Naikiname karpas liaudiškais metodais

Teksto dydis:

Naikiname karpas liaudiškais metodais

Karpos – nemalonus virusinis susirgimas, kuomet odoje atsiranda baltos ar šviesiai pilkšvos spalvos nelygiu paviršiumi mazgelių. Kaip jų atsikratyti? Nepamirškime, kad liaudies išmintis – laiku patikrintos priemonės. Pasinaudokime jomis.  
 • Rekomenduojame iš pradžių pabandyti išnaikinti karpas įprastais liaudiškais metodais, o jau tik kraštutiniu atveju griebtis rimtesnių, chirurginių priemonių, nes po jų neretai lieka randai, kurie gali ir visai neišnykti.
 • Dabar žydi ugniažolės. Išspauskite geltonojo stiebelio skysčio ant karpos. Darykite tai kuo dažniau.
 • Pavienes ir nedideles karputes gydyti padeda raudono šermukšnio uogos (jų patariama uždėti nakčiai arba iš jų paruošti stipraus nuoviro kompresą).
 • Karpų galima atsikratyti naudojant stiprius aviečių nuoviro kompresus, sutrintas rugiagėlių sėklas, sumaišytas su nesūdytu sviestu, ugniažolių sultis.
 • Stiprus kiečio nuoviras (50 g stiklinei vandens, virti 10 min.) vartojamas kaip pavilgas.
 • Gerai naikina karpas kiaulpienių sultys. Reikia tepti kasdien po 2-3 kartus per dieną. Gydymo kursas – savaitė.
 • Karpas galima šalinti šviežiomis česnakų sultimis arba česnako košelės ir sviesto mišiniu.
 • Jeigu sutrintų putino uogų masę kasdien užtepsite ant karpų ir aprišite 2-3 val., tai jas išsigydysite per 6-7 dienas.
 • 2 valgomus šaukštus melisos žolės užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir laikykite 2 val., perkoškite. Gerkite po 50 ml 3-4 kartus per dieną, prieš valgį.
 • Susmulkinkite česnaką, sumaišykite su lydytais kiaulės taukais. Patepkite skudurėlį ir užriškite ant karpos. Kasdien keiskite.
 • Kasdien karpą patrinkite šviežių rūgščių obuolių sultimis. Karpa iš lėto mažės, patamsės ir po kokių 10 dienų išnyks.
 • Gluosnio medienos dervą sumaišykite su actu iki vientisos masės, ja tepkite karpas, kol šios išdžius ir nukris.
 • 10 valg. šaukštų (apie 200 g) pelyno žolės užpilkite stikline verdančio vandens ir kaitinkite 20 min. ant silpnos ugnies ar vandens vonelėje. Indą įsukite į audinį, palaikykite 2 val. šiltai, po to nukoškite. Užpilu tepkite karpas po keletą kartų per dieną.
Gali padėti ir saviįtaiga – jei labai patikėsi gydymo būdu, kad ir žiogo įkandimu, karpos tikrai išnyks, sako liaudis.
 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (5)

Jonas 2019 vas. 24 14:15

Yra daugybė pačių įvairiausių liaudiškų priemonių, kurios padeda pašalinti įvairias karpas.
Pavyzdžiui, kaip pašalinti karpas namuose su ugniažolės augalu (vaizdo įrašai rusų kalba):
https://youtu.be/L-doGYjJ1B4

Kaip panaikinti karpas namuose su actu ir česnaku:
https://youtu.be/_GgZdEI_lqo

Dar vienas, kaip pašalinti ir išnaikinti karpas namų sąlygomis su actu ir česnaku:
https://youtu.be/wRmTQLSZp3c

Visi vaizdo įrašai rasti čia, taip pat yra ir anglų kalba:
https://www.karpusalinimas.lt/naudinga/

Ten aprašyta ir daugiau įdomių būdų. Tikrai verta pabandyti.
Ir dažniausiai netgi neverta pirkti kažkokių brangių priemonių, kurios neaišku kuriam laikui padės, jeigu iš viso padės. O čia tos karpos pašalinamos namuose ir be jokių papildomų išlaidų.
Dar keletas veiksmingų būdų iš knygos žiniuonių patarimai:
1) Užtepti ant flanelinės juostelės žalio muilo, uždėti ant karpos ir užrišti. Po paros uždėti naują tepalą. Taip daryti keletą dienų. Karpa smarkiai suminkštėja ir ją lengva pašalinti.
2) Ištrinti karpą švaria kreida ant viršaus dar apibarstyti kreida ir aprišti. Taip padaryti keletą kartų. Drėkinti negalima.
3) Kiekvieną dieną įtrinti karpą šviežių rūgščių obuolių sultimis. Karpa palaipsniui mažės, pajuoduos ir po 10 dienų pranyks.
Svarbiausia bandyti.

ziogas 2015 geg. 14 21:51

Ne nuo ziogo ikandimo karpa isnyksta. Ziogo nosi pabaksnoji i karpa, jis isskiria geltona skysti, nuo kurio karpa ir isnyksta. Isbandyta. Bet reikia didelio ziogo, ne tu maziuku... Labai seniai tas buvo, vaikysteje. Dabar ziogo i rankas net neimciau, nemalonu atrodo, o kazkada gaudziau ir baksnojau...

Simona 2013 kov. 9 15:33

Turejau 8 karpas ant abieju pedu, pletesi, giliai i oda buvo i augusios iki mesu, gydziau, niekas nepadejo: saldymo budu, rustim, tepalais. Tai ikaitinau metalini virbala ant ugnies ir pridejau prie karpu, kai prdeda skaudeti, nustoju prideginti. isnyko visos per 2 menesius, kartojau kelis kartus.