Jogos rytiniai kvėpavimo pratimai

Teksto dydis:

Jogos rytiniai kvėpavimo pratimai

2012 liep. 20 13:38

Atliekama rytais, atsisukus veidu į rytus! Pradėti nuo vieno karto ir palaipsniui pereiti iki trijų.

1. Pėdos suglaustos, delnai prieš krūtinę, suglausti didieji pirštai liečiasi į krūtinės ląstą, alkūnės į šalis – keletas UDŽAI įkvėpimų iki visiško atsipalaidavimo, dar keletas įkvėpimų ir:

2. Rankas sulenktomis alkūnėmis iškelti aukštyn ir išsilenkti atgal (kaklo sritis, po to krūtinė, po to juosmuo) ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

3. Kojas truputį pražergti, pasilenkti pirmyn išlaikant tiesią nugarą (pirmiausia rankomis paliesti kulkšnis, po to kojų pirštus iš priekio, iš šono, po to delnais paliesti grindis) ir šiose pozicijose atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

4. Dešinę koją ištiesti atgal, pirštus ištempti, kairę koją sulenkti per kelį, rankų nejudinti. Galvą atlošti atgal ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

5. Pereiti į kupranugario pozą („kalnas“, atsiremti kojų pirštais ir delnais į grindis, užpakalį iškelti į viršų), galvą laisvai nuleisti žemyn ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

6. Į grindis atsiremti aštuoniais taškais (kakta, krūtinės ląstos viršutine dalimi, 2 delnais, 2 keliais, abiejų kojų pirštais) ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

7. Atsigulti ant pilvo (kobros poza), atsiremti rankomis į grindis, galvą atlošti atgal (rankos tiesios,  kojos tiesios) ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų. Išeinant iš pozos labai lėtai nulenkti galvą.

8. Pereiti į kupranugario pozą („kalnas“, atsiremti kojų pirštais ir delnais į grindis, užpakalį iškelti į viršų), galvą laisvai nuleisti žemyn ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

9. Dešinę koją sulenkti per kelį, pėdą pastatyti tarp delnų, kairę koją ištiesti atgal, pirštus ištempti, kelį atremti į grindis, rankų nejudinti. Galvą atlošti atgal ir šioje pozicijoje atsipalaiduoti, atliekant 6–12 udžai įkvėpimus–iškvėpimus, kvėpuojant lygiai, be užlaikymų.

10. Atlikti pratimą kaip 3 punkte.

11. Įkvepiant lengvai atsilošti atgal, kaip besiskleidžiantis žiedas, ir atlikti pratimą kaip 2 punkte.

12. Išsitiesti, rankas nuleisti žemyn, atremti delną į delną ir atsipalaiduoti.

Pratimus atlikti tris kartus. 10 minučių ilsėtis savasanoje (negyvėlio poza, atsigulti ant nugaros ir išsitiesti, pėdos šalia, pirštų galai į šonus, rankas laisvai ištiesti delnais į viršų šiek tiek toliau nuo klubų. Pradžioje kvėpuoti giliai, po to susikoncentruoti į gilius ir lengvus iškvėpimus, kad šnervėse kvėpuojant nesijaustų šiluma. Po kiekvieno lėto iškvėpimo padaryti pauzę. Gerai atsipalaidavus jaučiamas energijos tekėjimas nuo pakaušio iki padų, atrodo, kad kūnas pailgėja).

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

Efka 2013 birž. 14 14:56

Saulės pasisveikinimas čia

Joga 2011 birž. 13 09:27

Gal kas gali paaiškinti kas yra udžai įkvėpimas. iškvėpimas?