Svarbiausia ne gyvenimo trukmė, o kokybė

Teksto dydis:

Svarbiausia ne gyvenimo trukmė, o kokybė

2015-06-03 14:27

Yra įvairiausių teorijų, kas yra sveikas žmogus. Vieni apsiriboja žalingų įpročių ar tam tikrų produktų atsisakymu, antri siūlo palaikyti tinkamą kūno svorį, o treti apskritai visas jas paneigia, gyvendami priešingai, bet ilgai. Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas Eligijus Valskis sako, kad svarbiausia paisyti gyvenimo kokybės ir žiūrėti į žmogų kaip į visumą – juk jis turi ne tik kūną, bet ir dvasią.

Taigi kas, jūsų nuomone, yra sveikas žmogus? 

Norint atsakyti į šį klausimą, reikia žinoti, kas jis yra ir iš ko sudarytas.

Visi žinome, kad žmogus turi kūną, sielą ir dvasią. Kūną mes turime puoselėti ir maitinti. Yra subtilesnė – kvėpavimo – erdvė, be kurios negalime nė akimirkos išbūti. Dar subtilesnėje erdvėje protaujame per penkis pojūčius (regėjimą, klausą, uoslę, lytėjimą ir skonį). Toliau eina intelektas, padedantis dėlioti, analizuoti: kas, kur ir kaip. Už jo – atmintis, be kurios mes būtume niekas. Tuomet seka ego ir tikrasis Aš.

Stresais, neigiamomis emocijomis, įtampa, neteisingu mąstymu ir suvokimu mes užteršiame visus lygmenis.

Jei nori būti sveikas, turi tai harmonizuoti – atstatyti pusiausvyrą. Neatstačius vieno lygmens, griūva kiti. Gydydami kūną, šaliname pasekmes. Ligos prasideda neteisingai mąstant, nevaldant emocijų, nesilaikant moralinių normų.

Kaip atstatyti harmoniją?

Reikia dvasinių ir fizinių praktikų. Nes fizinė sveikata reikalinga dvasiniam lygmeniui ir tik dvasinė sveikata užtikrina harmoningą fizinės sveikatos funkcionavimą. Mūsų fizinė sveikata yra mūsų minčių ir jausmų atspindys. Kūnas ir emocijos labai susiję.

Norėdami stiprinti sveikatą, turime išspręsti šeimyninius rūpesčius, įveikti pavydą, atsisakyti nemėgstamo darbo, perdėtos savikritikos, nepasitenkinimo savimi, nemalonių dalykų. 

Ar žmogų, neturintį žalingų įpročių, jau galime vadinti sveiku žmogumi?

Žmogų, kuris neturi žalingų įpročių vadinti sveiku dar negalime. Tai – tik maža sveikos gyvensenos dalis, o jų yra žymiai daugiau.

Yra nerūkančių ir nevartojančių alkoholio, tačiau jie vis tiek serga. Pasitaiko atvejų, kai žmonės tuo piktnaudžiavo, bet sulaukė daugiau kaip šimto metų...

Taigi gyvenimo trukmė nėra tokia svarbi, daug svarbesnė jo kokybė – kaip mes šioje žemėje nugyvename gyvenimą: ar prasmingai, laimingai, kūrybingai, meniškai, kultūringai?

Kokie svarbiausi sveikos gyvensenos principai? 

Pagrindiniai sveikos gyvensenos principai:

  • teisinga ir sveika mityba;
  • optimalus, sąmoningas fizinis aktyvumas;
  • teisingas kvėpavimas ir miegas, meditacija, grūdinimasis;
  • racionali darbo ir poilsio kaita;
  • asmens higiena ir kūno priežiūra;
  • psichoemocinis stabilumas;
  • sveikos ir saugios aplinkos kūrimas;
  • žalingų įpročių atsisakymas.

Sakoma, kad dabar mūsų mityba yra nepilnavertė. Ką apie tai manote? 

Taip, produktai nėra vertingi – jie chemiškai apdoroti, tręšiami cheminėmis trąšomis. Juose daug cheminių priedų (herbicidų, pesticidų, įvairių nenatūralių konservantų, nitratų ir t. t.).

