Neputojantis obuolių sidras svorio mažinimui

Teksto dydis:

Neputojantis obuolių sidras svorio mažinimui

2014 rugp. 26 10:36

Obuolys nuo seno laikomas vertingu vaisiumi. Jau senovės egiptiečiai žinojo obuolių sidrą vartojo norėdami sumažinti svorį, jis buvo naudojamas gydant burnos opas, reguliuojant cholesterolio kiekį kraujyje, norint išvengti virškinimo sutrikimų, peršalimo ligų.

Obuolių sidras gaminamas fermentacijos būdu iš šviežių, kruopščiai atrinktų obuolių, todėl jame išlieka visos naudingos medžiagos. 

Hipokratas juo gydė

Jau senovės egiptiečiai žinojo obuolių sidro gydomąsias galias. Gerosios obuolių sidro savybės buvo žinomos ir Hipokrato laikais: jis buvo vartojamas kaip dietinis produktas svoriui mažinti, kaip odos priežiūros priemonė. Hipokratas juo gydė savo pacientus. Pačios gamtos pasiūlytas obuolių sidras gyvuoja ir dabar. Pastaruoju metu rekomenduojama jo vartoti norint sulieknėti, sureguliuoti kraujospūdį, virškinimo sutrikimų, peršalimo ligų ir kandidozių profilaktikai. Kartais obuolių sidras vadinamas jaunystės eliksyru, kadangi padeda išvengti ankstyvų senėjimo požymių.

Mokslininkai, ištyrę obuolių sidro sudėtį, rado devyniasdešimt įvairių medžiagų. Didžiausią vertę turi enzimai, aminorūgštys, propiono rūgštis, pektinas, mineralai ir mikroelementai (kalis, kalcis, magnis, fosforas, chloras, natris, siera, varis, geležis, fluoras), vitaminai (C, E, A, B1, B2, B6, beta karotinas). 

Obuolių sidras – natūrali priemonė

Tiksliai nėra žinoma, koks yra obuolių sidro poveikio mechanizmas kūno svorio reguliavimui, tačiau iškelta teorija, kad galutinis rezultatas priklauso nuo obuolių sidro poveikio kelioms medžiagų apykaitos grandims:

  • Slopina apetitą. Įrodyta, kad smegenyse esantis alkio centras užslopinamas praėjus maždaug 15-20 min. nuo valgio pradžios. Išgėrus sidro, centras užslopinamas truputį anksčiau, todėl suvalgoma kiek mažiau. 
  • Obuolių sidras suaktyvina organizmo medžiagų apykaitą. Tai galima paaiškinti gausybe mikroelementų, esančių preparate. Jie lengvai rezorbuojami iš virškinamojo trakto, patenka į ląsteles ir, būdami sudedamąja fermentų, skatinančių chemines reakcijas, dalimi, netiesiogiai reguliuoja jų greitį. 
  • Subalansuotas mineralų ir mikroelementų kiekis dalyvauja reguliuojant organizmo vandens ir elektrolitų pusiausvyrą. Skatinama inkstų veikla, išskiriamas didesnis šlapimo kiekis, tačiau sidre esančios tirpios skaidulos apsaugo nuo per didelio skysčių netekimo. Pašalinus skysčių perteklių iš tarpląstelinių tarpų, kūnas bus pastebimai lieknesnis ir stangresnis. 

Obuolių sidras – natūrali priemonė, ne tik padedanti sureguliuoti kūno svorį, bet ir užtikrinanti odos elastingumą. Sulieknėjus, neatsiras „maišelių" paakiuose ir grėsmingų apie pokyčius bylojančių raukšlelių.
Žmonėms, norintiems sulieknėti, atrodyti žvaliau bei jaustis geriau, obuolių sidras yra puiki galimybė, nes tai – natūralus preparatas, neturintis neigiamos įtakos organizmo sistemoms.

Obuolių sidro kapsulių, skatinančių riebalų skaidymą organizme,  su mūsų partneriu Sving galite įsigyti čia.

Parengta pagal www.gamtosnamai.lt informaciją

Komentuoti