Kvapniosios žolelės - sužinokite, kokie eteriniai aliejai padeda nuo skausmo.

Teksto dydis:

Kvapniosios žolelės - sužinokite, kokie eteriniai aliejai padeda nuo skausmo.

2017 birž. 13 10:00

Andrea Butje yra tarptautiniu mastu pripažinta aromaterapeutė iš Sent Pitersbergo, Floridos, JAV. Čia ji atskleidžia geriausius savo receptus, kaip galima malšinti bet kokius skausmus: galvos, raumenų, sąnarių ir ausų.

Kai lūžusi koja arba kokia nors lėtinė liga paguldo į lovą, savijauta nėra itin gera. Sirgdamas žmogus apskritai lengviau pasiduoda baimei ir nerimui, apima slogi nuotaika, ypač sunku išlikti ramiam, jei tenka kęsti skausmus. Tačiau svarbu nusiteikti pozityviai, nes atsipalaidavusi būsena padeda sumažinti streso koncentraciją organizme ir tai užleidžia vietą gydymui. Norėdami išsaugoti ramybę, galite išbandyti tam tikrus eterinius aliejus, jų aromatas teigiamai paveiks protą, širdį ir kūną.

Daugelis eterinių aliejų pasižymi gydomuoju poveikiu – sukuria nepaprastą emocinę būseną, kuri padeda mažinti uždegimą ir malšinti skausmus. Pavyzdžiui, aliejus patemptai kulkšniai gali pagelbėti gydymo procesui ir pasijusti laimingesniam, o tepalas sąnariams, kad naktį neskaudėtų kelių, gali padėti pailsėti ir ramiai išsimiegoti.

Prieš gaminant kokį nors skausmo malšinamąjį mišinį derėtų apgalvoti, kiek ilgai jį naudosite. Kai kurie receptai skirti malšinti ūminius simptomus, kurie netrunka ilgai, pavyzdžiui, pasitempus kulkšnį ar kilus kokiai nors infekcijai. Šiems mišiniams paprastai naudojama didesnė eterinių aliejų koncentracija. Kiti receptai padeda, kai reikia pagalbos ilgiau, pavyzdžiui, esant lėtiniam sąnarių uždegimui. Šiuose receptuose naudojama mažesnė aliejaus koncentracija, taip pat įtraukiamos sudedamosios dalys, minkštinančios odą. Jų reikia, kad mišinys nedirgintų odos, jei jį reikia naudoti ilgiau.

Jei diskomfortas nėra lėtinis, paprastai neaišku, kada prireiks tokio namuose gaminto eterinių aliejų mišinio nuo skausmo, tačiau tada, kai jo iš tikrųjų reikia, mažiausiai norėtųsi užsiimti gamyba. Todėl rekomenduojama įvertinti savo gyvenimo būdą ir numatyti galimus poreikius.

Jei bėgiojate, derėtų sumaišyti kelis mišinius, kurie padėtų tada, kai sutraukia raumenis arba pasitaiko patempti kulkšnį, kad jie visada būtų po ranka. Jei dažnai einate į žygius, galite laiku pasigaminti kelis pirmosios pagalbos mišinius, kurie tiktų žaizdoms ir įdrėskimams gydyti. Tačiau prieš imdamiesi gaminti kokį nors iš šių mišinių, patikrinkite sudedamųjų dalių galiojimo terminą, kad žinotumėte, kiek ilgai galėsite naudoti paruoštą produktą, bei pasidomėkite eterinių aliejų saugaus naudojimo aspektais.

Laikykitės kiekvieno recepto naudojimo nurodymų. Naudokite tik tuos mišinius, kurie specialiai skirti žaizdoms arba įdrėskimams, tepti ant odos.

Pirmosios pagalbos aliejus

„Traumų aliejus“ yra trijų gydomųjų augalų mišinys – jį sudaro arnika (Arnica montana), paprastoji jonažolė (Hypericum perforatum) ir medetka (Calendula officinalis), įmaišytos į pagrindinį aliejų, paprastai – alyvuogių aliejų. Šie augalai gali malšinti skausmus ir mažinti uždegimą, todėl šį „traumų aliejų“ galima dėti į mišinius, skirtus traumoms gydyti ir skatinti sveikimą.

„Traumų aliejus“ minkština odą, todėl jį galima drąsiai naudoti ilgą laiką. Aliejaus galiojimo terminas priklausys nuo pagrindinio aliejaus galiojimo termino, kuris naudojamas kaip pagrindas, paprastai tai yra apie metus.

Jei maudžia raumenis

Stebuklingas plačialapių levandų (Lavandula spica L) aliejus

Jei patinka bėgioti, šokinėti, plaukti, eiti į žygius, kopti į kalnus ir iš visos širdies šokti, tai bus nuostabus aliejus, kuriuo po aktyviai praleistos dienos galima masažuoti maudžiančius raumenis.

30 ml „traumų aliejaus“

7 lašai plačialapių levandų eterinio aliejaus

4 lašai juodųjų eglių eterinio aliejaus

4 lašai mirtų eterinio aliejaus

3 lašai imbierų eterinio aliejaus

Nurodymai

Į 30 ml stiklo buteliuką įpilkite „traumų aliejaus“, tada įlašinkite eterinių aliejų.

Vaikams

30 ml „traumų aliejaus“

3 lašai levandų eterinio aliejaus

2 lašai juodųjų eglių eterinio aliejaus

1 lašas apelsinų eterinio aliejaus

Visą tekstą galite skaityti žurnale "Ko gydytojai tau nepasako"

Komentuoti