Stebuklingasis ajurvedinis masažas

Teksto dydis:

Stebuklingasis ajurvedinis masažas

2014 saus. 27 12:37

Ajurvedinio masažo technika padeda atsipalaiduoti, gerina kraujotaką ir padeda pasišalinti toksinams. Jei atliekama kasdien, pasitarnauja kaip jauninamoji priemonė.
Senovėje ajurvedinis masažas buvo gana populiarus tiek kasdienėje praktikoje, tiek gydyme. Šiandienos Indijoje ajurvedinį masažą galima pasidaryti vos už kelias rupijas. Nors masažo specialistai ir nedaug išmano apie ajurvedą, jie žino, kaip dirbti su raumenimis, sąnariais ir kaulais. Daugelis jų yra baigę specialaus masažo kursus, kurį sukūrė imtynininkai.

Kaip teigiama, ajurvedos praktikuotojai, kurie kadaise taip pat buvo imtynininkais, sukūrė specialią sistemą, susidedančią iš ajurvedos ir Undani (graikų) medicinos sistemų. Ši tradicinė indų masažo technika remiasi ajurvedos došomis, trimis pagrindiniais energijos tipais: vata, pita ir kapa ir marmomis (spaudimo taškais kaip refleksologijoje). Taip pat įtraukiama musulmoniška masažo technika, kai spaudžiami taškai, vadinamieji Muqame Makhsoos.

Specifinės ajurvedinio masažo technikos buvo pritaikytos masažo terapijoje, naudojamos daugelio terapeutinio gydymo atvejų, pavyzdžiui panča karmos gryninimui. Ši masažo technika turėtų būti naudojama tik esant tam tikroms ligoms, prižiūrint ajurvedos specialistui arba vaidyai.

Indijos kaimuose, kassavaitinis ajurvedinis masažas dar vis šeimos tradicija. Žmonės Indijoje mėgaujasi juo – jie žino, kad tai kaip geriausias draugas atnešantis džiaugsmą ir atsipalaidavimą. Populiariame Indijoje paveiksle vaizduojamas Višnu atsirėmęs į žaltį, o jo žmona Lakšmi atlieka jam pėdų masažą. Kaip matome, masažas Indijoje buvo laikomas netgi dievų mėgstamu laisvalaikio praleidimo būdu.

Ši masažo technika taip pat gali padėti išsaugoti sutuoktinių aistrą. Po tokio atpalaiduojančio masažo kur kas lengviau dalintis ir duoti meilę. Prieš santuoką ajurvedinis masažas tai viena iš ceremonijų Hindu tradicijoje, kuri privaloma net ir šiandien.

Ši masažo technika gali būti taikoma ir neseniai pagimdžiusioms bei kūdikiams. Kūdikiai masažuojami specialiu audinio kamuoliu, padažytu augaliniame aliejuje. Ajurvediniai masažo aliejai privalomi kiekvieno masažo metu.

Ajurvedinio masažo technikoje retai kada naudojami masažo stalai. Vietoje to, kad būtų naudojamasi masažo stalu, masažuotojai naudoja masažo kilimėlį, padėdami jį ant indiško stiliaus medvilninio čiužinio (tiesiamas ant grindų). Masažo kilimėlis pagamintas iš nendrių neleidžia aliejui nuvarvėti ant medvilninio čiužinio. Masažo pagalvėlė taip pat naudojama retai, galva guldoma tiesiog ant nendrių kilimėlio. Masažo kėdėmis galima naudotis, kai masažas atliekamas sėdimoje pozicijoje ( atliekant pečių, rankų, galvos masažą), nes masažuojamam asmeniui gali būti nepatogu sėdėti tiesiog ant kilimėlio.
Šaltinis:sanatansociety.org

Komentuoti