Jazminų eterinis aliejus

Teksto dydis:

Jazminų eterinis aliejus

2011-04-27 13:51

Jazminas (Philadelphus coronarius L.) – vienas iš svarbiausių parfumerijoje naudojamų augalų. Į Europą iš Rytų jis įvežtas 18–ojo amžiaus pradžioje. Tai Rytų favoritas. Kinijoje jazminais praturtinama arbata, jų nuoviru praplaunamos akys, iš jų daromas nuostabus sirupas nuo kosulio. Manoma, kad jazminai valo kraują. Avicena rašė, kad jazminai gerai padeda nuo nervų ligų ir rekomenduodavo jį naudoti kaip tonizuojančią priemonę seniems žmonėms, o moterims – nuo strazdanų. Indijoje jazminus vadindavo „meilės mėnesiena“, merginos puošė jais savo plaukus, naudojo kosmetikai. Yra žinoma, kad Kleopatrai pasisekė sugundyti Marką Antonijų dėl to, kad ji, eidama į dalykinius susitikimus su juo, tarp kitų vylių, naudojo ir aistras sukeliantį jazminų aliejų.

Jazminų aliejus, kurį dar galima pavadinti „Meilės aliejumi“, yra vienas labiausiai intriguojančių, vertingiausių ir brangiausių eterinių aliejų. Išgaunamas vandens distiliacijos būdu iš jazminų žiedų. Turi intensyvų lengvą salstelėjusį medaus kvapą.

Tai geros nuotaikos, lengvumo ir sėkmės aromatas. Jazminų aliejus teigiamai veikia nervų sistemą, stimuliuoja galvos smegenų veiklą, padeda įveikti stresą, depresiją, apatiją ir abejingumą. Skatina pasitikėjimą savo jėgomis ir optimizmą, žadina kūrybines jėgas, skatina intuiciją.
Jazminų aliejus padeda sėkmingai įveikti priešmenstruacinį sindromą, tinka gydantis nuo ginekologinių susirgimų. Padeda šalinti kiaušidžių, menstruacinio ciklo ir hormoninius sutrikimus, palengvina priešmenstruacinio sindromo (PMS) eigą. Palankiai veikia nėštumą (tik 2–oji pusė!) ir netgi lengvina gimdymo skausmus, skatina motinos pieno gaminimąsį.
Teigiamai veikia žmogaus endokrininę sistemą, skatina insulino, tiroksino ir triodtironino gamybą, didina kortizolio ir lytinių hormonų kiekį. Jazminas – romantikos ir meilės simbolis. Tai moteriškas aromatas, stiprus afrodiziakas. Atpalaiduoja besivaržančiuosius, partneriams padeda suprasti vienas kitą. Ypač tinka įvairaus amžiaus moterims, nes atnaujina prislopusį moteriškumą. Erotinis poveikis pasireiškia tuo, kad sustiprėja lytiniai jausmai, įveikiami tokie sutrikimai, kaip frigidiškumas, impotencija ir priešlaikinis sėklos išsiveržimas (ejakuliacija).
Šia aliejus sėkmingai naudojamas kosmetikos priemonėms sausos ir jautrios odos priežiūrai įsodrinti. Didina odos elastingumą, skatina randų ir pertempimų išnykimą, šalina dermatitus, egzemą, alerginius bėrimus. Balina ir jaunina odą, suteikia jai gaivumo.
Stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, šalina traukulius, efektyviai padeda sergant kvėpavimo sistemos ligomis. Paskutiniųjų metų tyrimai liudija, kad jazminų aliejus pasižymi stipriu antioksidantiniu, priešvėžiniu ir organizmo atsparumą jonizuojančiam spinduliavimui didinančiu poveikiu. Naudojamas esant ūmiems virusiniams susirgimams, gripui, užlimus balsui.
Jazminų eterinis aliejus skatina ląstelių regeneraciją ir kartu stangrina odą, lygina raukšles, atgaivina sausą, sudirgusią, išsekusią ir vystančią odą. Naudojamas esant alerginiam niežuliui, dermatitui. Šio aliejaus galima dėti į kosmetikos gaminius, naudoti masažui, vonioms, patalpoms aromatizuoti.

Vartojimo būdai ir dozės
Voniai: 3–5 lašus jazminų eterinio aliejaus, prieš tai sumaišyto su 1 valg. šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, jūros ar valgomosios druskos), įpilti į 37–38°C temperatūros vandens pripiltą vonią. Procedūros trukmė 10–20 min.

Masažui: 1–2 lašus jazminų aliejaus sumaišyti su 1 valg. šaukštu bet kurio augalinio aliejaus (migdolų, simondsijų, persikų, vynuogių sėklų ar kt.) arba Jūsų pasirinkto kremo.
Kosmetikai: 3–5 lašus gryno jazminų eterinio aliejaus galima sumaišyti su 15 g kremo ar 15 ml losjono, toniko, sampūno.
Aromatinei lempai: 3–5 lašus jazminų eterinio aliejaus įlašinti į aromatinę lempą kurioje įpilta vandens, ir uždegti lempoje esančią žvakę. Aromatas pasklis patalpoje. Neturint aromatinės lempos, eterinio aliejaus galima užlašinti ant servetėlės arba įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti ant radiatoriaus. Procedūros trukmė 15–30 min.

Atsargiai reikėtų naudoti nėsčiosioms (nepatariama naudoti  pirmuosius 4 nėštumo mėnesius) ir turintiems sumažėjusį kraujospūdį. Ant kūno eteriniai aliejai tepami tik atskiesti.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 17:14


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.