Čiobrelių eterinis aliejus

Teksto dydis:

Čiobrelių eterinis aliejus

2012 lapkr. 19 18:42

Manoma, kad čiobrelį smilkė jau šumerai, maždaug prieš 3,500 m. Senovės egiptiečiai jį vadino tham ir naudojo balzamavimui, taip pat juo valė orą ir mažino ligų plitimą. Čiobrelis buvo labai svarbi žolė graikams. Jie jį vadino thymon. Tačiau tos mažos kvapnios žolės reikšmė mūsų laikų žmonėms lieka paslaptinga ir nesuvokta. 
Platonas, remdamasis savo mokytoju Sokratu, teigė, kad siela yra bekūnis mūsų kūnų gyventojas, kuris yra mūsų asmenybės esmė ir lemia mūsų veiksmus. Platoninė siela susideda iš trijų dalių:

a) logos (protas, superego) – kaip važnyčiotojas nukreipia dvasią ir apetitą, palaiko sielos balansą;

b) thvmos (emocijos, ego, dvasia) –emocinis variklis, kreipiantis mus į narsą ir šlovę. Nesuvaldytas jis veda į pasipūtimą;

c) pathos (apetitas, kūniškoji sielos dalis, aistra) – rūpinasi kūniškais poreikiais. Nesuvaldytas veda prie hedonizmo. 

Graikų k. žodis thvmos reiškia dvasią, sielą. Lotyniškas žodis thymos reiškia gyvybingumą.

Gyvybinis gebėjimas kuria ir kontroliuoja varomąją jėgą arba Gyvenimo jėgą, kuri antikinėje Graikijoje buvo vadinta thvmos, o graikų-arabų tradicijoje ši jėga dar vadinama pneuma arba kylančiu dūmu... Žodis thymus (čiobrelis) kildinamas iš graikiško žodžio thymon, thuein – deginti, smilkyti. Iš jo radosi lotynų k. žodis fumos – dūmai, pro fumo – smilkalų dūmai, ir štai turime perfumus, arba kvepalus. Ir čiobrelį, kuris simbolizuoja thvmos, arba gyvenimo jėgą.

Romos kariai maudėsi čiobrelio voniose prieš kovą, kad įgytų drąsos. Viduramžiais pluošteliai čiobrelio buvo įmezgami į kryžiuočių šarvus. Saldus čiobrelių kvapas, dvelkiantis medumi ir vasara, išsklaido liūdesį ir depresiją, sušildo, skatina geras mintis ir malonų bendravimą.

Čiobrelių eterinio aliejaus savybės

Priskaičiuojama daugiau nei 300 įvairių čiobrelio porūšių, įskaitant sodinį arba paprastąjį čiobrelį (T. vulgaris), švelnesnio kvapo arba laukinį (T. serpyllum) ir citrininį čiobrelį (T. limonium), kuris turi išskirtinį citrininį kvapą. 
Čiobrelių aliejus yra vienas iš pačių karščiausių ir „gyviausių“ eterinių aliejų. Žolininkas John‘as Gerard‘as 1597 m. jį aprašė kaip „karštą ir sausą trečiame (arba net ir pačiame stipriausiame - ketvirtame) laipsnyje“. Tai kūno energijos aktyvintojas, sustiprinantis plaučių, širdies, inkstų ir nervų sistemos veiklą. Stiprus antibakterinis produktas – nuo seno naudojamas prieš daugelį infekcijų. 
Viduramžiais Europoje čiobrelį dėdavo į pagalves, miegui pagerinti ir apsiginti nuo košmarų. Čiobrelį ne tik Egipte, bet ir Europoje dėdavo ant karsto per laidotuves, nes čiobrelis užtikrina sklandų perėjimą į kitą pasaulį.
Kontraindikacijos: čiobrelių eterinis aliejus veikia stipriai, todėl jį naudoti reikia su atsargumu. Neskiesto nenaudoti ant odos. 
Saulėtuose Provanso Alpių kalnuose, 1200 m aukštyje surinktų laukinių čiobrelių eterinis aliejus.

Pirkite čia.

Komentuoti