Sintetiniai vaistai ir vitaminai taip pat mums kenkia, išbalansuoja organizmą, kenkia žarnyno gerajai mikroflorai. Dėl jų sutrinka fermentų ir hormonų gamyba žarnyne, nusilpsta imunitetas – sutrinka mūsų sveikata.

Todėl dažnai rekomenduoju tik natūralius, ne sintetinius vitaminus ar maisto papildus. Pvz., mano artimieji vartoja Tibete augančio grybo kordicepso papildus.

Kaip stiprinti organizmą, kad nekibtų įvairios ligos? 

Yra daug būdų. Reikia laikytis tinkamos kūno, minčių, jausmų, emocijų, aplinkos higienos.

Turėdami atitinkamų žinių ir valdydami protą galime sumažinti emocijų lygį, nuolat jaustis laimingi, pozityvūs, pakylėti, lengvi, energingi ir pan.

Daug gero galiu pasakyti apie jau minėtus kordicepso preparatus – tai ne tik maisto papildai, bet ir puikus vaistas nuo daugelio lėtinių ligų, ypač gerai stiprina imunitetą bei visą organizmą. Beje, Rytų medicinoje šis grybas gydymo tikslais naudojamas jau daugiau kaip 2000 metų ir vertinamas labiau nei ženšenis ar pantai. O ir farmacijos kompanijų dosniai remiama Vakarų medicina jau pripažino unikalias jo gydomąsias savybes.

Ar mityba padeda stiprinti imunitetą?

Taip. Reikia stebėti, ką ir kaip valgai, kaip sukramtai maistą.

Alkoholis, kofeinas, druska, cukrus ar dažnas sauso, rūgštaus, labai karšto, šalto ir šildyto maisto vartojimas sukelia ligas ir silpnina imunitetą.

Labai svarbus saikas  būtina nepersivalgyti. Reikėtų daugiau valgyti saulėje augusių vaisių, daržovių, sėklų, žalumynų.

Valgydami žalios spalvos augalų, darydami iš jų kokteilius galime palaikyti gerąją mikroflorą žarnyne. Tada neliks rūgimo, puvimo, pelėsių ir kitų bakterijų, kurios padeda atsirasti metano dujoms žarnyne. O šios naikina B grupės vitaminus, kurie, beje, turėtų gamintis žarnyne, jei tam yra palankios sąlygos.

Labai svarbu pakankamai vartoti tyro, struktūrizuoto (šaltinio arba tirpsmo) vandens, šiltų arbatų.

Į ką dar atkreipti dėmesį, stiprinant organizmą?

Svarbūs kvėpavimo pratimai. Jie nuramina protą, emocijas, jausmus, pašalina apie 80 proc. toksinų, organizmas gauna daugiau energijos bei deguonies.

Kvėpavimas retina pulsą ir mažina kraujospūdį, pieno rūgšties susidarymą raumenyse, palaiko deguonies ir CO2 balansą kraujyje, gerina imunitetą, atpalaiduoja sąmonę, didina gebėjimus menui ir mokymuisi, atpalaiduoja kūną, raumenis, nuramina protą, gerina bendrą sveikatos būklę. Ypač rekomenduotina meditacija, kuri atpalaiduoja, suteikia energijos ir proto aiškumo, apsaugo ar visai pašalina nereikalingas emocines iškrovas.

Kokias klaidas dažniausiai daro nusprendusieji gyventi sveikai?  

Dažna klaida, kad imamasi tik fizinių priemonių (bėgimo, grūdinimosi ir pan.),  bet tai – tik mažoji sveikos gyvensenos dalis. Reikia holistinio (visuminio) požiūrio ir veikimo. Reikia išmokti valdyti stresus, santykius, laikytis darnos ir doros, moralės principų, prisiimant atsakomybę ne tik už save, artimą, bet ir už pasaulį, bendražmogiškųjų vertybių puoselėjimo ir pan. Be dvasinių praktikų toli nenuvažiuosi.

Norint išvengti klaidų, geriausia klausti kvalifikuotų specialistų, kurie padėtų gyventi teisingai, sveikai ir sutariant su žmonėmis bei gamta.

Kalbino Ilona Petrulytė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (7)

Jay Doris 2024-01-15 23:12

THE ONLY LEGITIMATE CRYPTO RECOVERY EXPERT….!!!

