Aromatologija – lašas sveikatos Jūsų vonioje

Teksto dydis:

Aromatologija – lašas sveikatos Jūsų vonioje

2011-04-06 00:00

Po žiemiškos dienos tik ir svajojame panardinti kūną į šiltą vandenį. O gal norite dar ir magiškąsias gamtos galias perkelti į savo vonios kambarį. Jums įdomu kaip? 
 
Gana naujas žodis „aromatologija” slepia savyje be galo seną išmintį. Šias paslaptis žinojo jau senovės graikai ir romėnai, sveikatą ir grožį puoselėjančių receptų galime išgirsti ir iš savo močiučių. Šiuolaikinių technologijų dėka iš augalų žiedų, lapų, kotų, kamienų, sulčių, žievės, uogų, šaknų išgaunami eteriniai aliejai, kurių viename laše išlieka šimtų kilogramų augalų vertė.
Visų aromatologijos preparatų poveikis dvejopas. Nuo seno žinomos ir kosmetikos pramonėje plačiai naudojami vertingų ir veiksmingų savybių turintys augalai, kurie valo, minkština, saugo nuo uždegimo. Tačiau palyginti neseniai prabilta apie kvapo poveikį mūsų psichikai. Pasirodo, aromatas per uoslę pasiekia tam tikrus smegenų taškus ir sužadina specifines emocijas.
 
Dabar parduotuvėse Jūs galite išsirinkti vonios ir masažo aliejus, vonios druskas, žvakes, kūno balzamus ir losjonus.
 
Taigi, kaip kokie aromatai veikia?
 
Jei norite atsipalaiduoti
Pailsėti po stresų padės ir saldžiai užmigdys arbatmedžio, levandų ir snapučio eterinių aliejų turinčios priemonės. Arbatmedis minkština, valo odą, veikia raminamai, gydo nuo uždegimų. Levanda atpalaiduoja, ramina, veikia antiseptiškai – skatina ląstelių atsinaujinimą. Snaputis taip pat turtingas atpalaiduojančių, raminančių ir antiseptinių savybių. Šios serijos putas ar vonios druskas galite naudoti ir dirglesniems vaikams maudyti.
 
Jei norite atsigaivinti
Išnaudokite stimuliuojančias, tonizuojančias ir dezodoruojančias mėtos savybes, pervargimo simptomus mažinančio rozmarino aliejaus ypatumus, atpalaiduojantį pušų aromato poveikį. Tai padės atgaivinti ir kūną, ir sielą. Specialistai pataria po sunkios darbo dienos tonizuojančiu balzamu pasitepti riešus, paausius – tas vietas, kur geriausiai jaučiamas pulsas. Tai suteiks žvalumo ir energijos.
 
Jei norite pasijusti stipriau
Sunkias, pavargusias kojas atgaivins, sumažins raumenų skausmą, pagerins kraujo cirkuliaciją citrinos, kipariso ir eukalipto eteriniai aliejai. Citrina gaivina, tonizuoja ir mažina kraujo priplūdimą, kiparisas atpalaiduoja, stimuliuoja cirkuliaciją, eukaliptas veikia kaip antiseptikas. Pavargę galite pasinerti į mišku kvepiančią vonią ar tiesiog išsitrinti maudžiančias vietas balzamu, losjonu ar aliejumi.
 
Jei norite nusiraminti
Kvapnusis bazilikas ir egzotiškoji ylang-ylang nuramins, o gaivusis mandarinas atpalaiduos ir numalšins stresą. Jei dirbate įtemptą darbą ar kasdienis mikroklimatas nėra palankus, vis pasitepkite pulsuojančias vietas raminamuoju balzamu, o vakare nepamirškite malonių vonios procedūrų.
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Order for a blank ATM card now: +393512615163 2022-06-26 18:22


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.

Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.