Alergijos simptomus palengvina joga

Teksto dydis:

Alergijos simptomus palengvina joga

2012 birž. 11 15:57

Atėjus pavasariui daugelis kenčiame nuo sezoninės alergijos, kuri gyvenimą gali paversti tikru pragaru. Kam patiktų nuolat kasytis, šluostytis bėgančias ašaras ir varvančią nosį? Nepatikėsite, tačiau pavasarinės alergijos simptomus palengvinti padeda joga. Specialūs kvėpavimo pratimai išvalo kvėpavimo takus nuo žalingų medžiagų. Jie rekomenduojami ir sergantiems astma, rašo ehow.com.

Pirmas pratimas 

Atsisėsk ant kėdės arba kilimėlio. Pakelk rankas virš galvos ir giliai įkvėpk per nosį. Sulaikyk kvėpavimą ir skaičiuok iki trijų. Lėtai iškvėpk per nosį skaičiuodama iki šešių ir tuo pačiu metu lėtai leisk rankas žemyn. Kartok šį pratimą nuo 4 iki 6 kartų. 

Antras pratimas 

Užkimšk nykščiu vieną šnervę ir skaičiuodama iki trijų giliai įkvėpk per kitą. Tada užkimšk abi šnerves ir sulaikiusi kvėpavimą skaičiuok iki trijų. Iškvėpk, vėl užkimšk vieną šnervę, o pro kitą įkvėpk skaičiuodama iki keturių, užkimšk likusią šnervę ir sulaikydama kvapą skaičiuok iki trijų. Kartok šį pratimą šešis kartus. 

Trečias pratimas

Atsisėsk tiesai, rankas laikyk šonuose delnais į viršų. Įkvėpk ir iškvėpk, kvėpuok greitai. Jausk kaip greitai ir giliai kvėpuojant kilnojasi tavo skrandis. Įkvėpk ir iškvėpk 20 kartų. Pratimą kartok keturis kartus. 

Ketvirtas pratimas 

Užmerk akis ir lėtai įkvėpk per nosį skaičuodama iki šešių, iškvėpk. Pakelk rankas virš galvos ir paprastai įkvėpk per nosį, tada rankas palengva leisk į šonus natūraliu tempu iškvėpdama per nosį. 

Penktas pratimas 

Pabaik šią kvėpavimo pratimų sesiją suglausdama delnus priešais širdies centrą ir ištardama žodį „Namaste“. Juo pabaigiami visi jogos užsiėmimai.

Komentuoti