Liepą netoli Vilniaus – septintasis “Mandalos” festivalis

Teksto dydis:

Liepą netoli Vilniaus – septintasis “Mandalos” festivalis

2017 birž. 29 18:00

Liepos viduryje – 14-16 d. netoli Pabradės šalia Pailgio ežero esančioje poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ vyks jau septintą kartą organizuojamas sveikatingumo festivalis „Mandala“. Per tris festivalio dienas bus surengta daugiau nei pusšimtis užsiėmimų, kuriuos ves lektoriai iš Lietuvos ir užsienio.

Airina Genutytė

„Sveikatą suvokiame holistiškai – tai ne tik fizinio kūno sveikata, bet ir ramybė, savęs pažinimas, pasitenkinimas gyvenimu, darnūs santykiai su aplinkiniais“, – sakė renginio iniciatorė Turkijoje gyvenanti psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.

Festivalis prasidės penktadienio pavakarę ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Įvairūs užsiėmimai vyks nuo ankstyvo ryto iki sutemų. „Mandalos“ programa padalinta į keturias dalis – jos vyks skirtingose erdvėse:  Žemės (joje vyks įvairūs mokymai, susiję su fizine sveikata), Vandens (psichologiniai ir savęs pažinimo užsiėmimai), Oro (pažintis su įvairiomis dvasinėmis praktikomis) bei Ugnies (kūrybinė erdvė).

Žemės erdvėje tradicinės ir netradicinės medicinos atstovai pasakos kaip saugoti sveikatą, o susirgus greitai pasveikti, šioje zonoje taip pat vyks įvairios mankštos, jogos užsiėmimai, masažo pamokos, paskaitos apie sveiką mitybą. Šioje erdvėje bus supažindinta su specialia šokio praktika biodanza, brazilų kovos menu kapueira, mokoma refleksologijos ir tailandietiško masažo pagrindų, akių jogos.  

Vandens erdvėje profesionalūs psichologai ir psichoterapeutai  mokys kaip geriau pažinti save ir kitą bei kaip pagerinti santykius su artimaisiais. Čia vyks paskaitos apie pozityviąją psichologiją, sėkmingos karjeros paslaptis, mąstymo klaidas. „Taip pat bus labai įdomi psichologės Nijolės Gylės paskaita apie tai kaip mylint per stipriai galima sugriauti santykius“, - sakė S.Dabulskytė.

Oro erdvėje vyks įvairios meditacijos, relaksacijos užsiėmimai, paskaitos dvasinėmis temomis ir t.t. Šioje zonoje bus surengta emocijų reiškimo praktika AUM , specialios kvėpavimo pamokos, paskaita „Nepasitenkinimo gyvenimu šaknys“ ir kiti užsiėmimai. Itin įdomus šios erdvės užsiėmimas – šamaniškas būgnų ritualas su anglu Pete Bengry.

Ugnies erdvėje vyks kūrybiniai mokymai, kurie supažindins su įvairiais rankdarbiais, mažai žinomomis meno technikomis, padės atskleisti talentus ir išmokys kūrybiškiau žiūrėti į gyvenimo problemas. Čia bus mokoma lieti žvakes ir lipdyti iš molio, piešti poroje, dėlioti mažas mozaikines mandalas, groti dambreliu, dainuoti sutartines, pasigaminti daiktų iš šiukšlių.

Vakare vyks muzikinė programa – į ją organizatorė stengiasi pakviesti įdomesnių šiuolaikinės muzikos atlikėjų bei grupių. Šiemet renginyje koncertuos grupės „The Flying Fish“, „Kamanių šilelis“, „Whale Sounds“, DJ Simha, specialų gongų vakarą surengs Raimondas Binkauskas.

Idėja surengti „Mandalą“ Sigitai kilo 2010 m. apsilankius panašiame renginyje Latvijoje – dvasingumo festivalyje „Gara vasara“. „Šis festivalis paliko neišdildomą įspūdį – nutariau panašų organizuoti ir Lietuvoje, tik praplėčiau jo tematiką, – sakė S.Dabulskytė. – Šiuo festivaliu noriu paskatinti žmones labiau rūpintis savimi bei vienas kitu. Kaip šalis turime galybę problemų – žiūrint pasauliniu mąstu, lietuvių psichinė sveikata – itin prasta, nekeista, kad turime ir vieną didžiausių savižudybių lygį“. Labai svarbu, kad „Mandaloje“ žmonės gali ne tik išmokti įvairių praktikų, bet ir susirasti bendraminčių, netgi sutikti panašiomis vertybėmis gyvenančią antrąją pusę. Pernai prie Sigitos priėjo neseniai susituokusi pora, prieš metus susipažinusi būtent jos organizuojamame festivalyje – ant savo vestuvinių žiedų jauna šeima išgraviravo žodį „Mandala“.

„Organizuoti festivalį atima daug jėgų, tačiau geri atsiliepimai įkvepia nenuleisti rankų, – dalijosi mintimis Sigita. – Tiesa, būna komentarų ir kas galėtų būti geriau. Į juos visuomet atsižvelgiu.“ Per keletą metų festivalis išaugo, jame atsirado nemažai naujų dalykų, atidžiau atrenkami lektoriai.

Renginys yra skirtas praleisti savaigalį blaiviai – alkoholį „Mandaloje“ vartoti draudžiama, net ir rūkyti galima tik tolėliau nuo festivalio įrengtoje zonoje. Apsigyventi bus galima tiek mediniuose poilsiavietės namukuose, tiek savo atsivežtose palapinėse. Į renginį kviečiama atvykti su visa šeima – vaikams bus surengta nemažai specialių užsiėmimų. Valgį gamintis bus galima patiems, tačiau festivalyje veiks ir keletas vegetariškų bei veganiškų kavinukių. Galima atvažiuoti su šunimis, jeigu jie draugiški ir ramūs, tačiau renginio zonoje jie turėtų būti su pasaitėliu.

Nuo pernai „Mandalos“ metu veikia knygų mainykla – galima atsivežti perskaitytų knygų ir išmainyti jas į kitas.

Daugiau informacijos ir bilietai: www.mandala-festival.lt.

Komentuoti