Kas toji aromaterapija?

Teksto dydis:

Kas toji aromaterapija?

2011-04-19 14:51

Aromaterapija – praktika, kurioje naudojami augaliniai aliejai, įskaitant eterinius, teigiamai veikiančius psichologinę ir fizinę gerovę.

Eteriniai aliejai, tai gryna augalų esencija, išrasta psichloginei ir fizinei sveikatai gerinti. Vertėtų atminti, kad eterinius aliejus reikėtų naudoti tinkamai ir laikytis nustatytų saugumo reikalavimų. Egzistuoja daugiau nei 90 rūšių eterinių aliejų. Gryni, pripildyti CO2 arba hidrozolių, jie naudojami aromaterapijoje.

Drauge su eteriniais aliejais aromaterapijoje naudojami ir kiti natūralūs ingredientai, tokie kaip šalto spaudimo augalinis aliejus, jojobos aliejus, hidrozoliai, žolelės, pieno milteliai, jūros druska, cukrūs (kaip šveitikliai), molis ir purvas.

Produktai, kurių sudėtyje yra sintetinių ingredientų holistinėje aromaterapijoje nenaudojami. Būtina atminti, kad parfumuoti aliejai ne tas pats, kas eteriniai. Parfumuotuose aliejuose yra sintetinių cheminių medžagų, kurios neturi teigiamo terapinio poveikio, kaip kad turi eteriniai aliejai. Patariama būti atsargiems ir vietoje aromaterapinių aliejų netyčia nenusipirkti parfumuotų.

Pasinėrę į aromaterapijos pasaulį galite išmokti kaip saugiai naudoti eterinius aliejus ir patirti aromaterapijos teikiamus privalumus.

Kvėpavimo aromaterapiniai aliejais privalumai

Aromaterapiniai aliejai, įkvėpiami į plaučius teikia tiek psichologinės, tiek fizinės sveikatos privalumų. Puikiai veikia eukalipto aliejus, padedantis valyti plaučius.

Aplikacijų nauda

Eteriniai aliejai, užtepami ant odos absorbuojami į kraujotakos sistemą. Eteriniai aliejai padeda palaikyti odos sveikatą, grožį ir higieną. Perspėjame: eterinių aliejų ant odos niekuomet netepkite grynų. Juos patariama maišyti su šalto spaudimo augaliniu aliejumi. Tai gali būti migdolų, abrikosų kauliukų ar vynuogių kauliukų aliejus.

Kiti aromaterapijos privalumai

Eterinius aliejus galima naudoti ne tik grožiui, bet ir namuose, netgi skalbiant drabužius. Kai kurie aliejai gerai veikia kaip natūralūs insekticidai ir pesticidai. Uodus kuo puikiausiai galima atbaidyti naudojant citrinžolių eterinį aliejų, kaip žvakių ingredientą.

Eterinių aliejų maišymas

Eteriniai aliejai gali būti maišomi tarpusavyje, kad sukurti naujus patrauklius kvapus. Verta žinoti, kad sumaišius kelis eterinius aliejus gali būti pasiekta dviguba nauda.

Daugiau apie aromaterapijos produktus

Pirkėjai, ieškantys tikrų aromaterapijos produktų, turėtų atidžiai skaityti etiketes, kad įsitikintų, jog aromaterapinio aliejaus sudėtyje nėra dirbtinių medžiagų. Atminkite, kad ant patikimo produkto pakuotės visuomet bus pateikta jo sudėtis. Prieš užsiimdama aromaterapija įsitikinkite, kad įsigytas aliejus jums tinkamas, nes žmonės, turintys kai kurių sveikatos sutrikimų tam tikrų eterinių aliejų turėtų vengti.

Šaltinis: aromaweb.com

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Proaktyvi 2014-01-24 17:15

Kokia jūsų nuomonė apie aromaterapiją duše naudojant aromaterapinę dušo galvutę?