Gydomės namie: varvanti nosis ir užgulusios ausys

Teksto dydis:

Gydomės namie: varvanti nosis ir užgulusios ausys

Varvanti nosis žiemą – daug kam beveik įprastas vaizdas ir kiekvienas gydomės turėdami tą patį pasirinkimą: negydoma sloga praeina per savaitę, o gydoma – per 7 dienas. Bet vis dėlto tai labai nemalonus, varginantis, estetiškai nepatrauklus, o ir komplikacijomis gresiantis reiškinys. Taigi slogą reikia gydyti. Vaistinėse gausu pačių įvairiausių preparatų nuo slogos, tačiau pajutus pirmuosius jos požymius galima pasinaudoti ir visuomet po ranka esančiomis naminėmis priemonėmis.
 
Naminiai „vaistai” nuo slogos
 
1. Labai tirštą slogą reikia skystinti, o smarkiai tekančią tirštinti. Slogą skystinti galima 2-3 lašeliais sodos tirpalo (1 stiklinei šilto virinto vandens 1 arbatinis šaukštelis sodos), lašinti kelis kartus per dieną.
 
2. Jei užgulė nosį, išvirkite kietai du kiaušinius ir jų nenulupę įvyniokite į keliais sluoksniais sulankstytą marlę. Kiaušinius pridėkite prie nosies prienosinių ančių srityje. Laikykite, kol kiaušiniai atvės. Po to atsigulkite. Ši procedūra suaktyvina kraujotaką nosyje.
 
3. Į puodelį karšto pieno įberkite smulkiai supjaustytą su medumi patroškintą svogūną. Išgerkite ir laukite pagerėjimo.
 
4. Česnaku įtrinkite padus ir užsimaukite vilnones kojines. Česnako eteriniai aliejai dirgina padų refleksines zonas, refleksiniais takais paveikia nosies kraujagyslės, jos atsipalaiduoja. Padus galima įtrinti ir mentoliu ar spiritu (jis tinka esant aukštai temperatūrai, bet veikia trumpai).
 
Naminiai „vaistai” nuo ausų skausmo
 
Kai užpuola peršalimas dažnai vien tik sloga neišsisukame. Jau rašėme, kaip gydyti kosulį, dabar siūlome patarimus, kaip sau padėti, kai suskaudo ausys, neišbėgus į vaistinę (ausys dažniausiai „mėgsta” pradėti skaudėti naktį)
 
1. Į ausis įkišti tamponėlius, suvilgytus svogūnų sultyse.
 
2. 1 saują bruknių lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens. 30-60 min. palaukti, perkošti. Gerti 2-3 kartus per dieną, prieš valgį ir po jo.
 
3. 1-2 česnakų galvutes smulkiai supjaustyti, suberti į stiklinį indą ir nuolat maišant užpilti 3/4 stiklinės gryno alyvų aliejaus. Indą sandariai uždengti ir 10 dienų palaikyti saulėtoje vietoje. 2-3 kartus per dieną gerai suplakti. Po to antpilą perkošti, įlašinti 2-3 lašus eukalipto aliejaus arba glicerino, supilti į tamsaus stiklo butelį ir laikyti šaldytuve. Tinka naudoti ir vaikams, ir suaugusiems.
 
4. Skaudant ausiai rekomenduojama smulkiai sutarkuoti 100 gr. raudonųjų burokėlių, užpilti 200 gr. vandens, įdėti 1 valg. šaukštą medaus, uždengti ir pavirinti 15 min. Gautame nuovire pamirkyti vatos tamponą ir uždėti aplink skaudamą ausį.
 
5. 1 valgomą šaukštą kadagio uogų užplikyti 1 stikline karšto vandens ir pavirti 5 min. ant silpnos ugnies. Palaikyti 2 val., perkošti. Į abi ausis įkišti antpile sumirkytus ir nuspaustus vatos gumuliukus. Laikyti 20-30 min. Antpilas malšina skausmą ir gelbsti nuo uždegimo.
 
 

Komentuoti