Čiobrelių eterinis aliejus

Teksto dydis:

Čiobrelių eterinis aliejus

2013-08-01 13:33

Eterinis čiobrelių aliejus gaminamas iš vaistinių čiobrelių (Thymus vulgaris L.) žydinčių viršūnių ir lapų vandens distiliacijos metodu.
Čiobrelių vartojimo istorija labai sena. IV tūkstantmetyje prieš Kristų šumerai vartojo šiuos augalus gydymo tikslais. Senovėje juos naudojo lavonų balzamavimui, taip pat sergant epilepsija, virškinimo gerinimui, nuo gyvačių įkandimo, nuo utėlių, gydė marą, paralyžių, raupsus, melancholiją, vartojo ir kaip smegenų veiklos stimuliatorių. Pirmojo pasaulinio karo metu čiobrelius vartojo ligoninėse kaip dezinfekcijos priemonę. Senovės Romos kariai prieš mūšį maudydavosi čiobrelių voniose, nes čiobrelių aliejus sustriprina norą veikti, suteikia drąsumo, įkvepia pasitikėjimą savimi.

Čiobreliais visais laikais gydė viršutinių kvėpavimo takų susirgimus. Buvo manoma, kad čiobreliai stiprina plaučius ir apsaugo nuo dusulio. Eterinis čiobrelių aliejus – tai antiseptinis ir priešuždegiminis aliejus. Stimuliuoja imunitetą, leukocitozę sergant infekcinėmis ligomis, padeda įveikti infekcinius viršutinių kvėpavimo takų susirgimus, bronchitą ir plaučių uždegimą, kokliušą, chlorozę, mikozę, tuberkuliozę, astmą, lengvina atsikosėjimą, skreplių pasišalinimą, gydo peršalimo ligas (gripą, slogą, anginą ir kt.). 10 ml spiritinio eterinio čiobrelių aliejaus tirpalo (3–5 lašai į 10 ml etilo spirito) yra puiki gerklės ir ryklės skalavimo priemonė sergant angina ir dantenų uždegimu. Veikia analgetiškai – malšina sąnarių, raumenų bei nervų uždegimo (neurito), reumato, artrito sukeliamus skausmus.

Aromatinių vonių procedūros didina kraujo spaudimą (hipotonijos atveju), stimuliuoja kraujotaką, skatina kapiliarinę kraujo apytaką, kelia apetitą, gerina skrandžio darbą, reguliuoja virškinimą (ypač efektyvus žarnyno spazmų atveju), mažina pilvo pūtimą, varo kirmėles, šalina šlakus, menstruacijų skausmus, padeda lyties ir šlapimo sistemos susirgimų atvejais (cistitas, uretritas, kolpitas), nes pasižymi šlapimą varančiu, prakaitavimą skatinančiu poveikiu. Yra žarnyno, plaučių ir šlapimo sistemos antiseptikas.

Čiobrelių aliejus veikia kaip stiprus antiseptikas – gydo žaizdas, efektyviai veikia odos susirgimus (dermatitas, egzema, niežai ir kt.), pasižymi priešgrybeliniu veikimu ( kandidozė ir kiti grybeliniai susirgimai), padeda gydantis nuo urogenitalinių susirgimų (cistitas, uretritas, vaginitas). Mažina niežulį (netgi moters išorinių lyties organų). Pašalina pabrinkimus, padeda atkurti nagų struktūrą.

Kosmetikoje ir dermatologijoje kremai, tonikai, losjonai, šampūnai su eteriniu čiobrelių aliejumi stabdo ankstyvąjį plikimą, plaukų slinkimą, pleiskanų atsiradimą, pagerina odos būklę esant pūlinukams, egzemai, dermatitui. Efektyviai gydo sumušimus, žaizdas, vabzdžių įkandimus. Mišiniu iš 5 lašų eterinio čiobrelių aliejaus ir 10 ml pagrindinio aliejaus rekomenduojama patepti niežų pažeistą odą. Esant pedikuliozei, plaukai plaunami mišiniu iš 7 lašų eterinio čiobrelių aliejaus ir 20 ml šampūno.

Eterinis čiobrelių aliejus yra vienas iš stipriųjų eterinių aliejų, todėl vartojamas nestipriomis koncentracijomis. Jis tonizuoja nervų sistemą, aktyvina protinę veiklą, mažina psichinę ir nervinę asteniją, neurasteniją, nervinius sutrikimus, nemigą, išvaduoja nuo depresijos, protinio ir fizinio pervargimo, padeda atsistatyti jėgoms po ilgos ligos, didina dėmesio sukoncentravimą, suteikia drąsos, stiprina veiklos troškimą, padeda nugalėti varžymąsi.

Vartojimo būdai ir dozės
Voniai: 3–5 lašai (lašus ištirpinti stiklinėje kefyro, jogurto, pieno ar grietinėlės, ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus).
Masažui: 3 lašai į 10 ml pagrindinio augalinio aliejaus.
Įtrynimui: 5 lašai į 10 ml pagrindinio aliejaus.
Inhaliacijai: 1–2 lašai į 1 l karšto ar šalto vandens (3–5 min., 3–5–7 dienas).

Vaginos tamponams (ginekologiniai susirgimai): 3–5 lašai į 10–15 ml funkcinio aliejaus arba pasterizuoto rafinuoto augalinio aliejaus. Kas antrą dieną įvesti nakčiai į makštį su tampakso ritinėliu. Patariama daryti 10 procedūrų.

Nagų stiprinimo vonelei: 3 lašai aliejaus su emulgatoriumi  į 1 litrą vandens.
Kosmetikai: 3 lašai į 5 g kremo, toniko, šampūno ar losjono.
Aromatinei lempai: 3–5 lašai 5 kv.m patalpos ploto.

