Arbatmedžio eterinis aliejus

Teksto dydis:

Arbatmedžio eterinis aliejus

2011 bal. 20 13:14

Arbatmedžio eterinis aliejus gaminamas iš Australijoje augančių arbatmedžių (Melaleuca alternifolia L.) lapų vandens distiliacijos metodu. Tai gelsvas stipraus kvapo skystis, pasižymintis stipriu antibakteriniu, priešvirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu, todėl jau daugiau nei šešiasdešimt metų plačiai naudojamas gydymo tikslais. Gydomosios šio aliejaus savybės buvo daug tirtos ir patvirtintos klinikiniais tyrimais, todėl vis daugiau gydytojų ir specialistų juos rekomenduoja savo pacientams, be to, šis aliejus leidžia sumažinti stiprių medikamentų, kartais turinčių neigiamų šalutinių poveikių, vartojimo dozes.

Eterinis arbatmedžių aliejus yra natūralus augalinis antibiotikas, o jo antiseptinės savybės padeda greičiau pasveikti sergantiems virusinėmis ligomis bei sumažina galimybę užsikrėsti sveikiesiems. Yra daugybė negalavimų, nuo kurių išsivaduoti padeda eterinis arbatmedžių aliejus. Tai įvairios odos ligos, žaizdos ir traumos, peršalimo ligos, raumenų skausmai.

Eterinis arbatmedžių aliejus pasižymi stimuliuojamomis ir stiprinamomis savybėmis, sutelkiančiomis visas organizmo vidines jėgas.

Eterinis arbatmedžių aliejus turi stiprų antimikrobinį poveikį, neutralizuoja nemalonų kvapą, gana dažnai naudojamas kaip ploviklių ir valiklių sudėtinė dalis.

Kaip pirmoji pagalba arbatmedžio aliejus gali būti naudojamas gijimui skatinti esant įvairiems odos pažeidimams: įtrūkimams, įpjovimams, nubrozdinimams, nudegimams, vabzdžių įgėlimams, alerginiam bėrimui, herpesui, pūlinukams, karpoms, sumušimams, mėlynėms, žaizdoms. Dėl stipraus antibakterinio poveikio arbatmedžio aliejus efektyviai gydo paprastuosius spuogus, naudojamas kosmetikos priemonėse spuoguotai odai prižiūrėti. Šampūnai su arbatmedžio aliejumi naudojami pleiskanų gydymui ir profilaktikai, taip pat slenkant plaukams.

Arbatmedžio aliejus naudojamas ir virškinamojo trakto ligoms (kolitui, gastritui, enteritui) gydyti, peršalimo ligoms (gripui, bronchitui, kokliušui, otitui) gydyti, karščiavimui, artritiniams skausmams malšinti.

Arbatmedžio aliejumi gali būti mažinama baimė, neramumas, isterija, nervinė įtampa.

Gydomas varikozinis venų išsiplėtimas, hemorojus, alergija.

Arbatmedžio aliejumi gydomas dantenų uždegimas, mažinamas skausmas ir patinimas. Arbatmedžio aliejus efektyvus esant burnos kandidozei ir jos profilaktikai, šalina nemalonų burnos kvapą, efektyvus pėdų grybelio gydymui ir profilaktikai.

Vartojimo būdai, dozės

Voniai: 4–8 lašai (lašus ištirpinti stiklinėje kefyro, jogurto, pieno ar grietinėlės, ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus).
Masažui: 3–5 lašai į 20 g pagrindinio masažo aliejaus (simondsijų, persikų, migdolų, abrikosų, kviečių gemalų, kedrų riešutų). Namų sąlygomis kaip pagrindinį aliejų galima naudoti kukurūzų, alyvų ar sojų aliejų.
Kompresui: 4–5 lašus neatskiesto aliejaus užlašinti ant drėgno flanelinio, marlinio ar kitokio minkšto audeklo.
Plaukų šaknų masažui: 3–5 lašai į 20 g pagrindinio masažo aliejaus ar tepalo.
Aromatinei lempai: 1–2 lašai 5 kv.m patalpos ploto.


Nepatartina vartoti nėščiosioms.
Prieš vartojimą vertėtų atlikti eterinio arbatmedžių aliejaus toleravimo testą.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

danute 2012 vas. 18 09:04

noriu paprstos dietos,tinkancios visai seimai