Svarbiausia ne gyvenimo trukmė, o kokybė

Teksto dydis:

Svarbiausia ne gyvenimo trukmė, o kokybė

2015-06-03 14:27

Yra įvairiausių teorijų, kas yra sveikas žmogus. Vieni apsiriboja žalingų įpročių ar tam tikrų produktų atsisakymu, antri siūlo palaikyti tinkamą kūno svorį, o treti apskritai visas jas paneigia, gyvendami priešingai, bet ilgai. Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas Eligijus Valskis sako, kad svarbiausia paisyti gyvenimo kokybės ir žiūrėti į žmogų kaip į visumą – juk jis turi ne tik kūną, bet ir dvasią.

Taigi kas, jūsų nuomone, yra sveikas žmogus? 

Norint atsakyti į šį klausimą, reikia žinoti, kas jis yra ir iš ko sudarytas.

Visi žinome, kad žmogus turi kūną, sielą ir dvasią. Kūną mes turime puoselėti ir maitinti. Yra subtilesnė – kvėpavimo – erdvė, be kurios negalime nė akimirkos išbūti. Dar subtilesnėje erdvėje protaujame per penkis pojūčius (regėjimą, klausą, uoslę, lytėjimą ir skonį). Toliau eina intelektas, padedantis dėlioti, analizuoti: kas, kur ir kaip. Už jo – atmintis, be kurios mes būtume niekas. Tuomet seka ego ir tikrasis Aš.

Stresais, neigiamomis emocijomis, įtampa, neteisingu mąstymu ir suvokimu mes užteršiame visus lygmenis.

Jei nori būti sveikas, turi tai harmonizuoti – atstatyti pusiausvyrą. Neatstačius vieno lygmens, griūva kiti. Gydydami kūną, šaliname pasekmes. Ligos prasideda neteisingai mąstant, nevaldant emocijų, nesilaikant moralinių normų.

Kaip atstatyti harmoniją?

Reikia dvasinių ir fizinių praktikų. Nes fizinė sveikata reikalinga dvasiniam lygmeniui ir tik dvasinė sveikata užtikrina harmoningą fizinės sveikatos funkcionavimą. Mūsų fizinė sveikata yra mūsų minčių ir jausmų atspindys. Kūnas ir emocijos labai susiję.

Norėdami stiprinti sveikatą, turime išspręsti šeimyninius rūpesčius, įveikti pavydą, atsisakyti nemėgstamo darbo, perdėtos savikritikos, nepasitenkinimo savimi, nemalonių dalykų. 

Ar žmogų, neturintį žalingų įpročių, jau galime vadinti sveiku žmogumi?

Žmogų, kuris neturi žalingų įpročių vadinti sveiku dar negalime. Tai – tik maža sveikos gyvensenos dalis, o jų yra žymiai daugiau.

Yra nerūkančių ir nevartojančių alkoholio, tačiau jie vis tiek serga. Pasitaiko atvejų, kai žmonės tuo piktnaudžiavo, bet sulaukė daugiau kaip šimto metų...

Taigi gyvenimo trukmė nėra tokia svarbi, daug svarbesnė jo kokybė – kaip mes šioje žemėje nugyvename gyvenimą: ar prasmingai, laimingai, kūrybingai, meniškai, kultūringai?

Kokie svarbiausi sveikos gyvensenos principai? 

Pagrindiniai sveikos gyvensenos principai:

  • teisinga ir sveika mityba;
  • optimalus, sąmoningas fizinis aktyvumas;
  • teisingas kvėpavimas ir miegas, meditacija, grūdinimasis;
  • racionali darbo ir poilsio kaita;
  • asmens higiena ir kūno priežiūra;
  • psichoemocinis stabilumas;
  • sveikos ir saugios aplinkos kūrimas;
  • žalingų įpročių atsisakymas.

Sakoma, kad dabar mūsų mityba yra nepilnavertė. Ką apie tai manote? 

Taip, produktai nėra vertingi – jie chemiškai apdoroti, tręšiami cheminėmis trąšomis. Juose daug cheminių priedų (herbicidų, pesticidų, įvairių nenatūralių konservantų, nitratų ir t. t.).

Sintetiniai vaistai ir vitaminai taip pat mums kenkia, išbalansuoja organizmą, kenkia žarnyno gerajai mikroflorai. Dėl jų sutrinka fermentų ir hormonų gamyba žarnyne, nusilpsta imunitetas – sutrinka mūsų sveikata.

Todėl dažnai rekomenduoju tik natūralius, ne sintetinius vitaminus ar maisto papildus. Pvz., mano artimieji vartoja Tibete augančio grybo kordicepso papildus.

Kaip stiprinti organizmą, kad nekibtų įvairios ligos? 

Yra daug būdų. Reikia laikytis tinkamos kūno, minčių, jausmų, emocijų, aplinkos higienos.

Turėdami atitinkamų žinių ir valdydami protą galime sumažinti emocijų lygį, nuolat jaustis laimingi, pozityvūs, pakylėti, lengvi, energingi ir pan.

