Kas toji ajurveda? (I dalis)

Teksto dydis:

Kas toji ajurveda? (I dalis)

2013-02-07 07:00

Daugelio mokslininkų ajurveda laikoma seniausia gydymo praktika. Ajurveda padeda žmonėms gyventi ilgiau ir labiau subalansuotą gyvenimą. Terminas ajurveda panaudotas iš Sanskrito žodžio ayus, reiškiančio gyvenimą arba gyvenimo trukmę, ir veda, reiškiančio išmanymą. Ji buvo praktikuojama Indijoje mažiausiai 5,000 metų ir visai neseniai tapo populiari Vakarų kultūroje. Pagrindinis ajurvedos principas padėti išvengti ir gydyti ligas palaikant proto ir kūno balansą bei sąmoningumą per mitybą, gyvenimo būdą ir gydymosi praktikas.

Egzistuoja du pagrindiniai ajurvedos tipai: tradicinė ir Maharishi. Maharishi tai tradicinės ajurvedos versija, besiremianti klasikiniai Maharishi Makesh jogų tekstais. Abu ajurvedos tipų propaguotojai gydymui skiria žoleles ir tiki, kad ligą sukėlė disbalansas došose. Marashi ajurveda pabrėžia sąmoningumo svarbą palaikant sveikatą ir palaiko transcendentalinę meditaciją (TM), kuri yra būdas išgryninti visatos sąmoningumą. Taip pat pabrėžiama pozityvių emocijų reiškimo svarba ir poreikis priderinti gyvenimą prie natūralių organizmo ritmų.

Kaip tai veikia?

Kaip kiekvienas turi unikalų piršto antspaudą, atsižvelgiant į ajurvedos tikėjimą, kiekvienas turi ir skirtingą energijos modelį – tam tikrą fizinės, protinės ir emocinės kombinacijos charakteristiką. Taip pat tikima, kad yra trys pagrindiniai energijos tipai, vadinami došomis, pasireiškiantys kiekviename žmoguje:

Vata – energija, kontroliuojanti organizmo funkcijas, susijusias su judėjimu, įskaitant kraujo cirkuliaciją, kvėpavimą, mirkčiojimą, širdies plakimą, t.t. Kai vata energija subalansuota, atsiranda kūrybingumas ir gyvybingumas. Jei išbalansuojama, vata sukelia baimę ir nerimą.

Pitta – energija, kontroliuojanti kūno metabolinę sistemą, įskaitant virškinimą, absorpciją, maistinių medžiagų pasisavinimą ir temperatūrą. Subalansuota pitos energija veda į pasitenkinimą ir protinius gabumus. Išbalansuota pitos energija gali sukelti opas ir sužadinti pyktį.

Kappa – energija, kontroliuojanti augimo procesus organizme. Ji aprūpina vandeniu visas organizmo dalis, drėkina odą ir palaiko imuninę sistemą. Subalansuota kappa išreiškiama kaip meilė ir atlaidumas. Išbalansuota veda į nesaugumo jausmą ir pavydą.

Kiekvienas mūsų turi vata, pitta ir kappa, bet dažniausiai tik viena ar dvi iš jų dominuoja. Energiją išbalansuoti gali daugelis dalykų, pavyzdžiui stresas, nesveika mityba, vanduo ir įtempti ryšiai šeimoje. Dėl šių nesklandumų gali išsivystyti ligos. Ajurvedos specialistai skiria gydymą, padedantį sugražinti došoms balansą.

Iš Vakarų medicinos perspektyvos, Ajurveda yra vienas iš būdų stresui nugalėti. Pavyzdžiui, studijos parodė, kad transcendentalinė meditacija, Maharashi ajurvedos komponentas, mažina nerimą. Kiti tyrimai parodė, kad ajurveda sumažina kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį kraujyje, lėtina senėjimo procesą ir pagreitina gyjimą po ligos. Dauguma žolelių, naudojamų ajurvedoje, turi antioksidantinį poveikį, o tai reiškia, kad jos gali padėti nuo lėtinių ligų. Daugelis ajurvedos specialistų taip pat rekomenduoja vegetarinę mitybą, kuri, kaip tikima, naudinga širdžiai.

Šaltinis: umm.edu

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Jay Doris 2024-01-15 22:58

THE ONLY LEGITIMATE CRYPTO RECOVERY EXPERT….!!!

Good day Audience, I want to use this great medium to announce this information to the public about Mr MORRIS GRAY. few months back, I was seeking an online BTC investment plan when I got scammed for about $172,000. I was so down and didn’t know what to do until I came across a timeline about Mr MORRIS GRAY. so I reached out to him and to my greatest surprise, they were able to recover all the funds which I had previously lost to the Devils. I am so glad to share this wonderful news with you all because it cost me nothing to announce a good and reliable Hacker as Mr MORRIS GRAY, His direct email is Morris Gray 830 at gmail dot com, WhatsApp: +1 (607) 698-0239…..!!!

Get program blank atm card +393512615163 2022-06-16 14:35


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : [email protected]

Hangout : [email protected]

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.