Ar naudoti eterinius aliejus saugu?

Teksto dydis:

Ar naudoti eterinius aliejus saugu?

2011 rugp. 24 07:07

Aromaterapinių aliejų negalima tepti ant odos neatskiestų. Pasitaiko atvejų, kaip patyrę aromaterapijos praktikuotojai daro išimtį šiam reikalavimui, tačiau reikia gerai žinoti, kuriuos aliejus ant odos galima tepti jų neatskiedus. Tai levandų ir arbatmedžio aliejus, bet ir šių aliejų labai alergiški žmonės negali naudoti grynų. Todėl saugiausias būdas prieš naudojimą eterinį aliejų atskiesti.
Kai kurie aliejai gali sukelti pašalinių arba alerginių reakcijų. Pirmą kartą naudodami eterinį aliejų, pirmiausia jį išbandykite ant nedidelio odos plotelio. Palaukite 24 valandas, kad įsitikintumėte, jog nepasireikš pašalinė ar alerginė reakcija. Net jei ir teigiama, kad tam tikros rūšies eterinis aliejus nesukelia pašalinių reakcijų, šio žingsnio neturėtumėte praleisti, nes visi žmonės skirtingi.
Kai kurių eterinių aliejų rūšių reikėtų vengti nėštumo metu bei sergant astma, epilepsija ir kitomis įvairiomis ligomis.
Mažiau yra daugiau. Naudodami eterinius aliejus nesistenkite įlašinti kuo didesnio jų kiekio. Jei manote, kad atliekamai procedūrai pakaks vieno lašelio arba taip rašoma instrukcijoje, nenaudokite dviejų.
Ne visi eteriniai aliejai tinkami naudoti aromaterapijoje. Pelyno, taškuotosios mėtos, svogūnų, kamparo, valgomojo krieno, septynikės, rūtų, karčiojo migdolo ir sasafro eterinius aliejus patariama naudoti tik kvalifikuotiems aromaterapijos profesionalams.
Saugokite eterinius aliejus nuo vaikų. Daugelis eterinių aliejų nuostabiai kvepia, kai kurie jų, ypač citrinų eterinis aliejus, gali pasirodyti saugus gerti, tačiau taip nėra. Todėl saugokite savo vaikus ir laikykite eterinius aliejus jiems nepasiekiamoje vietoje. Eteriniai aliejai tai gydomieji preparatai, kurie apie aromaterapiją neišmanančiųjų rankose gali tapti žalingais sveikatai.
Eterinių aliejų negalima gerti, valgyti ir kitaip vartoti išskyrus išoriškai. Atminkite, kad eterinius aliejus galima naudoti tik išoriškai, o ir prieš tai dar būtina pasikonsultuoti su aromaterapijos specialistu.
Eteriniai aliejai yra degūs. Laikykite eterinius aliejus kuo atokiau nuo galimų liepsnos šaltinių.
Šaltinis: aromaweb.com

Komentuoti