Atminčiai gerinti – ginkmedis

Teksto dydis:

Atminčiai gerinti – ginkmedis

2013 geg. 10 07:00

Ginkmedžio tėvyne laikoma Kinija, Japonija ir Korėja. Šiuo metu jis paplitęs jau ir Europoje. Ginkmedis – seniausias mūsų planetos medis. Šios klasės atstovai randami triaso iškasenose. Juros ir kreidos perioduose jie buvo paplitę visame Šiaurės pusrutulyje. Dėl savo rūšies amžiaus dar vadinamas "gyvąja iškasena". Šiandien ginkmedis auginamas kaip dekoratyvinis augalas parkuose ir soduose.

Ginkmedžio lapų ir vaisių gydomosios savybės žinomos nuo neatmenamų laikų. Literatūroje yra duomenų, kad ginkmedis, vadintas „jaunystės medžiu“, kaip vaistas vartojamas jau 5000 metų.

Pirmasis ekstraktas iš jo lapų buvo išgautas 1965 m. vaistininko Willmar Schwabe kompanijos. Jį kaip gydomąją priemonę 20 šimtmečio viduryje ir rado šis vaistininkas kelionės po Japoniją metu.

Daugybė atliktų mokslinių tyrimų ir gydytojų praktikų patirtis rodo, kad ginkmedžių preparatai veikia kraujotaką, atmintį, demenciją (silpnaprotystę), veiksmingai sulėtina senatvinės silpnaprotystės progresavimą, taip pat padeda įveikti periferinių kraujagyslių ligas, galvos ūžesį. Taip pat nustatyta, kad ginkmedžio ekstraktas gali pagerinti vyresnio amžiaus žmonių pažintines funkcijas. Dar daugiau, atlikti tyrimai rodo, kad ginkmedžių preparatai turi teigiamą poveikį net Alzheimerio liga sergančių pacientų būklei, o kai kuriais atvejais net pagerina jų pažinimo funkcijas bei socialinius įgūdžius. Vieno tyrimo metu 300 Alzheimerio liga sergantiems pacientams 3 kartus per dieną buvo duodama po 40 mg ginkmedžio ekstrakto arba placebo. Pacientams, kurie vartojo ginkmedžio ekstraktą, buvo nustatytas daugiau nei dvigubai didesnis būklės pagerėjimas pagal Alzheimerio ligos vertinimo skalę nei tiems, kurie vartojo placebą. Taigi, buvo įrodyta, kad sergantiesiems susilpnėja atminties sutrikimai, pagerėja dėmesio koncentracija, sumažėja nuovargio, nerimo ir blogos nuotaikos simptomų.

Kaip gi ginkmedis pagerina protinę veiklą?

Pagrindinės ginkmedžio ekstrakto veikliosios medžiagos yra diterpenų laktonai, flavonoidai ir terpenoidai. Diterpenų laktonai turi kraujagysles plečiantį poveikį. Tai grupė medžiagų, kurios veikia kraujagysles dengiančių raumenų ląsteles – šios atsipalaiduoja ir leidžia kraujagyslėms išsiplėsti. Toks poveikis itin svarbus smulkiausioms kraujagyslėms, maitinančioms smegenis, ausis, akis, galūnių raumenis. Išsiplėtusiomis kraujagyslėmis audinius lengviau pasiekia deguonis ir maistingosios medžiagos. Esant intensyvesnei kraujotakai, greičiau pašalinami ir ląstelių metabolitai. Dėl to ginkmedis gerai veikia atmintį, mažina kojų ir rankų šalimą, ūžesius ausyse. Tyrimais parodytas ir terpeninių laktonų kraujo ląstelių sulipimą slopinantis poveikis, dėl kurio taip pat pagerėja kraujotaka. Flavonoidai ir terpenoidai pasižymi antioksidaciniu poveikiu, ląstelių membranų apsauga nuo peroksidacijos, laisvųjų radikalų poveikio taip užkirsdami kelią audinių ir kraujagyslių pažeidimams, neuronų netekimui, nes visa tai ir gali sukelti silpnaprotystę.

Taigi ginkmedžio ekstraktas pagerina galvos smegenų kraujotaką bei smegenų ląstelių medžiagų apykaitą, apsaugo nervų ląsteles nuo nepalankių poveikių, be to, mažina kraujo klampumą. Šios savybės ne tik palankiai veikia pažintines funkcijas, bet ir padeda išvengti insulto ar atgauti jėgas jam įvykus.

Ir tai dar ne visos ginkmedžio teigiamos savybės. Jis – geras pagalbininkas sprendžiant erekcijos sutrikimus. Juk dažna erekcijos sutrikimo priežastis – nepakankamas kraujo pritekėjimas į varpos akitkūnius ir per greitas jo ištekėjimas atgal. Atliktų tyrimų duomenimis, vyrams, turintiems erekcijos sutrikimų ir vartojusiems antidepresantų, potencijos palaikyme labai padėjo ginkmedžio ekstrakto vartojimas.

Vartojant šio preparato susilpnėja nemigos, sujaudinimo ir psichikos nestabilumo požymiai, pagerėja žmogaus gebėjimas susidoroti su kasdienio gyvenimo poreikiais, pagerėja dėl kraujagyslių užkalkėjimo suprastėjusi kraujotaka kojose, netgi palengvėja priešmenstruacinis sindromas.

Jonny Bowdenas knygoje „Veiksmingiausi natūralūs vaistai žemėje“ rašo:

„Mano draugas Danielis Amenas (Daniel Amen, M.D.), kuris, mano manymu, yra vienas iš geriausių smegenų specialistų pasaulyje, pirmasis atliko SPECT tyrimą – smegenų skenavimą, ir dar turi tūkstančius nuotraukų, kuriose užfiksuotos įvairiausios būklės smegenys: pažeistos alkoholio bei narkotikų, sveikos smegenys, nesveikos smegenys, smegenys su dėmesio trūkumo sutrikimu ir kt. Amenas teigia, jog ginkmedis skatina kraujotaką, gerina atmintį ir koncentraciją. „Geriausios mano matytos smegenys buvo ginkmedį vartojusio žmogaus smegenys“, – teigia jis. Tai puikus ginkmedžio naudos įrodymas“.

Natūralus receptas atminčiai gerinti, išspausdintas Jonny Bowdeno knygoje „Veiksmingiausi natūralūs vaistai žemėje“:

Standartinis ginkmedžio ekstraktas: 40 mg, tris kartus per dieną (iš viso 120 mg).

Jūs taip pat galite vartoti 60 mg du kartus per dieną arba dvigubą 120 mg normą kas antrą dieną.

Kad poveikis būtų stipresnis:

Vinpocentinas: 10–20 mg.

L–karnitinas: 500 mg 2 kartus per dieną.

Fostatildilserinas (PS): 200 mg.

Glicerofosfocholinas (GPC): 1200 mg.

Huperzinas A: 50–100 mcg.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Loreta 2016 kov. 23 13:31

Kai pradeda ūžti ausyse naudoju Bio-Biloba, labai palengvina simtomus. Gėriau ir kitų firmų, bet poveikis silpnestis, todėl dabar nebesimėtau.

Tomas 2016 kov. 23 13:20

Sveiki, prieš egzaminus naudojau Bio-Biloba preparą atminčiai gerinti. Tikrai padėjo geriau įsiminti, pagerino galvos kraujotaką.