Vitaminas C gali sumažinti sportuojant atsirandantį dusulį

Teksto dydis:

Vitaminas C gali sumažinti sportuojant atsirandantį dusulį

2013 birž. 21 11:23

Vitaminas C gali žymiai sumažinti sportuojant atsirandančius bronchų spazmus, kurie kankina maždaug kas dešimtą žmogų.  

Bronchų spazmai sportuojant ar iškart po to susiaurina kvėpavimo takus, todėl atsiranda kosulys, švokštimas ar dusulys. Anksčiau šis negalavimas buvo vadinamas dėl sportavimo atsirandančia astma.

Paprastai bronchų spazmų diagnozė nustatoma, kai dėl fizinės veiklos per sekundę iškvepiamo oro tūris sumažėja dešimtadaliu ar daugiau. Maždaug dešimtadalis visų žmonių patiria bronchų spazmus dėl didelio fizinio krūvio, tačiau kai kuriose žiemos sporto rungtyse šis skaičius gali siekti ir 50 proc.

Anksčiau jau buvo nustatyta, kad vitaminas C perpus sumažina tikimybę peršalti ir susirgti žmonėms, kurie patiria didelį trumpalaikį stresą, ir tai leido manyti, kad vitaminas C gali turėti ir  poveikio žmonėms, kurie patiria didelį fizinį krūvį.

Dr. Harri Hemila iš Helsinkio universiteto išnagrinėjo anksčiau atliktų trijų kontroliuojamų klinikinių tyrimų apie vitamino C poveikį bronchų spazmams duomenis. Visi trys tyrimai nustatė, kad vitaminas C, palyginti su placebo grupėmis, maždaug perpus pagerino iškvepiamo oro tūrio rodiklį.

Tyrimo išvadas paskelbė britų medicinos žurnalas „BMJ Open“, praneša sciencedaily.com.

Suomių mokslininkas daro išvadą, kad fiziškai aktyviems asmenims vertėtų patiems pabandyti vartoti vitaminą C, jei juos sportuojant kankina tokie simptomai kaip kosulys. 

Vitaminas C yra vandenyje tirpstanti veiklioji medžiaga, reikalinga kai kurioms organizmo funkcijoms, jis yra stiprus antioksidantas.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama vitamino C paros norma yra 80 miligramų.

Gerokai daugiau vitamino reikia ištikus stresui, kilus infekcijos pavojui ir valgant daug baltymų turintį maistą. Rūkančių žmonių organizmas absorbuoja tik 60 proc. vitamino C, jo įsisavinimas taip pat sumažėja vartojant vitaminą kartu su saldumynais.

Vitamino C turtingi citrusiniai vaisiai, svogūnų galvos, pomidorai, bulvės. Šio vitamino taip pat turi brokoliai, Briuselio ir žiediniai kopūstai, juodieji serbentai, braškės, špinatai, kiviai.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Elena 2021 rugs. 26 05:34

Aceasta este o mărturie pe care o voi spune tuturor să o audă. sunt căsătorit de 4 ani și în al cincilea an de căsătorie, o altă femeie a avut o vrajă pentru a-mi lua iubitul de la mine și soțul meu m-a părăsit pe mine și pe copii și am suferit de 2 ani până când am vrut să spun o postare în care acest lucru om Dr.Wealthy am ajutat pe cineva și am decis să-l încerc să mă ajute să-mi aduc soțul iubit acasă și crede-mă, doar îi trimit fotografia lui și a soțului meu și după 48 de ore așa cum mi-a spus, am văzut o mașină a intrat în casă și iată că era soțul meu și el a venit la mine și la copii și de aceea sunt fericit să vă fac pe toți dintre voi în probleme similare să se întâlnească cu acest bărbat și să-l revină pe iubitul vostru e-mail: wealthylovespell@gmail.com sau îl puteți contacta sau whatsapp la acest +2348105150446