Nepatartina vartoti nėščiosioms ir sergantiems kepenų, inkstų, širdies ligomis, epilepsija.
Prieš vartojimą vertėtų atlikti eterinio čiobrelių aliejaus toleravimo testą.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (67)

Giedre 2017-02-19 11:54

Sveiki, ar šis aliejus tinkamas vartoti keturių mėnesių vaikui esant kosuliui? Jeigu taip tai kokiu būdu?
Ačiū!

Testuota ir PATIKIMOS burtininko 2016-06-04 07:59

Tracey Wilsonas Sako

Duodu šį liudijimą, nes esu laiminga, ir aš noriu jums visiems būti 100% atsargūs, kas jūs susisiekti internete, kad jūs niekada ir niekada būti scammed išvis kaip aš surengė su kai nenaudingas ir bedarbių burtininko, kuris kankina mane patiria bendra suma $ 39,000.00 dolerių ir vienas taip pat scammed mane iš tik $ 10,000.00 suma, o paskutinis sutinku renkami nuo $ 12,000.00 dolerių sumą nuo manęs ir visa tai atsitiko man, nes buvau taip beviltiška gauti my lover atgal į mane ir vienas ištikimas ir puikus po pietų, kaip man buvo naršymą internete Aš atėjau per liudyti apie tai, kaip vienas Tracey Jackson gavo savo ex atgal jai su DR OTIS Darko pagalba ir aš nusprendžiau duoti jam teismo, nes visi parodymai I skaityti internete apie šį žmogų ir visa tai baigėsi gerai pabaigoje, kaip mano ex grįžo pas mane vienu metu ir jis padarė viską aš paklausiau apie jį padaryti už mane ir ji ne tik baigiasi ten šį burtininko kaip tai padarė Nėštumas rašybos man ir šiandien esu nėščia ... Jo el.pašto adresas: [email protected] ... Taip pat galite įtraukti jį ant WhatsApp NAUDOJANT ŠIĄ Mobilaus telefono numeris: 2348077526136

KAIP GAUTI ex atgal 2016-06-04 07:59

DĖMESIO visiems,


BŪKITE ATSARGŪS ČIA NIEKAS gali padėti jums čia arba netgi rodo, kaip galite gauti savo ex ar meilė ATGAL, JOKIŲ liudijimai daugumos burtininko ČIA TURI BŪTI IGNORE.BECAUSE dauguma jų yra scam aš tai REAL scam kuriuose aš buvau auka ir aš kankina tūkstančių dolerių, nes buvau taip trokšta gauti mano žmona atgal PO Ji paliko mane nei 2 metus su mano 7 metų SON Džeris, aš kreipėsi 7 skirtingu burtininko čia ir VISKAS veltui JIE VISI Klauskite SAME thing siųsti Jūsų vardas EX PAVADINIMAS ADRESAS IR VAIZDO TELEFONO NUMERIS ETC bandymas, kurį aš padariau vėl ir vėl, ir dauguma iš jų buvo iš Vakarų Afrikos kol aš pamačiau post APIE DR OTIS Darko rašybos PRADŽIA IR aš nusprendžiau jam davė mano paskutinis takas. JE paklausti manęs keturi dalykai mano tikrasis vardas, mano ex ir mano EX MOTINA pavadinimas ir 390 $ ir pasakė mano ex grįš 24 valandos, turiu sumokėjo daugiau nei $ 4800 APIE rašybos liejimo ir kurjerių ir nieko turiu dirbti už mane po 3 dienų aš galvoju apie tai, kiek aš pamečiau Kol kas viskas sakiau leiskite jam pabandyti, todėl aš jį vadino ir vėl Siųsti mano tikrasis vardas, mano ex ir mano EX mOTINA pavadinimas ir $ 390, nes aš prisiekiu tai buvo mano paskutinis TRY todėl aš laukiau Kaip jis man pasakė, kad laukti, kol kitą dieną ir aš negalėjau užmigti, kad naktį, nes aš tikrai myliu savo žmoną ir noriu ją atgal "AT 9pm tą dieną aš pamačiau savo žmoną ON-LINE ant veido knygą ir ji sakė, HI iš pradžių buvau šoko, nes ji NIEKADA pasikalbėti su MANE per pastaruosius metus ir 9 mėnesius dabar aš NEATSAKYTA vėl ji sakė ESATE ten? Aš greitai ATSAKYMO TAIP ir ji pasakė GALIME ŽR rytoj sakiau TAIP IR Nuėjusi off-line man BUVO painioti aš pabandyti CHAT vėl ją, bet ji buvo ne daugiau ON-LINE aš negalėjau užmigti, kad naktį, kaip man buvo įdomu, ką ji ketina ty jas 7.AM Kitą rytą ji davė man MISS KVIETIMAS aš nusprendžiau paskambinti, kaip aš vis dar APIE SHOCK ji vėl skambinti ir aš PICK Ji sakė, CAN matome po darbo šiandien aš sakė TAIP todėl ji CALL THE END SKUBIAI Gavau darbo, kurį ji SKAMBINKITE mane ir mes patenkinti, ir dabar mes vėl VĖL aš vadinu DR OTIS DARKO rašybos Kitą dieną dėkodamas jam už tai, ką jis nuveikė tiesų aš vis dar vadina jį ir padėkoti jam, kaip mano gyvenimas nebuvo baigtas be mano žMONA būkite atsargūs ČIA Aš jau scam tūkstančių dolerių, jei norite tikra meilė rašybos, tuomet susisiekite su DR OTIS DARKO rašybos PRADŽIA DABAR: [email protected] ............ Taip pat galite įtraukti jį ant WhatsApp NAUDOJANT ŠIĄ Mobilaus telefono numeris: +2348077526136