5 unikalios arbatos su gydomosiomis galiomis

Teksto dydis:

5 unikalios arbatos su gydomosiomis galiomis

2014 saus. 10 07:33

Arbata gali būti puiki kavos alternatyva, nes joje mažai (arba visai nėra) kofeino. Arbatas galite rinktis pagal savo skonį arba invidualiais sveikatos tikslais. 

1. Dilgelių arbata 

Švelnaus skonio dilgelių arbata yra gausus kalcio šaltinis, turi daug B grupės vitaminų bei geležies. Tai naudinga kaulams. Taip pat turi anti-uždegiminių savybių, kurios gali padėti gydant artritą, širdies ligas ir cukrinį diabetą. Dilgėlių arbata skatina jaunų mamų pieno gamybą jų krūtyse. 

2. Hibiscus arbata 

Pagaminta iš Hibiscus gelės arbata yra stiprus antioksidantas turintis daug vitamino C. Vitaminas C svarbus išlaikyti organizmo imuninę sistema bei kologeno susidarymui. Kai kurie tyrimai rodo, kad geriant šia arbatą yra mažinamas kraujo spaudimas. 

3. Pankolių arbata 

Pankoliai padeda orgnizmui atsiratyti žarnyne susikaupusių dujų ir apsaugo nuo jų formavimosi. Kitaip tariant, pankoliu arbata yra puiki pagalba virškinamąjam traktui, tai tradicinis virškinimo vaistas. Pankoliai turi gebėjimą šiek tiek paspartinti judėjimą per virškinamąjį traktą, todėl ypač naudinga užkietėjus viduriams. 

4. Kiaulpienių šaknų arbata 

Visi žinome pienes, bet ar žinome, kad arbata iš šių gėlių šaknų turi kepenis valančių savybių? Kiaulpienės šaknis taip pat gali turėti priešuždegiminių požymių. Šią arbatą galima patiekti su citrina bei medumi. 

 

5. Pu-Erh arbata 

Pu-Erh yra neįprastai fermentuota iš arbatmedžių gaminama arbata. Joje yra kofeino, tačiau mažiau nei kitose arbatose. Fermentacijos procesas suteikia šiai arbatai nepakartojamą skonį.Preliminarūs tyrimai rodo, kad Pu-Erh arbata gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį ir padidinti gerojo cholesterolio kiekį. Patariama naudoti norintiems sulieknėti.

Parengta pagal mindbodygreen.com.

Komentuoti