Ir peršalimui, ir virškinimui - anyžius

Teksto dydis:

Ir peršalimui, ir virškinimui - anyžius

2012 spal. 22 11:37

Eterinis anyžių aliejus gaminamas iš anyžinių ožiažolių (Pimpinella anisum L.) prinokusių sėklų vandens distiliacijos metodu.
Eterinis anyžių aliejus palengvina atsikosėjimą, vidurių pūtimo reiškinius, sustiprina virškinamojo trakto liaukų funkcijas, vartojamas esant meteorizmui, susilpnėjusiai skrandžio ir kepenų sekrecijai, kepenų ir inkstų ligoms gydyti, nervinio pobūdžio žarnyno spazmams, sutrikusiai peristaltikai. Be to, eterinis anyžių aliejus turi antiseptinių bei laktogeninių savybių.
Eterinis anyžių aliejus įeina į sudėtį lašų, vartojamų sergant bronchitu, užkimus, esant bronchų spazmams, trachėjos uždegimams, kosint. Anyžiaus preparatai palengvina skreplių išsiskyrimą, veikia kaip baktericidas. Anyžių dedama į vaistus nuo kepenų ir inkstų ligų, hiperhidrozės bei endokrininių pažeidimų. Nuo meteorizmo ypač efektyvus keturių aliejų: anyžių, kmynų, pankolių ir kalendrų mišinys.
Eterinio anyžių aliejaus derinį su santalų, pačiulių, kvapiųjų kanangų, šalavijų ir kalendrų eteriniais aliejais galima naudoti masažu ir aromatinėmis lempomis gydant impotenciją ir frigidiškumą.
Eterinis anyžių aliejus, ypač kartu su melisų ir levandų aliejais, naudojamas aromatinėse lempose, masažiniuose aliejuose, veikia raminamai, padeda nugalėti depresiją, baimės jausmą.
Ilgai vartojamos ir didelės eterinio anyžiaus dozės gali sukelti narkotinį poveikį, raumenų parezę, kraujotakos sutrikimus, smegenų hiperemiją, lėtinį absentizmą.
Reikia žinoti, kad didelės aliejaus dozės aromatinėse lempose gali suerzinti skrandį ir sukelti galvos svaigimą.

Vartojimo būdai ir dozės
Masažui: 5 lašai eterinio anyžių aliejaus arba eterinių aliejų mišinio (lygiomis dalimis) į 10 ml pagrindinio augalinio aliejaus.
Aromatinei lempai: 2-5 lašai 5 kv.m patalpos ploto.
 
Nepatartina vartoti nėščiosioms.
Prieš vartojimą vertėtų atlikti eterinio anyžių aliejaus toleravimo testą. Neperdozuoti.

Komentuoti