Aromaterapija vaikams

Teksto dydis:

Aromaterapija vaikams

2011 bal. 20 14:59

Eteriniai aliejai tai gryna aromatinė augalų esencija – ji išgaunama iš gėlių, vaisių, lapų, sakų, šakniavaisių, sėklų ir medžio žievės. Šie aliejai naudojami dėl savo gydomųjų savybių. Verta atminti, kad tik keletas eterinių aliejų tinkami vaikams; kiti nėra naudojami ir netgi gali būti vaikams pavojingi (pvz., vaikai, sergantys epilepsija neturėtų būti gydomi stimuliuojančiais eteriniais aliejais).

Naudojami tinkamai, kita vertus, eteriniai aliejai gali puikiai pasitarnauti ir neturėti šalutinio poveikio kitiems drauge vartojamiems vaistams. Prieš imdami naudoti tam tikrą eterinį aliejų savo vaiko gydyme, pirmiausia pasitarkite su kvalifikuotu aromaterapijos specialistu.

Eterinius aliejus galima naudoti, kai vaikas maudosi vonioje, kaip kūno losjoną, aliejų, kremą, gelį, kompresą, pėdų vonioms ar aliejaus šildytuve. Aromaterapiniai aliejai gali pasitarnauti:

  • Kai norite pagydyti vaiką nuo nerimtų ligų ar susižeidus.
  • Norite, kad vaikas gerai jaustųsi fiziškai ir psichologiškai.
  • Norite, kad vaikas tinkamai pailsėtų.

Atminkite, kad naudoti reikėtų tik natūralius eterinius aliejus. Nenatūralūs eteriniai aliejai gali būti žalingi vaiko sveikatai.

Eterinių aliejų panaudojimo būdai

Vaikams tinkamos eterinių aliejų inhaliacijos ir išorinės eterinių aliejų aplikacijos. Eterinių aliejų įlašinus į vonią pasiekiamas dvigubas efektas: vaikas tiek jais kvėpuoja, tiek priima per odą.

Eterinių aliejų kiekis priklausomai nuo vaiko amžiaus

Naujagimiams patariama naudoti 1 – 3 lašus eterinio aliejaus, 2 – 6 mėnesių vaikams taip pat 1 – 3 lašus eterinio aliejaus, 6 – 12 mėnesių vaikams leidžiama naudoti 1 – 4 lašus eterinio aliejaus, 1 – 4 metų vaikams jau tinka naudoti 5 – 8 lašus eterinio aliejaus, 6 – 7 metų vaikams eterinio aliejaus kiekis padidėja iki 5 – 10 lašų, 9 – 12 metų vaikams iki 5 – 12 lašų, o 12 metų vaikams ir vyresniems 10 – 15 lašų eterinio aliejaus. Prieš naudojimą eterinį aliejų išbandykite ant nedidelio vaiko odos plotelio, kad įsitikintumėte, jog neįvyks alerginė reakcija. Nenaudokite neskiesto eterinio aliejaus. Jei vaikas vartoja gydytojo paskirtus medikamentus, eterinio aliejaus rekomenduojamą kiekį priklausomai nuo vaiko amžiaus sumažinkite perpus.

Vaikams saugūs eteriniai aliejai

Tai migdolų, abrikosų kauliukų, Jojobos aliejai. Inhaliacijoms galima naudoti levandų, mandarinų, ramunėlių, vanilės eterinius aliejus.

Vaikui susižeidus
Įpjovimai ir įbrėžimai tai mažylių kasdienybė. Žaizdas puikiai gydo levandų ir arbatmedžio aliejaus mišinys, santykiu 1:1. Levandos ramina uždegimą, skatina regeneraciją, o arbatmedis tai puikus antiseptikas. Naudokite tokį mišinį žaizdoms valyti ir šiek tiek užlašinkite ant tvarsčio.

Kaip matote, aromaterapijos panaudojimas platus ir naudingas tiek jums, tiek jūsų vaikui. Eteriniai aliejai turi daugybę privalumų, kuriuos sukuria augalų magija, prieinama kiekvienam iš mūsų.


Šaltinis: anandaapothecary.com

Komentuoti