Gandai apie žarnyno valymą

Teksto dydis:

Gandai apie žarnyno valymą

2013 kov. 20 00:00

Kaip valomas žarnynas? Per tiesiąją žarną į žarnyną įvedama keletas litrų skysčio (įprastos klizmos metu skysčių apimtis gerokai mažesnė ir jis patenka tik į tiesiąją žarną). Storosios žarnos valymas potencialiai pavojingas. Vamzdelio įvedimas gali sukelti traukulius ir skausmą. Jei instrumentas nėra tinkamai sterilizuotas, gali patekti infekcija. Būdavo atvejų, kai sutrikdavo elektrolitų balansas ir nuo perdėto įsisavinimo „skalaujančio” kraują kildavo rimtų pažeidimų.
 
Tai, ar tiesa, kad žarnyno valymas, tai:
  • Užsisenėjusių išmatų pašalinimas (nuo 5 iki 25 kg)?
Iš tikrųjų, esant normaliai žarnyno veiklai, maistas nuo burnos iki analinės angos praeina per 36 – 48 valandas. Užstrigti ekskrementai paprasčiausiai nespėja. Tuo labiau, ne visai žinoma, kaip 2,5 – 3 metruose storosios žarnos galima patalpinti 25 kg išmatų.
  • Storosios žarnos medžiagų ir vitaminų atstatymas?
Iš tikrųjų, storojoje žarnoje įsisavinamas tik vanduo. Ir tik nedideliais kiekiais – mikroelementai, baltymai ir angliavandeniai. 95 proc. vitaminų ir maistingųjų medžiagų įsisavinama išskirtinai plonojoje žarnoje, kur vanduo iš aparato niekaip negali patekti, todėl, kad tarp storosios ir plonosios žarnų yra pertvara. Kai kuriuos būtinus vitaminus sintetina mikrobai, gyvenantys būtent žarnoje, ir praplovimas juos paprasčiausiai pašalina.
  • Toksinų ar nuodų pašalinimas, kurie atsiranda dėl patogeninės žarnyno floros ir padidintos  produktų, esančių nepašalintuose išmatų likučiuose, fermentacijos?
Iš tikrųjų, virškinimo žarnyne proceso metu, atsiranda nuodingos medžiagos, kurios įsisavinamos ir tuoj pat patenka į kepenis, kur 100 proc. žarnyno nuodų nukenksminami, jei tik žmogus ne chroniškas alkoholikas ir neserga ciroze.
  • Visų parazitų, gyvenančių žarnyne pašalinimas, pradedant mikroskopiniais ir baigiant metro ilgio?
Iš tikrųjų, koks gydytojas gydo žarnyno „parazitus“ klizmomis? Kai kurie iš jų turi siurbtukus, kuriais įsisiurbia į žarnas ir jų nei vandeniu nuplausi, nei rankomis atplėši.
  • Daugelio ligų profilaktika, tame tarpe storosios žarnos vėžio, divertikulito, vėžinio kolito, hemorojaus?
Iš tikrųjų,  šios ligos niekaip nesusijusios su šlakais. Pagrindinė storosios žarnos vėžio priežastis – neteisingas rėžimas ir maitinimasis. Klizmomis hemorojaus vystymosi nesustabdysi, jo atsiradimą įtakoja paveldimas silpnas audinys, sunkus fizinis krūvis, sėdimas darbas, polinkis į aštrų maistą. Kitų ligų priežastys – sunkus imuninės sistemos sutrikimas ir paveldimumas. Jei yra divertikulitas (kaip pirštinės pirštai išlindusi žarnos sienelė), tai klizmos metu žarną gali pažeisti „instrumento” antgalis. Rezultatas – peritonitas. Tokių atvejų pasitaikė.
  • Puikus detoksikacijos metodas, gydant alkoholizmą ir narkomaniją?
Iš tikrųjų, valant žarnyną detoksikacijos efektas nežymus. Bet koks narkologas ar anesteziologas pasakys, kad abstinencijos sindromo esmė – narkotiko pašalinimas iš opioidinių receptorių. Tam naudojamos specialios medicininės priemonės ir lašelinės, bet ne klizmos.
 
Lemtinga senovės egiptiečių klaida
Būtent senovės egiptiečiams kilo idėja, kad visos ligos prasideda žarnyne. Balzamuotojai, stebėdami bakterinį puvimą, normalų pomirtinį procesą žarnyno viduje, lavono balzamavimo metu būtinai pašalindavo skrandį ir žarnas. Jie logiškai siejo fekalijas su irimu, o irimą – su mirtimi. Irimo problemos padarė įtaką ir kasdieniniam senovės egiptiečių gyvenimui. Herodoto pastebėjimais, „egiptiečiai tris viena po kitos dienas kiekvieną mėnesį skiria savęs apvalymui. Išsaugodami sveikatą, naudodami pykinimą ir viduriavimą sukeliančias priemones, būdami tikri, kad visos ligos žmogui atsiranda nuo maisto produktų“.

Vienas iš septyni
ų medicininių papirusų ir 81 iš 900 žinomų senovės egiptiečių medicininių rekomendacijų skirti „analinei angai“. Šiuolaikinis mokslas įrodė 700 teiginių bevertiškumą, nors efektyvius laisvinamuosius egiptiečiai vis dėlto išrado.
 
Parengta pagal užsienio spaudą

Komentuoti