Good day Audience, I want to use this great medium to announce this information to the public about Mr MORRIS GRAY. few months back, I was seeking an online BTC investment plan when I got scammed for about $172,000. I was so down and didn’t know what to do until I came across a timeline about Mr MORRIS GRAY. so I reached out to him and to my greatest surprise, they were able to recover all the funds which I had previously lost to the Devils. I am so glad to share this wonderful news with you all because it cost me nothing to announce a good and reliable Hacker as Mr MORRIS GRAY, His direct email is Morris Gray 830 at gmail dot com, WhatsApp: +1 (607) 698-0239…..!!!

base dase 2023-12-29 09:49

Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds  IDS, Passports, D license,  Utility bills, Social Security Cloned cards, Resident ,permit fullz and dumps visas  Banknotes dollar / euro Pounds bank statement Certificates, Diplomas,  Any documents etc . IELTS,TOEFL,ESOL,CHSK
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


Government Database System..Email ( [email protected] )  We Produce  Passports,Drivers Licenses,ID Cards,Birth Certificates,Diplomas,Visas,SSN,Marriage Certificates,Divorce Papers,US Green Cards,University Degrees,Counterfeit Money,SSD Chemical Solution And Activation Banknotes dollar / euro Pounds  Powder Used For Cleaning Coated Black Money, And Other Documents Cloned cards, Resident fullz and dumps For A Number Of Countries
 Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Real OR fake Novelty Passports, Drivers Licenses, ID cards , Visas, Diplomas and many other documentsOur team has years of experience producing real passports,passports and other identity documents. We use high quality equipment and materials to produce counterfeit documents. All secret features of real passports are carefully duplicated for our falsified documents.we are unique producer of quality documents.We offer only original high-quality fake passports, driver|s licenses, ID cards, stamps, Visa, school Diplomas and other products for a number of countries like:USA, Australia, Belgium, Brazil, Canada, Italian, Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, Spain, United Kingdom. This list is not full.To get further more detailed information about our high quality Authentic and passports/driving licenses/id cards/ stamps, Visa, school Diplomas and other product
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

Get Passports, Visas, Driver's License, ID CARDS, Marriage certificates, Diplomas, Birth Certificates, Credit cards, Utility bills, Social Security cards, Resident permits, Death certificates,  Banknotes dollar / euro Pounds   We are a team of professionals with many years of experience in producing fake passports and other identity documents, best quality producers of fake documents. With more than 10 million documents circulating in the world. Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

 Documents Cloned cards Best Quality  Banknotes dollar / euro Pounds  Passports , id cards , visas , drivers license , stamps , birt certificates , diploma , Permitts for all countries Are trying to change your nationality ? do you need work papers ? do you want travel ? do you need papers you cant have ? if yes , then you are in the right place at the right time Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


Have a second chance in life with a new identity, protect your privacy, build a new credit history, take back your freedom. We offer real driver's licenses, passports, visas, id cards, resident permits, stamps, school diplomas, work permits, marriage certificates, death certificates, green cards, credit cards, bank statements and other documents for a number of countries Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds   Driver's License, Passport, ID, IELTS, TOEFL, VISA, Birth Certificate, School Diplomas, Marriage, US GREENCARD, SSN and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com


 Documents Cloned cards Banknotes dollar / euro Pounds Driver's License, Passport, ID, IELTS, TOEFL, VISA, Birth Certificate, School Diplomas, Marriage, US GREENCARD, SSN and many more Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

We can do both fake and genuine Passports, Driving License, International student identity card, Identity Cards, Credit Cards, SSN University Degrees, national insurance number, social security cards,Banknotes dollar / euro Pounds and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
https://clean-documents.com


High Quality passports, Real Genuine Data Base Registered and unregistered Passports and other Citizenship documents? I can guarantee you a new Identity starting from a clean new genuine Birth Certificate, ID card, Driver’s License, Passports, Social security card with SSN, credit files, and credit cards, school diplomas, school degrees all in an entirely new name issued and registered in the government database system.Banknotes dollar / euro Pounds and many more
Email ( [email protected] )
TEXT/CALL/WHATSAPP: 951-254-2452
 https://clean-documents.com

OfficialCarol BlankATM 2022-03-29 12:56

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.