Nugalėkite depresiją aromaterapijos pagalba

Teksto dydis:

Nugalėkite depresiją aromaterapijos pagalba

2011 birž. 8 07:00

Cheminis ir hormoninis disbalansas ir sunkios gyvenimo situacijos tai vieni dažniausių depresijos veiksnių. Sunkios gyvenimo situacijos, galinčios sukelti depresiją:

 • Mylimo žmogaus mirtis
 • Skyrybos
 • Sveikatos problemos
 • Fizinis ir verbalinis išnaudojimas
 • Darbo netekimas
 • Stresinės situacijos darbe
 • Finansinės problemos
 • Išėjimas į pensiją
 • Persikraustymas
 • Dideli gyvenimo pokyčiai
 • Vienišumas
 • Spaudimas iš mylimų žmonių pusės

Vieniems žmonėms depresija laikinas, kitiems ilgai trunkantis sveikatos sutrikimas. Sergant šia liga geriausia būtų kreiptis į psichiatrą profesionalą, o norintiems natūralaus gydymo gali padėti gydytojas natūropatas. Šiame straipsnyje aptariamus gydymo būdus, prieš jais naudojantis, būtina aptarti su savo gydytoju.

Saugus aromaterapijos taikymas gali padėti pagerinti bendrą emocinę būklę, ją galima derinti su kitais netradiciniais gydymo metodais. Atminkite, kad aromaterapijos negalima laikyti vieninteliu vaistu nuo depresijos.

Aromaterapiniai gydymo metodai, galintys padėti nuo depresijos

Kambarių difuzija: naudokitės difuzoriumi, kuris padės paskleisti aromaterapinių aliejų daleles į orą.

Kambarių gaivikliai ir purškikliai: jūs galite susikurti savo kambarių gaiviklį vietoje to, kad naudotumėtės cheminiais oro gaivikliais. Šitaip ekologišku būdu galėsite susigrąžinti gerą nuotaiką.

Masažas: švelniai masažuokite pėdas,  kojas, rankas ir delnus raminančiu eteriniu aliejumi (jis turi būti maišytas su augaliniu). Toks masažas nuims stresą, pagerins kraujotaką ir padės puoselėti odą. Rinkitės eterinius aliejus pagal nuotaiką. Energijos suteikiantis tiks rytiniam masažui, raminantis ir atpalaiduojantis prieš miegą. Kaip ir karšta vonia, masažas stimuliuoja kraujotaką, tad venkite jį atlikti prieš pat eidami miegoti.

Odos ir plaukų priežiūros priemonės: pasigaminkite savo šampūnų ar odos priežiūros produktų su jums patinkančiais eterinių aliejų kvapais. Taip suteiksite sau nuolatinės energijos arba nusiraminsite po darbo dienos, be to sušvelninsite depresijos simptomus ir liūdesį. Jei nenorite gaminti savo pačių odos ir plaukų priežiūros priemonių, įsigykite bekvapių losjonų, gelių, šampūnų, kondicionierių ir kitų priemonių, ir įlašinkite į jas kelis lašelius pasirinkto kvapo eterinio aliejaus.

Aromatinis vatos kamuolėlis šalia lovos: įlašinkite lašelį raminančio eterinio aliejaus, payzdžiui ramunėlių ar levandų ant gabalėlio vatos ir padėkite jį šalia savo pagalvės prieš eidami miegoti. Tai padės geriau pailsėti.

Lovos patalų purškiklis: sukurkite savo mėgstamų kvapų purškiklį ir pakvėpinkite juo patalynę.

Kai maudotės duše: užlašinkite kelis lašelius eterinio aliejaus ant vonios krašto ar duše, tokioje vietoje kur neatskiestas eterinis aliejus negalėtų kontaktuoti su jūsų oda. Vonioje natūraliai pasigaminę garai privers aliejų garuoti, tad maudydamiesi jusite malonų eterinio aliejaus skleidžiamą aromatą. Ryte ir dieną tinka naudoti greipfrūtų, rozmarino, snapučių, kipariso ir bergamotės eterinius aliejus. Jei maudotės duše vakare, rinkitės labiau atpalaiduojančius ir raminančius eterinius aliejus, tokius kaip levandų, šalavijų, ramunėlių, rožių, sandalmedžio ar mandarinų. Lygiai taip pat eterinio aliejaus galima įlašinti tiesiai į vandenį mėgaujantis karšta vonia.

Vonios druskos: mineralai, esantys natūraliose druskose, ypač Negyvosios jūros, padeda atpalaiduoti raumenis. Tad kodėl gi aromaterapiniu aliejumi nepakvėpinus vonios druskos kamuoliuko?

Minėti būdai gali padėti kovoti su depresija, bloga nuotaika, nerimu, baime ir dar daugiau.

Šaltinis: aromaweb.com

Komentuoti