Eterinių aliejų panaudojimo būdai

Teksto dydis:

Eterinių aliejų panaudojimo būdai

2011-05-25 07:00

Eterinius aliejus paversti savo gyvenimo dalimi gali būti visai lengva, linksma, be to gausite daugybę terapinių privalumų. Žemiau pateikta keletas būdų, kurie padės jums pradėti. Eterinių aliejų panaudojimo metodai čia tik bendrai aptarti, todėl rinkdamiesi tam tikrą eterinį aliejų privalote atkreipti dėmesį į saugumo reikalavimus. Taip pat svarbu atminti, kad eteriniai aliejai yra degūs.

Paparastos inhaliacijos – užlašinkite 3-4 lašus eterinio aliejaus ant skepetos. Skepetą prikiškite prie nosies ir giliai kvėpuokite. Pirmą kartą prieš išbandant eterinį aliejų, naudokite jo tik vieną lašiuką, kad įsitikintumėte, jog nesate jautri naudojamos rušies eteriniam aliejui.

Garų inhaliacijos – Užvirkite 2 puodelius vandens. Supilkite vandenį į dubenį ir įlašinkite 3-7 lašus eterinio aliejaus. Naudokite tik kelis lašus aliejaus, jei baiminatės, kad jis gali sukelti alerginę reakciją. Pasilenkite virš garuojančio dubens ir giliai kvėpuokite. Jei pastebite, kad garų kvapas jus erzina, procedūrą tuoja pat nutraukite. Garų inhaliacijos gali padėti peršalus ir karščiuojant. Tokias inhaliacijas galima taikyti ir su atpalaiduojamaisiais eteriniais aliejais kaip relaksacijos priemonę dienos ar vakaro metu.

Kambarių gaivikliai – Naudokite garų inhaliacijos metodą. Skirtumas tik tas, kad šiuo atveju garų jums nereikės įkvėpti. Taip pat namuose paskleisti nuostabų eterinių aliejų kvapą galite naudodamiesi specialiomis aromaterapinėmis lempomis, kurių galima įsigyti daugelyje prekybos centrų ir specializuotų parduotuvių.

Būdas visiems namams kvėpinti – įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus į šiukšliadėžę, skalbinių dėžę, dulkių siurblio maišelį ar bet kur kitur ir jūsų namai nuolatos aromatingai kvėpės.

Vabzdžių atbaidymas – daugelis eterinių aliejų, įskaitant citrinžolių, levandų ir pipirmėčių aliejus tai natūralios priemonės, galinčios atbaidyti vabzdžius. Užlašinkite kelis lašus eterinio alijaus ant audinio ar vatos kamuolėlio ir padėkite šalia namų durų ir langų. Prieš naudodamiesi tam tikru eteriniu aliejumi, pirmiausia perskaitykite naudojimosi instrukciją, nes kai kurie eteriniai aliejai gali būti kenksmingi naminiams gyvūnams.

Masažas – įlašinkite iki 20 – ties lašų eterinio aliejaus į 30 ml migdolų aliejaus ir naudokite tokį mišinį savęs ar partnerio masažui. Nenaudokite tokio masažinio aliejaus akių ir lytinių organų srityje. Netepkite eteriniais aliejais odos prieš tai jų neatskiedę. Prieš naudojimą perskaitykite saugos instrukcijas.

Vonia – Įlašinkite 5-7 lašus eterinio aliejaus į 30 ml aliejaus, pavyzdžiui migdolų. Mišinį supilkite į vonią, vandenį gerai išmaišykite ir galėsite mėgautis eterinių aliejų teikiamais privalumais.

Kiti panaudojimo būdai

Eteriniu aliejus galima naudoti gaminant losjonus, veido odos tonizatorius, šampūnus, kvepalus, muilus, prausimosi gelį ir kitus natūralius produktus.

Šaltinis: aromaweb.com

Komentuoti