Daug gero galiu pasakyti apie jau minėtus kordicepso preparatus – tai ne tik maisto papildai, bet ir puikus vaistas nuo daugelio lėtinių ligų, ypač gerai stiprina imunitetą bei visą organizmą. Beje, Rytų medicinoje šis grybas gydymo tikslais naudojamas jau daugiau kaip 2000 metų ir vertinamas labiau nei ženšenis ar pantai. O ir farmacijos kompanijų dosniai remiama Vakarų medicina jau pripažino unikalias jo gydomąsias savybes.

Ar mityba padeda stiprinti imunitetą?

Taip. Reikia stebėti, ką ir kaip valgai, kaip sukramtai maistą.

Alkoholis, kofeinas, druska, cukrus ar dažnas sauso, rūgštaus, labai karšto, šalto ir šildyto maisto vartojimas sukelia ligas ir silpnina imunitetą.

Labai svarbus saikas  būtina nepersivalgyti. Reikėtų daugiau valgyti saulėje augusių vaisių, daržovių, sėklų, žalumynų.

Valgydami žalios spalvos augalų, darydami iš jų kokteilius galime palaikyti gerąją mikroflorą žarnyne. Tada neliks rūgimo, puvimo, pelėsių ir kitų bakterijų, kurios padeda atsirasti metano dujoms žarnyne. O šios naikina B grupės vitaminus, kurie, beje, turėtų gamintis žarnyne, jei tam yra palankios sąlygos.

Labai svarbu pakankamai vartoti tyro, struktūrizuoto (šaltinio arba tirpsmo) vandens, šiltų arbatų.

Į ką dar atkreipti dėmesį, stiprinant organizmą?

Svarbūs kvėpavimo pratimai. Jie nuramina protą, emocijas, jausmus, pašalina apie 80 proc. toksinų, organizmas gauna daugiau energijos bei deguonies.

Kvėpavimas retina pulsą ir mažina kraujospūdį, pieno rūgšties susidarymą raumenyse, palaiko deguonies ir CO2 balansą kraujyje, gerina imunitetą, atpalaiduoja sąmonę, didina gebėjimus menui ir mokymuisi, atpalaiduoja kūną, raumenis, nuramina protą, gerina bendrą sveikatos būklę. Ypač rekomenduotina meditacija, kuri atpalaiduoja, suteikia energijos ir proto aiškumo, apsaugo ar visai pašalina nereikalingas emocines iškrovas.

Kokias klaidas dažniausiai daro nusprendusieji gyventi sveikai?  

Dažna klaida, kad imamasi tik fizinių priemonių (bėgimo, grūdinimosi ir pan.),  bet tai – tik mažoji sveikos gyvensenos dalis. Reikia holistinio (visuminio) požiūrio ir veikimo. Reikia išmokti valdyti stresus, santykius, laikytis darnos ir doros, moralės principų, prisiimant atsakomybę ne tik už save, artimą, bet ir už pasaulį, bendražmogiškųjų vertybių puoselėjimo ir pan. Be dvasinių praktikų toli nenuvažiuosi.

Norint išvengti klaidų, geriausia klausti kvalifikuotų specialistų, kurie padėtų gyventi teisingai, sveikai ir sutariant su žmonėmis bei gamta.

Kalbino Ilona Petrulytė

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

OfficialCarol BlankATM 2022-03-29 12:56

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.

Ric Clayton 2020-12-04 00:51

I really want to thank Dr Emu for saving my marriage. My wife really treated me badly and left home for almost 3 month this got me sick and confused. Then I told my friend about how my wife has changed towards me then she told me to contact Dr Emu that he will help me bring back my wife and change her back to a good woman. I never believed in all this but I gave it a try. Dr Emu casted a spell of return of love on her, and my wife came back home for forgiveness and today we are happy again. If you are going through any relationship stress or you want back your Ex or Divorce husband you can contact his whatsapp +2347012841542 or email emutemple@gmail.com 

PATRICIA 2020-03-25 03:34

Vreau să-i mulțumesc dr. PADMAN un caster de vrăji foarte puternic, care mă ajută să-mi aduc soțul înapoi la mine, în urmă cu câteva luni am o problemă serioasă cu soțul meu, în măsura în care a ieșit din casă, și a început să se întâlnească cu o altă femeie și el a rămas cu femeia, aproape că am renunțat până când am văzut o mărturie online despre dr. PADMAN și am decis să-l contactez. I-am explicat problema mea și m-a asigurat că voi vedea un rezultat pozitiv după 24 de ore, în mod surprinzător soțul meu a revenit a doua zi după vraja, implorându-mă să-l iert și mi-a promis să nu mă mai lase niciodată, mulțumită dr unității pentru vraja reală și, dacă aveți vreo problemă, contactați-l, este sincer.

site web: https://padmanspell.com

Whatsapp +19492293867

E-mail: padmanlovespell@yahoo.com.

https://twitter.com/padman_dr.