Pleiskanų atsikratyti padės čiobrelis

Teksto dydis:

Pleiskanų atsikratyti padės čiobrelis

2012 birž. 30 16:44

Per gyvenimą pasitaiko bent vienas kartas kai susiduriame su ne itin malonia būkle – galvos pleiskanomis. Daugeliu atvejų pleiskanos nėra pavojingos, bet tai neguodžia, nes pleiskanojanti ir niežtinti galvos oda sukelia nemalonių pojučių. Medikai perspėja, kad galvos odos būklei pasunkėjus − atsiradus deginimo jausmui, odos paraudimui arba jei nepadeda jokios priemonės nuo pleiskanų − patartina kreiptis į gydytoją. Natūropatijos šalininkai pleiskanų gydymui rekomenduoja naudoti čiobrelių nuovirą. 

Kodėl atsiranda pleiskanų? 

Viena dažniausių pleiskanų atsiradimo priežasčių − tai sausa galvos oda arba ligos: seborėja, dermatitas, egzema, psoriazė, galvos odos grybelis. Odos ligos atveju kankina ne tik pleiskanos, bet ir suaktyvėjęs odos riebalingumas. 

Nuo pleiskanų gydytis čiobreliais? 

Čiobrelis, botanikos terminijoje žinomas kaip Thymus vulgaris, yra daugiametis augalas, augantis įvairiose klimato juostose. Ši vaistažolė tinkama tiek vidiniam, tiek išoriniam naudojimui. Čiobreliu gydomas bronchitas, virškinimo sutrikimai, žarnyno parazitai, netgi aknė. Ši vaistažolė kaip antiseptikas buvo vartojama I Pasaulinio karo metu. 

Čiobreliuose slypi eteriniai aliejai karvakrolis, fenolis ir timolis, turintys antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Nors ir trūksta kliniškai patvirtintų studijų dėl čiobrelių veiksmingumo, daugelis teigia, kad jie iš tiesų pasižymi pleiskanas naikinančiomis savybėmis. Kenčiančioms nuo pleiskanų siūloma plauti galvą čiobrelių nuoviru. 

Kaip paruošti nuovirą?

Dešimt minučių pavirkite vandenyje du arbatinius šaukštelius džiovintų čiobrelių, viralą nukoškite, leiskite ataušti ir perskalaukite juo ką tik išplautą galvą. Pagrindinis šio pleiskanų gydymo būdo privalumas − jis puikiai tinka nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims, nes neturi jokių kenksmingų medžiagų, kurių paprastai gausu vaistuose. Vis dėlto specialistai rekomenduoja šiek tiek čiobrelių viralo užlašinti ant riešo 24 valandas prieš naudojimą. Taip įsitikinsite, kad nesate šiai vaistažolei alergiška.

ČIOBRELIŲ ETERINIS ALIEJUS

Komentuoti