Ne oda, o dykuma: drėkinimo būdai

Teksto dydis:

Ne oda, o dykuma: drėkinimo būdai

2012 rugs. 24 14:07

Sausa oda išskiria per mažai odai suvilgyti būtinų riebalų – sebumo. Dėl šios priežasties oda greitai išsausėja. Sausos odos priežiūrai reikia skirti ypatingai daug dėmesio. Būtina naudoti specialiai sausai odai skirtas priežiūros ir kosmetikos priemones, perspėja Skinway.com. 

Kodėl oda sausėja? 

Odos sausumą gali lemti daugybė priežasčių. Oda dažniau išsausėja žiemą dėl temperatūros pokyčių: šaltu oru būname lauke, tada staiga įeiname į šiltą patalpą. Odą sausina ir karštas vanduo, muilas, prasta mityba bei rūkymas. Kartais odos išsausėjimas praneša apie odos ligą: dermatitą, egzemą, psoriazę, padidėjusį skydliaukės aktyvumą, diabetą. Senstant oda irgi darosi sausesnė. 

Su kokiomis problemomis susiduriama turint sausą odą? 

Viena iš problemų yra sausos odos pleiskanojimas. Kita nemaloni problema – odos tempimas nusiprausus veidą. Gali atsirasti ir paraudimas, vietomis uždegimas. Pleiskanojanti ir niežtinti oda – labiausiai varginanti problema. Sunkesniais atvejais odoje gali atsirasti gilesnių įtrūkimų, jie gali kraujuoti. Sausa oda greičiau sensta, todėl dar viena problema tampa ankstyvos raukšlelės. 

Kaip prižiūrėti sausą odą?

Sausą odą prižiūrėti nėra beviltiškas reikalas. Patariama praustis šiltu, o ne karštu vandeniu, muilą naudoti tik išskirtiniais atvejais. Geriausia būtų naudoti švelnų veido odos prausiklį. Šluostant veido odą reikėtų vengti trynimo judesių, verčiau tik švelniai nusausinti. Retkarčiais pasilepinkite veido masažu, gerinančiu kraujotaką ir tuo pačiu veido odos atsinaujinimą. Tiek vasarą, tiek žiemą einant į lauką sausą odą būtina patepti apsauginiu kremu nuo šalčio arba aktyvių saulės spindulių. Sportas, tinkama mityba, poilsis taip pat padeda kovojant su odos išsausėjimu. 

Natūralios sausos odos priežiūros priemonės 

  • Nepirkite veido odos valiklio, verčiau valykite veido odą alyvuogių arba migdolų aliejumi.
  • Alijošius tinka įvairių odos tipų priežiūrai, pasižymi gydomosiomis ir raminančiomis savybėmis.
  • Kalendula ir vaistinė kaulažolė minkština odą. Galima naudoti išsimaudžius.
  • Pieno vonios efektyvios tiek veido, tiek sausos kūno odos priežiūroje. Prieš maudydamasi į vonią įpilk šiek tiek pieno arba jo miltelių ir migdolų aliejaus.
  • Šalti kompresai ramina niežtinčią ir sausą veido odą.
  • Prižiūrint sausą odą efektyvūs ramunėlių, kiaulpienių, pipirmėčių, agurklių, pankolių, šalpusnių ir kalendulos nuovirai.
  • Sausos veido odos kaukei reikės vieno kiaušinio, medaus, alyvuogių aliejaus ir rožių vandens. Mišinį užtepk ant odos ir palaikyk penkiolika minučių.
  • Sausą odą gydo ir trinto avokado, bananų kaukės.

Komentuoti