Teksto dydis:

Homeopatija: kas tai yra ir kaip veikia

Sukuriama vis daugiau naujų vaistų, veiksmingai gydančių ligas, tačiau sukeliančių ir nepageidaujamų poveikių, todėl vis populiaresnė tampa taip vadinama alternatyvioji arba tradicinė medicina. Akupunktūra ir homeopatija plačiausiai žinomos alternatyviosios (kitur dar vadinamos komplementine medicina) šakos.
 
Kas yra homeopatija?
Kalbant apie homeopatiją neretai tenka išgirsti, kad tai gydymas vaistažolėmis. Tai nėra tiesa. Gydymo būdas, kai gydoma vaistažolėmis iš tiesų yra, ir vadinamas jis ne homeopatija, o fitoterapija. Homeopatija yra gydymo būdas, kai ligoniams gydyti gydytojas homeopatas naudoja medikamentus labai mažomis dozėmis. O patys homeopatiniai vaistai gali būti pagaminti ir iš augalinės, ir iš gyvūninės ar mineralinės žaliavos.

Homeopatijos pradininku laikomas Samuelis Hanemanas, gimęs 1755 m. Baigęs Leipcigo universitetą jis vertėsi medicinos praktika ir nemažai eksperimentavo su vaistais, išbandydamas juos ir pats. Atkaklaus darbo dėka jis sukūrė savitą gydymo būdą, pavadinęs jį homeopatija. Šis išlikęs iki mūsų laikų terminas yra susijęs su pagrindiniu homeopatijos dėsniu - “panašus gydo panašų”.

Šiuo metu homeopatija yra labai paplitusi pasaulyje. Daugelyje šalių yra ruošiami specialistai, leidžiami žurnalai, homeopatinę farmakopėją papildo nauji vaistai, veikia skirtingos homeopatijos mokyklos, tačiau S.Hanemano mokymas yra laikomas klasikiniu.
 
Tai kaip gi veikia homeopatija?
Pagrindinis dėsnis, kad „panašus gydo panašų” reiškia, kad sergančiajam turi būti skiriamas vaistas, kuris sveikam žmogui sukeltų panašius į jo ligą simptomus. Kitas svarbus homeopatijos principas – homeopatiniai vaistai gaminami savitu būdu juos potencijuojant ir dinamizuojant. Gaminant homeopatinius vaistus siekiama išvengti toksinio poveikio, praplėsti ir sustiprinti veikimo spektrą, todėl atliekami serijiniai skiedimai ir supurtymai, tai vadinama potencijavimu, o jo metu atsiradęs vaisto poveikio sustiprėjimas vadinamas dinamizacija.

Yra trys pagrindinės potencijavimo skalės, pažymimos šalia vaisto pavadinimo (greta yra nurodytas santykis, kuriuo skiedžiamas vaistas kiekviename potencijavimo etape): D (X) dešimtinės 1:9, C šimtinės 1:99, LM 1:50 000.Šalia būtinai nurodomas skaičius, kuriuo pažymimas praskiedimo laipsnis.

Taigi matome, kad homeopatijoje naudojamos itin mažos dozės. Homeopatiniai vaistai aktyvina organizmo apsaugines reakcijas, stiprina imunitetą, sukelia savisaugos reakciją. Jie taip pat padidina organų ekskrecines galimybes (veikia drenuojančiai), padeda neutralizuoti toksines medžiagas, skatina normalaus audinio atsinaujinimą.

Ligos ir sveikatos samprata homeopatijoje ir įprastiniame (alopatiniame) gydyme yra skirtinga. Paprastai alopatijoje skiriami medikamentai simptomų ir organizmo reakcijų slopinimui (analgetikai, priešuždegiminiai ir kiti vaistai), o homeopatijoje simptomas yra tikslingos organizmo apsauginės reakcijos išraiška.

Homeopatai yra pastebėję, kad, užslopinus tam tikrus simptomus, dažnai nepašalinama ligos priežastis, todėl vėliau išryškėja pažeidimas kitoje organizmo vietoje. Pvz: pacientui atopinį dermatitą gydant hormoniniais tepalais, vėliau gali pasireikšti bronchų astma; nuslopinus slogą vaistais, mažinančiais nosies užgulimą, dažnai pailgėja ligos trukmė dėl prisidėjusio bronchito ar kitų komplikacijų.

Homeopatiniais vaistais siekiama padėti organizmui pačiam susireguliuoti ir pagyti, o ne užslopinti organizmo gynybines reakcijas.

Neretai gydant lėtines ligas ligoniui, pradėjus vartoti homeopatinį vaistą, gali atsirasti ligos paaštrėjimo simptomų. Tai rodo, kad vaistas parinktas teisingai. Jei paaštrėjimas yra stiprus, tada reikia trumpam nutraukti vaisto vartojimą, o susilpnėjus simptomams, vartoti pusę dozės.

Kartais tenka išgirsti tiek iš pacientų, tiek iš kolegų gydytojų, nesusipažinusių su homeopatija, kad jie patys pabandė gydytis homeopatiniu preparatu, bet jis nieko nepadėjęs. Taip iš tiesų gali atsitikti, jei nuspręsime pabandyti kurį nors vaistą, kurio poveikio aprašyme yra nurodytas mus dominantis simptomas. Homeopatinis vaistas parenkamas įvertinus psichinių, emocinių ir fizinių simptomų visumą. Ypač atkreipiamas dėmesys į simptomų charakteristikas ir būdingus simptomus. Vaisto specifiškumą nulemia jo panašumas į paciento ligos požymius.
 
Kaip vartojami homeopatiniai vaistai? 
Homeopatinis gydymas yra labai individualus. Vaistas skiriamas ne pagal diagnozę, bet konkrečiam žmogui. Homeopatijos vadovėliuose pateikiami detalūs vaistų aprašymai, tad belieka atrinkti paciento ligos simptomus atitinkantį vaistą. Tačiau pravartu prisiminti, kiek skirtingų apibūdinimų galime rasti tam pačiam simptomui. Pvz.: skausmas, kuriam būdingas pablogėjimas nuo judesių, galėtų būti gydomas Bryonia preparatu, o deginantis skausmas, palengvėjantis nuo šilumos – Arsenicum album, tačiau deginantis skausmas, palengvėjantis nuo šalčio – Cantharis vaistu.

Kaip matome pačiam pacientui pasirinkti vaistą nėra lengva. Reikia paminėti kompleksinius homeopatinius preparatus, sudarytus iš keleto komponentų ir skirtų tam tikrai simptomų grupei gydyti, pvz.: peršalimo ligoms. Jais pacientai gali gydytis patys. Vaistinėse galima įsigyti sudėtinių homeopatinių vaistų slogai, anginai, gripui gydyti. Labai svarbu, atsiradus ligos požymiams, pradėti homeopatinį gydymą kuo anksčiau. Gydant ūmais ligas nuo pirmųjų simptomų pasireiškimo pagerėja gana greitai, todėl, negerėjant savijautai, reikia kreiptis į gydytoją.

Homeopatiniai vaistai vartojami pusę valandos prieš valgį, tabletes ar grūdelius laikant po liežuviu kol ištirps, o lašus išgeriant su nedideliu vandens kiekiu. Tarpas tarp kito homeopatinio ar alopatinio vaisto turi būti taip pat ne mažiau kaip pusė valandos.

Negalima homeopatinių preparatų laikyti šalia stiprų kvapą skleidžiančių medžiagų, arti elektromagnetinių bangų šaltinių. Gydantis homeopatiniais vaistais reikia nenaudoti mėtų bei kofeino turinčių produktų. Medikamentus vartoti prisilaikant informacinių lapelių reikalavimų ir gydytojo rekomendacijų. Lėtinių ligų atvejais ar negerėjant nuo kompleksinių homeopatinių vaistų ūmių ligų atvejais, pravartu konsultuotis su gydytoju homeopatu.

Konsultavo gydytoja homeopatė Regina Masiliūnienė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (12)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-28 00:19


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Mantas 2021-07-22 22:59

Skaitau ir negaliu atsistebėti koks čia briedas. Seniai įrodyta, kad homeopatija negydo, o jei veikia tai tiek pqt kiek ir placebas. "Homeopatiniai vaistai aktyvina organizmo apsaugines reakcijas, stiprina imunitetą, sukelia savisaugos reakciją. Jie taip pat padidina organų ekskrecines galimybes (veikia drenuojančiai), padeda neutralizuoti toksines medžiagas, skatina normalaus audinio atsinaujinimą." Kur apie tai būtų galima kokiame nors tyrime paskaityti?

Ric Clayton 2020-12-04 00:49

I really want to thank Dr Emu for saving my marriage. My wife really treated me badly and left home for almost 3 month this got me sick and confused. Then I told my friend about how my wife has changed towards me then she told me to contact Dr Emu that he will help me bring back my wife and change her back to a good woman. I never believed in all this but I gave it a try. Dr Emu casted a spell of return of love on her, and my wife came back home for forgiveness and today we are happy again. If you are going through any relationship stress or you want back your Ex or Divorce husband you can contact his whatsapp +2347012841542 or email [email protected]